מה זה סקר שביעות רצון?

סקר שביעות רצון

סקר שביעות רצון הינו נדבך חשוב לכל חברה עסק וארגון. סקר מסוג זה עוזר להבין טוב יותר את הצרכנים, והוא עוזר לדעת האם הצרכן יחזור לקבל שירותים או מוצרים מהחברה, מהעסק או מהארגון.

הסקר תפקידו לעקוב בצורה שוטפת אחרי הדעה של הלקוחות מהחברה ותפקידו להבין ולנבא את החזרה של הלקוחות את החברה ואת הרכישות העתידיות שלהם, כמו גם את ההישארות של הלקוח נאמן לחברה.

במה מסייע הסקר לעסק, לארגון ולחברה?

סקר שביעות רצון עוזר לארגון להבין טוב יותר את הלקוח והצרכן, הוא עוזר לחזות ירידה בשביעות רצון הלקוח, ולטפל בצורה מהירה בבעיות של חוסר שביעות רצון לקוח, ולהשיב את רמת האיכות של השירות ושל המוצרים של החברה לתקינה.

באמצעות הסקר ניתן לייצר דוחות לגבי יחסם של הלקוחות לחברה, להגיב לקניות חוזרות אם ישנם כאלה, וחשוב מכל לדעת יותר לגבי התחושות של הצרכנים כלפי החברה.

כיצד מבצעים סקר שביעות רצון לקוחות?

סקר מסוג זה מבצעות חברות המתמחות בנושאים אלה. את הסקר בונים בהתאם למוצרים ולשירותים שמספקת החברה, וחשוב שיבצעו אותם מוקדנים של חברה המתמחה בסקרים מסוג זה. לאחר איסוף הנתונים בהם נאספים נתונים על רגשות הלקוחות, תפיסות הלקוחות כלפי החברה, טיב השירות והמוצרים נכתבים דוחות ותרשימים לגבי האיכות של השירות המוצרים ומוסקות מסקנות שמדווחות למנהלי הארגון העסק והחברה.

מה עושים עם הנתונים של הסקר?

עם נתונים הסקר ניתן לפתוח ערוץ תקשורת משמעותי עם הלקוחות של החברה. הסקר מאפשר מידע רב מהלקוחות ממנו ניתן להבין כיצד אפשר לשפר את המוצר או השירות. הסקר מחזק את הקשר עם הלקוח, עוזר לשפר את השירות, 'להחזיר את הספינה למסלול', הלוא היא החברה או העסק למסלול, ומחזיר את הלקוחות חזרה אל העסק. בצורה זאת ניתן להגיל את קהל הלקוחות, לשמר אותם ומכן להגדיל מכירות ולהחזיק עסק יציב וחזק יותר.

בנוסף, חשוב שאתם הסקר יבצעו חברות המתמחות בסקרי שביעות רצון היכולות להתאים את הסקר המדויק והנכון ביותר לעסק לחברה או לארגון שלכם.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הדמיות – למי זה נועד?
בניית בית או עסק זה דבר מרגש לכל הדעות, אך זוהי גם משימה מורכבת הדורשת תכנון רב והבנה עמוקה באפשרויות...
קרא עוד »
פבר 28, 2018
ימי כיף לעובדים, רעיונות היכן לעשות יום כיף מושלם
זה לא סוד שאנשים אוהבים לעשות דברים שמשמחים אותם. כולנו רוצים להיות מאושרים וכולנו רוצים להרגיש טוב...
קרא עוד »
אפר 04, 2023
שקיות לעסק ואריזות מעולות
שקיות לעסק עבור עסקים הן דרך מצוינת להתחיל כל סוג של עסק. הם דרך טובה ליצור זהות מותג ולתת את הטון...
קרא עוד »
מרץ 20, 2023