למה צריך לדאוג בשטח העבודה

סימן אזהרה

כאשר אתם עובדים או מנהלים חלל עבודה שיש בו ומתבצעת בו בעיקר עבודה פיזית, מכונות וכלי עבודה שונים – חשוב לשמור על בטיחות בשטח העבודה.

כדי לעשות זאת צריך קצת יותר מתשומת לב בסיסית או מיגון כמה מכונות – כדי לבטח מקום עבודה יש לדאוג להדרכות בטיחות לכל הצוות, שתעזור להם לדעת כיצד לעבוד בסביבת עבודה נכונה וכיצד להתמגן ואיך להתמודד עם מצבי חירום.

אז כיצד מייצרים סביבת עבודה בטוחה יותר?

השמת ממונה בטיחות – חשוב שבסביבת העבודה שלכם יהיה ממונה בטיחות. אדם כזה יכול להיות אדם חיצוני ומקצועי בתחום, או עובד שהוכשר לכך על ידי קורס ממונה בטיחות. ממונה בטיחות חייב להיות נוכח בסביבת עבודה שבה יותר מ 50 עובדים, ותפקידו לגלות ליקויים בטיחותיים, לשים לב לתקינות ומיגון המכונות, לתדרך את העובדים על הערכות למצבי חירום, ולדאוג כי ההנהלה תדע מהם הליקויים שיש לשים אליהם לב וגם תתקן אותם.

קורס עבודה בגובה – עוד אחד מהאלמנטים החשובים שהופכים את סביבת העבודה לטובה יותר הוא קורס עבודה בגובה. קורס זה מיועד לעובדים שעובדים בגובה באופן רציף או מידי פעם, והוא מלמד את העובדים כיצד לעבוד בצורה בטוחה, איך לבטח את עצמם כשהם עולים לעבוד בגובה, הוא עוזר להם לדעת איך עובדים נכון יותר בגובה, לדעת ממה יש להיזהר ומה לעשות במקרים של נפילה מגובה וכיצד להתנהל במצבי חירום מסוג זה.

הדרכת בטיחות אש – נדבר נוסף וחשוב מאד בסביבת העבודה, שכן עשן ואש הינם מסוכנים ביותר לאנשים, לבעלי חיים ולסביבה. חשוב מאד לבצע הדרכת בטיחות אש לכל צוות העובדת תוך תרגול התמודדות עם מצבים של שריפה. הקורס עוזר להבין כיצד נמנעים מדליקות, איך מתמודדים בשעת חירום, וכיצד מונעים שריפות ועשן בסביבת העבודה.

מי מעביר את כלל הקורסים וההדרכות?

קורסים מסוג זה מועברים על ידי חברות המתמקצעות בתחום הבטיחות באש. הדרכות אש מועברות על ידי מדריכי אש שהוסמכו להעביר הדרכות כאלה על ידי שירותי הכבאות וההצלה.

חברות מקצועיות יספקו לכם את כל השירותים תחת קרות גג אחת, והם יעזור לכם להתמגן, למנוע תאונות ולדאוג לבטיחות העובדים שלכם.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הרצאות לניהול כלכלה איפה ניתן למצוא
לימוד כלכלה הוא נושא רחב מאוד המכסה תחומים רבים ושונים. זה נושא מאוד חשוב ומעניין שצריך ללמוד. עלינו...
קרא עוד »
יול 21, 2022
חולצות מודפסות לעסקים
בכדי להצליח בעולם העסקים אתם חייבים לחשוב מחוץ לקופסא וזה בכלל לא משנה אם אתם בעלים של מסעדה, של חנות...
קרא עוד »
ספט 23, 2018
לוח מודעות דיגיטלי
בעבר, לוחות המודעות הקלאסיים היו הלוחות השכונתיים, אלה שהיה נהוג להדביק עליהן מודעות מסוגים שונים,...
קרא עוד »
יונ 20, 2018