לקראת בניית בית? כל המידע שתצטרכו 

בניית בית

בניית בית הינה ללא ספק הגשמת חלום אך בדרך אליו, יש "לרוץ" לא מעט אחר השגתם של מסמכים שונים אותם דורשים לראות ולאשר הרשויות המקומיות והמחוזיות ע"פ חוק.

להלן סיכום מתומצת של כל המסמכים שעליכם להמציא בטרם תבנו לעצמכם בית חלומי, ונגיעה קצרה בסדר הדברים.

אישורי מודד

אדריכל אינו יכול להתחיל לתכנן את הבית מבלי שיהיו בידיו כל הנתונים אותם רושם ומתעד מודד מוסמך, שממקם למעשה את הבית ביחס למפה הטופוגרפית של האזור. הוועדה המקומית לתכנון מאשרת את המסמך ורק לאחר מכן ניתן לצאת. למידע נוסף על בניית בית באתר הבונה.

גרמושקה

התכנית האדריכלית שכוללת בתוכה גם בקשה להיתר בנייה קרויה גרמושקה, וככל שהיא מנוסחת כהלכה כך יעלה הסיכוי שיינתן היתר בנייה. הגרמושקה מועברת בארבעה עותקים חתומים ע"י בעלי המגרש, המהנדס והאדריכל והיא כוללת גם את נסח הטאבו. למעשה, הגרמושקה מאגדת בתוכה את חתימתם של כל בעלי המלאכה שאחראים על ביצוע הפרויקט, לרבות קבלן השלד והיא כבר כוללת את כל החתכים בקני המידה המקובלים של המבנה. מאחר ובמדינת ישראל ישנה חובה של בניית ממ"ד בכל מבנה חדש, הרי שיש לצרף גם את תכניות הבנייה של חדר זה וזאת בהתאם להנחיות פיקוד העורף, הידועות לאדריכלים. הגרמושקה כוללת בין היתר גם את תרשימי מיקום מתקני איסוף האשפה, הגדרות והחנייה.

מועד רכישת השטח

רבים תרים אחר שטח פנוי לבניית בית פרטי ורק לאחר הרכישה מתחילים בתהליך האדריכלי, אישורי המודד וכו'. אלא, שלעיתים רבות תוצאות המדידה מראות שהתוצאה אינה מיטבית וכי השטח  אינו מסוגל לספק את המענה לחלום הרוכש. לכן, יש לדעת כי אופציה נוספת היא תכנון הבית מבחינה אדריכלית בלבד על הנייר, ורק לאחר מכן לרכוש את החלקה המתאימה ביותר. ניתן להיעזר בשירותי האדריכל ששכרתם על מנת לבקר עימכם בשטחים פוטנציאליים, כך שהוא יוכל לנבא בסבירות גבוהה האם התכנון המשוער עומד באותו קו עם התכנון הסביבתי ואישור הרשויות לתכנון ובנייה. מן הראוי לציין כי שטחים רבים מוצעים למכירה כבר לאחר שביקר בהם מודד מוסמך, כך שניתן להעביר את כל המידע הרלבנטי לאדריכל ולקבל תמונה ברורה אודות ההיתכנות של ביצוע הפרויקט בדרך שאתם רואים זאת בעיניכם.

מכל הסיבות שהוזכרו לעיל, ישנה חשיבות רבה בבחירת האדריכל הטוב ביותר לביצוע פרויקט בניית הבית הפרטי על שטח שבבעלותכם. העבודה אל מול הרשויות ויכולות הניבוי של האדריכל יחסכו לכם זמן רב שמתבטא בצמצום העלויות, פקטור חשוב ביותר בכל פרויקט בנייה שהוא.

 

 

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כיצד לייצר עוד הכנסה בעידן הקורונה
עידן הקורנה גרם ללא מעט שינויים בחייהם של רוב האנשים בארץ ובעולם. עסקים נסגרו, אנשים נאלצו להעביר...
קרא עוד »
מאי 27, 2020
כך תעמדו בדרישות חוק ה-FATCA
מהו חוק ה – FATCA? חוק ה-FATCA הוא בעצם הסכם בין מדיני שחתמו ישראל וארצות הברית. בהסכם החתום נאמר כי על...
קרא עוד »
יול 09, 2018
כל היתרונות של עבודה מהבית לסטודנטים
הורים רבים שמחים לספר לילדים שלהם, הסטודנטים שביניהם, כיצד הם בתקופת הלימודים שלהם עבדו ב-3-4 מקומות...
קרא עוד »
אפר 30, 2017