הון שלטון עיתון

הון שלטון עיתון

היום ניתן למצוא בארץ מספר בעלי הון מרכזיים, אשר מחזיקים בבעלותם את כלי התקשורת העיקריים ביותר בשוק. ניתן לראות קשרים הדדיים בין בעלי ההון האלו, לבין נציגי הממשל השונים. כלומר, ניתן לראות כי קיים קשר בעייתי של הון שלטון עיתון. מדובר על עסקה משתלמת במיוחד לכל הצדדים, היות וכולם יוצאים מרוצים מהתוצאה הסופית. נציגי השלטון זוכים לסיקור אוהד בעיתונים, לא נעשים עליהם תחקירים פולשניים והם תמיד נראים טוב בעייני התקשורת. מצד שני, בעלי ההון זוכים לקחת חלק בעוצמה השלטונית השייכת לנציגי הממשל. הדבר תורם להם בביצוע של עסקאות המטיבות עם האינטרסים הכלכליים שלהם. כלומר כולם מרוויחים מהיחסים האפלים האלו, מלבד הציבור הישראלי אשר נאלץ לחיות עם דיווחים מפוברקים שאינם קשורים למציאות. נציגי השלטון תורמים לרגולציה נוחה עבור העסקים הענפים של בעלי ההון, כולל במקרים של הפרטה, אשר מאפשרת לטייקונים לרכוש נכסי מדינה במחירים מגוחכים.

הון שלטון עיתון

הון שלטון עיתון – כל מה שלא סיפרו לכם

קודם כל, חשוב להבין כי רוב כלי התקשורת בארץ אינם רווחיים עבור בעליהם, היות ומדובר על כאב ראש אחד גדול. מדובר על עולם אשר הולך ונעלם, העיתונים הגדולים נמצאים בהפסדים כבדים היות והעולם הדיגיטלי רק הולך ומגדיל את תפוצתו. אך בעלי הון רבים בוחרים עדיין להשקיע בעולם העיתונות, למרות שלכאורה מדובר על השקעה כלכלית לא חכמה במיוחד. למעשה, לא ניתן כמעט למצוא קבוצת הון משמעותית שאינה מחזיקה בכלי תקשורת כלשהו, במקביל לעסקים הרגילים שלהם. התשואה שלהם אינה מגיעה מכלי התקשורת שהם רכשו, אם כי מהקשר הפורה עם נציגי הממשל. פוליטיקאים זקוקים לכלי התקשורת האלו על מנת לתקשר עם הציבור, במטרה להיבחר שוב ושוב לתפקיד. כלומר, בעלי ההון מספקים לפוליטיקאים את הבמה שהם זקוקים לה, ואלה בתורם מקלים עליהם בנושאי מיסוי, רגולציה, הקלות בחקיקה, מתן רישיונות ועוד.

לסיכום, היחסים האפלים המתקיימים בין הון שלטון עיתון, אומנם תורמים לכל הגורמים המעורבים, אך הם מתבצעים על הגב של הציבור הישראלי. הציבור הישראלי כבר לא זוכה לתחקירים עמוקים ומלאים, אלא נאלץ להסתפק בכתבות אוהדות המתמקדות בנציגי השלטון.

 

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מגדלי אקרו
מגדלי אקרו מפלדה הן פתרון מצוין לעבודת שלב במבנים רבי קומות. מגדלי האקרו בנויים במיוחד לעומסים כבדים...
קרא עוד »
מרץ 31, 2018
טיולים מאורגנים לציבור הדתי – מה כדאי להכין מראש לטיול שכזה
אצל כל אחד קיים הרצון לתור את הארץ ולראות עולם והעובדה כי אותו אחד משתייך למגזר מסוים, לא אמורה להפריע...
קרא עוד »
ינו 01, 2020
נהיגה בקלות ראש – מה זה אומר בעצם?
אחד המונחים המעניינים בספר החוקים הוא "בקלות ראש". מדובר על מונח שמתייחסים אליו במצבים שונים, למשל...
קרא עוד »
ינו 04, 2022