כך תשדרגו את קורות החיים שלכם

שדרוג קורות החיים

קורות חיים נועדו להיות הקשר הראשוני של מחפש העבודה עם המעסיק הפוטנציאלי, בזמן שקורות חיים היו מאז ומתמיד דרך מקובלת להגיש מועמדות למשרות בתחומים שונים.

זה נכון שכיום אפשר לפנות למעסיקים ברשתות החברתיות, כמו גם שניתן לכתוב מייל יזום או מכתב מקדים לפני שליחת קורות החיים ובכך לייצר אינטראקציה ראשונית עם הגורם המעסיק, אך בכל זאת קורות החיים חייבים להיות כתובים בצורה מושלמת כדי שהם יהפכו אתכם לנחשקים מקצועית בעיני הקורא.

שדרוג קורות החיים

כיצד אפשר לשדרג את קורות החיים? הנה כמה טיפים טובים:

השמיטו מידע שאינו חשוב – כדי לרענן ולשפר את קורות החיים שלכם, כמו גם כדי למקד אותם: חשוב לעבור עליהם כמה וכמה פעמים ולהבין איזה מידע חשוב שהיה בתוכם ומה אפשר להשמיט. מידע כמו מקום מגורים למשל יהיה רלוונטי מאד בעוד שציון תחביבים, לא ממש מעניין את הקורא ולכן יש לצמצם ולהתמקד.

הוסיפו קישורים מתאימים – אם בעבר קורות חיים היו מספיקים למעסיק הפוטנציאלי כדי לקבל תמונה על השולח, הרי שכיום חשוב להוסיף לינקים לתיקי עבודות, לדפים מקצועיים, לאתרי אינטרנט רלוונטיים, לדפים עסקיים ברשתות החברתיות ועוד. בכך המעסיק יוכל לקבל תמונה מלאה וגם מתבקשת אודות הניסיון והכישורים שלכם.

עצבו את קורות החיים – חשוב לעצב את קורות החיים עם פונט מתאים וקריא כמו גם מסגרת וטקסט מותאם לפורמט הנכון. שלחו את קורות החיים בקובץ PDF שישמור על הנראות הטובה של המסמך.

סננו את מה שכבר לא רלוונטי – אם אתם מחפשים עבודה בתחום הייטק, סננו והשמיטו את העבודה במשתלה שעסקתם בה אחרי הצבא, או את העבודה במלצרות שעזרה לכם להגדיל הכנסה. עם זאת, עבודות התנדבות יכולות "להירשם" לזכותכם ולכן מומלץ להוסיף משפט קצר בנושא.

אל תוותרו על עריכה מקצועית – בצעו עריכה והגהה מקצועית לקורות החיים שלכם. פנו אל עורך לשוני שיוכל לערוך את הדף באופן שיאפשר לכם הגשת קורות חיים ללא שגיאות, ואם אתם קצרים בתקציב: עברו כמה וכמה פעמים על התוכן. כדי למנוע שגיאות אפשר לשלוח את קורות החיים אל עצמכם במייל ולאחר מכן לעבור עליו בעין קצת אחרת שמאפשרת מבט בוחן דרך הפורמט של המייל.

עשו את אלה ותוכלו כבר לשלוח קורות חיים מוצלחים ואטרקטיביים יותר!

הטיפים באדיבות אתר ג'וב קרוב.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מתי נצטרך הלוואה חוץ בנקאית?
מהרגע שאנו יוצאים לדרך עצמאית, עלינו להתמודד עם הוצאות כספיות רבות, זאת בכדי שנוכל להתקדם בסולם...
קרא עוד »
ספט 18, 2015
בית דפוס בירושלים
בירושלים וסביבתה יש אוכלוסיה מגוונת, מפעלים, חברות ועסקים, מוסדות ממשלה וציבור ועוד. כל אלה נזקקים...
קרא עוד »
אפר 15, 2018
איחוד הלוואות – למה כדאי לכם לבחון זאת?
אנשים רבים לוקחים הלוואות מהבנקים, מחברות פרטיות או לעיתים גם מהשוק האפור, בכדי להחזיר חובות ענק...
קרא עוד »
מרץ 04, 2020