התכשיטים שיכסו את המינוס בבנק

הבעל אוהב לקנות תכשיטים לאשתו וגם הילדה המתבגרת אינה מתנגדת לקבל שרשרת פנינים כמתנה לבת מצווה. אך בעוד התכשיטים המודרניים עשויים לעלות בין חמישים שקלים לכמה מאות בודדות, תכשיטים עתיקים באמת יכולים להגיע לסכומים גבוהים ביותר. אם יש לכם תכשיט מהמאה ה-19 שעבר במשפחה, או הבחנתם בתכשיט כזה אצל חבר, ייתכן שכדאי לבדוק את שוויו באמצעות איש מקצוע העוסק בתחום הערכת תכשיטים. כמו כן, אם תתחילו לחקור באמת, תוכלו לגלות עובדות מדהימות על התכשיט – שרשרת שהוחבאה בתקופת הנאצים והתגלתה במחבוא, תליון שנהגו לקבל הבנות לרגל הנישואין או שעון עתיק שעליו חרוטה כתובת עתיקה ורבת משמעות.

איך מערכים את התכשיטים

כמו לכל דבר בחיים, גם לתחום כמו הערכת שווי תכשיטים יש סדר שיטתי שלפיו ניתן לקבוע את גילו של התכשיט והערך שלו. איש המקצוע בוחן פרמטרים כמו סוג מתכת, סגנון העיצוב או קיומן של חותמות על גבי התכשיט. כך, לפי סוג המתכת ניתן לקבוע את התקופה שבה נוצר התכשיט (האם התכשיט עשוי ממתכת טהורה, או אולי ערבוב של כמה מתכות?), החותמת יכולה ללמד רבות על התקופה שבה נוצר התכשיט והשינויים בעיצוב יכולים להצביע על תקופה מסוימת בזמן. נוסף על כך, את הגיל של התכשיט והשווי שלו אפשר למדוד לפי צורת הליטוש של אבן החן המעטרת אותו, וכן לפי הנזק שנגרם לתכשיט כתוצאה מפגעי הזמן (כדוגמת תהליך התחמצנות של מתכות שעבר על התכשיט.beads-809385__3401

דין שעון כדין תכשיט

הערכת שווי תכשיטים היא תחום נרחב הכולל גם את הערכת השווי והגיל של השעונים. בדומה להערכת תכשיטים, גם השעונים נבדקים בהתאם לפרמטרים שונים. ראשית, בודק איש המקצוע באיזה סוג שעון מדובר (שעון שולחני, שעון יד, אורלוגין ועוד), וכך הוא יכול לנסות לקבוע את התקופה שבו ייצרו את השעון. לעתים ניתן להצליב נתונים עם יצרן שעונים מומחה ולבחון באיזו תקופה יוצרו שעונים מסוג מסוים. פרמטר חשוב נוסף לבדיקת השעון הוא הסוג של המנגנון שעליו פועל השעון – האם מדובר במנגנון ישן יחסית או מנגנון מתקדם יותר, בהתאם לסוג התקופה? ולבסוף, כמו במקרה של זיהוי התכשיטים, גם על שעונים ניתן למצוא חותמות בעלות ערך.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איזה סוגי מטבחים יש?
כאשר אתם מתכננים בניית מטבח בבית, אתם בוודאי רוצים לבדוק את כל העיצובים השונים של המטבחים שיכולים...
קרא עוד »
אוג 07, 2017
למה צריך יועץ עסקי?
אם אתה בעל עסק, אז אתה יודע כמה קשה לנהל את החברה שלך ללא עזרה של איש מקצוע. אתה צריך מישהו שיוכל לעזור...
קרא עוד »
נוב 28, 2022
גיוס ממשקיעים או לעשות את זה בדרך שלנו?
אחת ההתלבטויות שעומדות לפתחם של מייסדי חברות סטארטאפ רבות היא, האם לגייס משקיעים או שמא, לעשות את זה...
קרא עוד »
אוג 09, 2022