מי צריך ייעוץ ארגוני?

ייעוץ זוגי

בעשור האחרון חברות וארגונים רבים שוכרים את שירותיהם של מומחים בתחום הייעוץ הארגוני. במאמר זה נסביר מהו ייעוץ ארגוני, מה יתרונותיו וכיצד הוא יכול להוביל לשינויים גדולים מאוד בהתנהלות ובתוצאות של העסק.

מהו הייעוץ הארגוני?

תחום שעיקרו התמקדות בארגון מסוים ובכל התהליכים והשינויים שיש לבצע בו על מנת להוביל אותו לשיפור במצב הקיים ובסופו של דבר לכבוש את אותה מטרה בה העסק מעוניין. ברוב הפעמים חברה שוכרת את שירותיו של יועץ ארגוני חיצוני וזאת משום הרצון להשתמש בשירותיו של אדם אובייקטיבי מבחינת אינטרסים לחברה.

ישנם סוגים שונים של יועצים ארגוניים וחשוב לבחור יועץ בעל ידע וניסיון בתחום של החברה או העסק שלכם. ישנם יועצים שמגיעים מתחום הפסיכולוגיה ואילו אחרים מגיעים מתחומים, כמו למשל סוציולוגיה, תעשייה וניהול, בוגרי מסלול ייעוץ ארגוני ממוסד להשכלה גבוהה בישראל או ממדינה אחרת ברחב העולם ועוד.

מי זקוק לייעוץ ארגוני?

כל אחד עסק או ארגון שמעוניין להצליח ולכבוש את המטרות שלו. רוב הארגונים שמזמינים שירותי ייעוץ ארגוני הם ארגונים שהחליטו שהם מוכנים לשינוי או ליתר דיוק למהפך בארגון. אם אתם מעוניינים בתהליכי שינוי חכמים לעסק שלכם חשוב מאוד שתשכרו את שירותיו של יועץ ארגוני על מנת שיבצע בדיקה של החברה שלכם על כל היבטיה וימליץ על אותם שינויים שיובילו את העסק שלכם למטרה בה אתם מעוניינים. חשוב לציין שכל עסק והמטרות שלו.

יש חברות שמעוניינת להשתמש בשירותיו של יועץ ארגוני על מנת להפחית את השחיקה הקיימת בארגון, הגדלת התפוקה, להיעזר  ביועץ למטרת תכנון ויישום של מבנה ארגוני חכם שיוביל לצמיחה מחודשת של העסק ועוד. המטרה העיקרית של ייעוץ ארגוני היא להוביל את העסק לאותה תשתית ארגונית שמתאימה לו. תשתית שתושג באמצעות תהליך ארגוני אפקטיבי שיוביל למטרה העיקרית של העסק: רווח ושגשוג.

שלבי הייעוץ

  • אבחון ארגוני – השלב הראשון של הייעוץ יהיה שלב האבחון הארגוני. אבחון נעשה על מנת לזהות את הבעיות בעסק ובהתאם לקבל החלטות לגבי השינויים שצריכים להיעשות בארגון על מנת להוביל אותו להצלחה בה הוא מעוניין.
  • תכנית פעולה– היועץ יכין תכנית פעולה ובה פירוט לגבי התהליך והפעולות החיוניות לארגון ואלו שיעזרו לו להשיג את המטרה שלו.
  • בקרה והערכה– היועץ יבצע בקרה על יישום תכנית הפעולה מדי כמה חודשים ויגיע להכרעה לגבי שינויים מסוימים אותם יש ליישם.

לסיכום, שירות ייעוץ ארגוני מתאים לכל ארגון שמעוניין למקסם את היעילות שלו ולהוביל את הארגון לשינוי פרודוקטיבי שבסיומו ניתן יהיה לזכות בהכנסות גדולות יותר ובבוא הזמן גם ברווחים גדולים יותר.

 

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
על עיצוב, מונטסורי ומה שביניהם 
אנשים רבים שהופכים להיות הורים מחפשים את דרך החינוך הנכונה מבחינתם. כל אחד היה רוצה לתת לילדים שלו את...
קרא עוד »
יול 20, 2022
הסכנות והיתרונות של משחקי הימורים אונליין
משחקי אונליין הפכו להיות טרנד שצומח במהירות בקרב הדור הצעיר. עבור אנשים רבים זה חלק מחיי היומיום....
קרא עוד »
ינו 31, 2022
השכרת בובקט – לשם מה אנחנו צריכים את זה וכיצד נשכיר אותו
כאשר אנחנו מבצעים עבודות בנייה או עבודות הריסה,  הרי שהרבה פעמים נשארת פסולת שעלינו לפנות מהמקום. אם...
קרא עוד »
יונ 10, 2020