האם כדאי לי להיות עצמאי?

לקוח סמוי

בישראל שני הסיווגים העיקריים של עובדים הם עצמאי ושכיר. על כן אנשים רבים חוככים בדעתם האם כדאי להם להיות עצמאי או שכיר. אין ספק שיש יתרונות לכאן ולכאן ואנחנו יכולים למצוא דברים טובים שם וכאן. כאשר אנחנו עצמאיים אנחנו מחליטים כמה לעבוד וכך אנחנו מחליטים כמה כסף נרוויח. ככל שנעבוד כך נרוויח יותר כסף וזהו יתרון עצום. עם זאת הקושי הגדול בעבודה כעצמאי ויש להיות מודע לכך היא להשיג לקוחות חדשים. אנחנו יכולים לבלות ימים שלמים ללא הכנסה מלקוח כלשהו ולהפסיד כך כסף רב. על כן כאשר אנחנו עצמאים אנחנו צריכים להשקיע הרבה בפרסום העסק שלנו ולהגיע ללקוחות חדשים. זהו משהו שחייבים לקחת בחשבון כאשר אנחנו עצמאים.

מה החסרונות בעבודה כשכיר?

על אף החיסרון שהזכרנו בעבודה כעצמאי בל נטעה גם כעובד שכיר יש לנו חסרונות רבים. ראשית אנחנו עובדים תחת בוס כל היום שיכול להיות מאוד מעיק ומאוד לא נחמד ולהפריע לנו להנות מהעבודה. זהו חסרון גדול בתור שכיר ועלינו לקחת אותו בחשבון. בנוסף כאשר אנחנו שכירים יכולת ההשתכרות שלנו מוגבלת והיא אינה כה גדולה בהשוואה לעצמאי וגם על כך יש לחשוב. פעמים רבות בתור עובד שכיר אנחנו נאלצים לעבוד גם שעות ארוכות ללא תמורה אמתית לעבודה שלנו ועלינו לקחת זאת בחשבון ולחשוב על כך כאשר אנחנו מתלבטים באיזה סיווג עבודה לעבוד, שכיר או עצמאי.

מנעולן רכב – כדוגמא לעצמאי

כאשר אנחנו חושבים על עצמאי אנחנו יכולים לחשוב על מנעולן רכב כדוגמא. מנעולן צריך להחליט האם הוא רוצה להיות עצמאי או שכיר. אם הוא שכיר הרי שהוא מוגבל מאוד במשכורת שלו והיא די נמוכה ועלינו לקחת זאת בחשבון כאשר אנחנו מתלבטים במה לבחור. מנגד התחרות בשוק המנעולנים היא גדולה מאוד וקשה לבלוט בשטח הזה ועל כן עבודה כעצמאי אינה מבטיחה לנו כי נקבל לקוחות חדשים כל הזמן. על כן ישנם סיכונים כאן וכאן ועלינו להיות מודעים אליהם כאשר אנחנו מתלבטים במה לעבוד והאם עדיף לנו להיות עצמאים או שכירים.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תרומות לנזקקים – מה הדרך הטובה ביותר לעזור?
  כל אחד מאיתנו מכיר את התמונות ואת הסיפורים. אנשים שעומדים בתור בשביל לקבל תרומה של אוכל או...
קרא עוד »
אוג 31, 2017
במה חשוב להתמקד בתהליך ייעוץ עסקי לחברות?
כשאנחנו מזמינים שירות ייעוץ עסקי לחברות, אזי שאנחנו צריכים לדעת במה להתמקד. אנחנו צריכים לדעת באילו...
קרא עוד »
אוק 19, 2020
חלונות פרופיל בלגי– אסור להתפשר על איכות
לא פעם אתם מוצאים את עצמכם תוהים בשאלה – איך אפשר לשפר את המראה של החלונות בבית? אחת מהטעויות הנפוצות...
קרא עוד »
ינו 16, 2018