אבנר הייזלר – איך מתבצע ביטוח מנהלים?

ביטוח מנהלים

ביטוח מנהלים

ביטוח מנהלים הינו ביטוח, המהווה את אחד מאפיקי הביטוח הקיימים בישראל. ביטוח זה מעוגן בחוק החל משנת 2008 ,כך שכל מעסיק חייב לבצע אותו. ביטוח זה מטרתו להגן על העובד, ולתת לו תשלום פנסיוני בהגיע לידי פרישה, על פי החוק הקיים נשים בגיל 62  וגברים בגיל 67, חוק זה בעצם מגן על העובד, ונותן לו אוויר לנשימה. ביטוח מנהלים נעשה על פי חוזה בין חברת הביטוח לחוסך. דבר זה אומר כי חל איסור, על פי חוק לחברת הביטוח להעלות את דמי הניהול מעבר לתקרה חודשית, וכן חל איסור עליה לשנות את תנאי הפוליסה הקיימת כבר לאנשים ותיקים, אבל לגבי אנשים חדשים שעדיין לא הצטרפו לביטוח מותר.

איך מפיקים לביטוח מנהלים?

אבנר הייזלר מציין כי החוק, לגבי הפקדה לביטוח מנהלים, מפריד בין עצמאיים לשכירים.

כאשר החוסך הינו שכיר תשלום הביטוח מתחלק בינו לבין המעסיק . העובד יכול להפקיד עד 7% משכרו ואילו המעסיק יכול להוסיף על הפקדת העובד עוד 7.5% כגמולים ועוד 8.33% משכר העובד כפיצויים. אבנר הייזלר מציין כי הפקדה זו מוגבלת בתקרת שכר על פי חוק.

אבנר הייזלר טוען כי ההפקדות לביטוח מנהלים הינן שוות לחוסך כי הן מאפשרות לו לזכות בהטבות מס עד לתקרת שכר מסוימת. אבנר הייזלר טוען כי החוק שהחל בשנת 2008 שינה מהקצה לקצה את העניין של ביטוח מנהלים וגם בעבר מעסיקים אשר לא רצו להפקיד לעובדיהם מחויבים על פי חוק לבצע זאת על פי החוק המעודכן החדש על המעסיק להפריש שיעור ההפרשות הינו 18.5% מהשכר. כאשר הפקדות אלו מתחלקות 6% על חשבון העובד ו 12.5% על חשבון המעסיק.

על פי חוק כך מציין אבנר הייזלר , המעסיק רשאי אם הוא רוצה בכך להפריש בכל חודש לקרן הפנסיה את מלוא פיצויי הפיטורים 8.33% מהשכר בכל חודש לפנסיה, במקום ה 6% שבהם הוא חייב על פי חוק. במידה והמעסיק של העובד בחר להפקיד לו את כל פיצויי הפיטורין, והעובד עזב את עבודתו, אין זה משנה לחוק אם העובד פוטר או התפטר. העובד יכול למשוך מידית את כל הכסף או להשאירו בביטוח.

עצמאי רשאי להפקיד לביטוח הפנסיוני, אצל העצמאי אין כמובן השתתפות של המעסיק, וההפקדות נעשות מהכנסות שלו.  אבנר הייזלר מציין לטובה את המדינה שמעודדת גם כל עצמאי לדאוג לעצמו לעתיד על ידי הטבות מס.

*יודגש כי אבנר הייזלר אינו עורך דין, אך מומחה בהגשת תביעות אל מול חברות הביטוח על כל הצד הפרוצדורלי.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כיתות לימוד מומלצות להשכרה במרכז
לא כל עסק הוא כזה שבו יש את כל השטח הנדרש עבור אסיפה של כל צוות העובדים או אפילו התאספות של מחלקה אחת...
קרא עוד »
מאי 30, 2018
שלוש דרכים לבחירת ייעוץ שיווקי לעסקים
החלטתם שאתם זקוקים לסיוע או ייעוץ בתחום השיווק? הנה כך תבחרו ביועץ או חברת ייעוץ שיווקי שיתאימו לעסק...
קרא עוד »
יול 10, 2017
להשקיע בשוק ההון או בנדל"ן?
שוק נדל"ן ושוק ההון הם שני אפיקי השקעה שזכו ללא מעט עליות וירידות. ולכן משקיעים רבים מתעכבים על השאלה...
קרא עוד »
פבר 01, 2016