ניר גלילי על גיוס והעסקת עובדים בכירים

גיוס עובדים חדשים הוא תמיד משימה שדורשת לא מעט תשומת לב ומשאבים נוספים, ואם מדובר באיתור עובדים בכירים הרי שעל אחת כמה וכמה חשוב לבצע תהליך מושכל ומשוכלל, ורצוי בליווי אנשי מקצוע בעלי ניסיון נרחב בהשמת בכירים.

מנכ"ל סונול ניר גלילי מפרט אודות תהליכי איתור, מיון וגיוס עובדים למשרות בכירות.

מדוע דיסקרטיות היא מרכיב חשוב ואף קריטי?

דיסקרטיות היא מרכיב חשוב בתהליכי גיוס עובדים באופן כללי: ניר גלילי מזכיר שחלק מהאנשים שפונים למודעות דרושים או לחברות השמה עושים זאת כשהם עדיין מועסקים בחברה או ארגון כלשהם, ולא תמיד הם רוצים שהמעסיקים הנוכחיים שלהם ידעו כי הם מחפשים תפקיד אחר.

כשמדובר בתפקידים בכירים נדרשת באופן טבעי רגישות גבוהה במיוחד לצורך של אותם מועמדים פוטנציאליים בדיסקרטיות – כשבמקביל חשוב כמובן לוודא כי אותו מועמד שמתקבל לעמדה בכירה בארגון מקפיד לסיים את פרק העבודה הקודם שלו בצורה נאותה, ובפרט לספק התראה מראש שתאפשר למעסיקים הקודמים להיערך לפרישתו.

מהן התכונות החשובות לבכירים לפי ניר גלילי?

לצד יכולות מקצועיות בתחום הרלוונטי, וניסיון עשיר, מציע ניר גלילי לייחס משקל נכבד לא פחות, ואולי אף יותר, לאיכויות שמרכיבות את האישיות של כל מועמד.

בהקשר זה כדאי לציין כי חברות השמה אמונות על זיהוי מדויק של תכונות אישיות, כשבין השאר כדאי להעדיף מועמדים בעלי יושרה מוחלטת, יכולת לראות את הנולד, מודעות גבוהה לחוזקותיו ולחולשותיו גם יחד ויכולת לראות את התמונה המלאה ובה בעת גם את הפרטים הקטנים.

בנוסף ישנה חשיבות לאינטליגנציה חברתית וליכולת להניע עובדים בצורה אפקטיבית, וכן ליכולת לקיחת האחריות.

סוף מעשה באפיון מדוקדק של דרישות התפקיד

עוד לפני איתור המועמדים הפוטנציאליים ומיונם על-מנת לגייס את האדם המתאים ביותר לתפקיד, ממליץ ניר גלילי לבצע אפיון מדוקדק ומפורט של צרכי החברה או הארגון – כלומר מהי מהות התפקיד שאותו רוצים לאייש, ומה נדרש לשם כך.

לאחר שלב האפיון ניתן לאתר מועמדים מתאימים – בין אם באופן יזום (לרוב דרך חברת השמה המתמחה בבכירים) ובין אם ע"י פרסום דבר המשרה הפנויה – וכשהקריטריונים לבחירת המועמד המתאים ביותר ברורים, קל יותר להגיע להחלטה הטובה ביותר עבור החברה.

האם כדאי להיעזר בחברת השמה?

המלצה נוספת של ניר גלילי היא להיעזר בחברת השמה לצורך גיוס עובדים בכירים, וזאת מ-3 סיבות עיקריות:

ראשית, אנשי המקצוע של חברת ההשמה יסייעו לאנשי החברה לבצע את שלב האפיון וזיהוי האיכויות הנדרשות לשם מילוי התפקיד הבכיר שהתפנה.

שנית, דרך חברות השמה ניתן להגיע למועמדים מתאימים שאין שום דרך אחרת להגיע אליהם (ובפרט לנוכח הדיסקרטיות הנדרשת כשמדובר על השמת בכירים).

ושלישית, חברות השמה, כשכמובן כדאי להעדיף כאלה המתמחות בגיוס בכירים, אמונות על תהליכי איתור ומיון משוכללים, ובכך חוסכות זמן יקר ומשאבים נוספים לחברה ובעיקר מבטיחים תהליך יעיל במיוחד.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הדרך המהירה והיעילה להשוואת חבילת טריפל
>כולנו צורכים כיום מוצרי תקשורת רבים הרבה מעבר למה שהיה בעבר. העובדה הזו מביאה לצורך לקבל שירותים...
קרא עוד »
דצמ 23, 2020
איך לבחור פנסים לצבא?
פנסים הם דבר מאוד שימושי במהלך שירותכם הצבאי. כל חנות המחזיקה ציוד לחיילים מחזיקה גם מגוון של פנסים...
קרא עוד »
אפר 29, 2017
ייעוץ פנסיוני – לדאוג עכשיו לעצמך של העתיד
מוזר לחשוב ולדמיין את עצמך זקנה. את צעירה, רק בונה את עצמך ואת החיים שלך, את הקריירה שלך והמחשבה על...
קרא עוד »
דצמ 12, 2022