גישור בפוליטיקה

גישור

לאחרונה התקיימו מגעים להרחבת הממשלה והתנהל משא ומתן עם מפלגת " המחנה הציוני " בראשות ח"כ הרצוג ובמקביל לאחר שהמהלכים הפוליטיים לא הבשילו, נכנסה לתמונה מפלגת " ישראל ביתנו " בראשות ליברמן שלבסוף התמנה כשר הביטחון במקומו של יעלון.
אולם לפתע לפני החתימה על ההסכם הקואליציוני הגיעה מפלגת " הבית היהודי " בראשות בנט, שדרש שינוי בהרכב הקבינט הביטחוני תוך מינוי מזכיר צבאי לכל אחד מחברי הצוות בקבינט, סביר להניח שהיו עוד דרישות נוספות שאיננו יודעים עליהם.
חבר הכנסת בנט עמד על רגליו האחוריות ודרש כי דרישותיו יענו בתוקף תוך שהוא משכנע את הציבור בכך שהוא דואג לחיילי ואזרחי ישראל ואף אמר, כי לא יהסס לצאת מהממשלה, דבר שהיה גורר את הציבור לבחירות חדשות.
מנגד, נתניהו לא הסכים לדרישותיו של בנט וכך במהלך הימים האחרונים, היינו עדים לחילופי האשמות והתבצרות בעמדות תוך ניהול המאבק באמצעות אמצעי התקשרות, דבר שרק החריף את חילוקי הדעות והתעקשות הצדדים, כאשר כל אחד מהם עלה על עץ גבוה מידי ורק חיכה שמישהו יוריד לו סולם.
חלפו מספר ימים והנה הגיע חבר הכנסת ליצמן ממפלגת " אגודת ישראל " שהציע הצעת גישור שתעזור לצדדים לרדת מהעץ כך שניתן יהיה לחתום על ההסכם בין " הליכוד " למפלגת " ישראל ביתנו " .
הלכה למעשה, ח"כ ליצמן שימש כמגשר ובאמצעות הליך גישור מנסה להביא אותם להסכמות, הוא היה גורם אובייקטיבי שכנראה כל הצדדים סמכו עליו, הם לא ראו בו כאחד שמצדד במי מהם, לכן ההליך הצליח ונמנעו מהליכה לבחירות מחודשות ויובילו את כניסת " ישראל ביתנו " לממשלה. סביר להניח שח"כ ליצמן, קרא את המפה נכון והבין שאף אחד מהצדדים לא באמת רוצה ללכת לבחירות, ויכול מאוד להיות שההד התקשרותי גרם לכל אחד מהם להתבצר בעמדותיו כאשר הם רק חיכו למישהו שיגשר ביניהם.
עולם הפוליטיקה הוא עולם רווי יצרים, אינטרסים ושליטה, עם זאת משא ומתן הוא חלק בלתי נפרד ממנו ופעמים רבות האויב של היום הופך לשותף הפוליטי של המחר, כאשר מה שמאגד פעמים רבות את הצדדים, אלו אינטרסים משותפים שבאמצעותם ניתן לגשר על המחלוקות ולהתאגד יחד באותה ממשלה.
גישור הוא כלי שעושים בו שימוש נרחב בפוליטיקה, אם לאחר הבחירות במסגרת המשא ומתן עם כל המפלגות ועם כפי שראינו עכשיו, במסגרת כניסתה של מפלגת " ישראל ביתנו " לממשלה.
אנו עושים בגישור שימוש נרחב אם בעולם בתי המשפט, אם בעולם הפוליטי ואם בעולם האישי שלנו, זה יכול להיות באופן מודע או שלא, אין ספק שגישור בהחלט מסייע להגיע להסכמות ולהטיב את עולמנו.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חולצות מודפסות לעסקים
בכדי להצליח בעולם העסקים אתם חייבים לחשוב מחוץ לקופסא וזה בכלל לא משנה אם אתם בעלים של מסעדה, של חנות...
קרא עוד »
ספט 23, 2018
מה צריך על מנת להיות יזם מצליח
יש הרבה תפיסות שגויות לגבי מה שנדרש כדי להיות יזם. יש אנשים שחושבים שאתה צריך להיות גאון, בעוד שאחרים...
קרא עוד »
ינו 31, 2023
מרפסות פלדה
כל אחד מכם אשר יהיה מעוניין בכך יוכל למצוא מגוון רחב למדי של פתרונות למרפסת פלדה. בעזרתה של החברה...
קרא עוד »
פבר 13, 2017