סימן אזהרה – איפה חייבים לשים אותו ולמה?

סימן אזהרה

קיימים כל מיני סוגים של סימנים ומשטחי אזהרה. סימן אזהרה – איפה חייבים לשים אותו ולמה – על כך במאמר הבא.

על פי החוק במדינת ישראל, חובה להנגיש מקומות ציבוריים ומבנים עבור נכים. סימני אזהרה חייבים לשים בכל מקום ציבורי כמו בתי ספר, אוניברסיטאות, בתי חולים, מסעדות, בתי קפה, קופות חולים, ספריות ציבוריות, משרדי ממשלה כמו ביטוח לאומי, מס הכנסה, זאת במטרה להנגישם לאוכלוסיית הנכים בישראל ולהעניק הזדמנות שווה להגיע לכל אותם מקומות בצורה קלה ונוחה ככל האפשר. סימני אזהרה מקלים מאוד עבור אוכלוסייה זו ומאפשרים להם לנוע במרחב בצורה בטוחה יותר.

סימן אזהרה

אילו סימנים ומשטחי אזהרה יש ואיפה יש למקמם?

  1. כפתורי נגישות או כפתורי הנגשה – כפתורים אלו הינם מאין נקודות בולטות בקוטר של 25 מילימטרים. המטרה של הכפתורים הללו היא בעצם להתריע מפני מכשולים בין אם זה מדרגות, מעקות או כל דבר אחר שיכול לגרום לתאונה. את הכפתורים עצמם ניתן למקם באולמות ספורט, בתי מלון, אכסניות, מבנים ציבוריים, מבני תעשייה ועוד. את הכפתורים אפשר לקדוח או לחלופין להדביק. ניתן גם למקם אותם על גבי מדרגות באזורים ציבוריים או ברחוב במטרה לסייע לאוכלוסיית הנכים להגיע מנקודה אחת לשנייה.
  2. משטחי אזהרה לפני מדרגות- משטחים אלו מתאימים למיקום לפני מדרגות והם מיוצרים מגומי משוחזר. גם אותם ניתן למקם במגוון של מקומות במטרה להגיש את האזורים לעיוורים וכבדי ראייה. ניתן להזמין את משטחי האזהרה בכל מיני סוגים של גדלים וצבעים כמו למשל צהוב, אפור או שחור.

טרם מזמינים סימני אזהרה בין אם מדובר במקום פרטי ובין אם ציבורי, חשוב לוודא שהם אכן מיוצרים על פי תקן ישראלים מספר 1918 המתאים להנגשה לעיוורים וכבדי ראייה. ניתן להתייעץ עם צוות היועצים של חברת בטיחותי במטרה לבחור את משטחי האזהרה המתאימים עבור המקום שלכם.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איפה לוקחים משכנתא הפוכה
משכנתא הפוכה היא הלוואה בתנאים מיוחדים הרלוונטית במיוחד עבור לווים בגילאי 60 פלוס. הלוואת משכנתא זאת...
קרא עוד »
אוק 26, 2020
האם התקנת מערכת סולארית בבית זו בחירה נכונה?
בעידן שבו אנחנו חיים ובמיוחד במדינה שלנו אי אפשר להמשיך להתעלם מאנרגיית השמש. אומנם אנחנו באופן אישי...
קרא עוד »
אפר 30, 2017
ניסור בטון במרכז
ניסור בטון במרכז הוא תהליך העושה שימוש בבטון לחיזוק היסוד של המבנה. התהליך מתחיל בדרך כלל עם מסגרת...
קרא עוד »
דצמ 10, 2022