חשיבות כלכלית של חיסכון באנרגיה במפעלים

חיסכון אנרגטי במפעלים

מפעלים הם לב התעשייה המקומית. בעלי מפעלים צריכים לקבל עשרות החלטות חשובות מדי יום. ניהול מפעל יכול להיות עסק מלחיץ מאוד ושוחק. אחד הסודות לניהול של מפעל רווחי ואיכותי הוא חיסכון בהוצאות שלו ככל הניתן.

יש חשיבות כלכלית רבה בנושא של חיסכון אנרגיה במפעלים. מפעלים שעברו למשל להשתמש באנרגיה של גז במקום באנרגיה של חשמל השכילו לחסוך ולקצץ רבות בהוצאות החודשיות והשנתיות שלהם. כאשר מפעל חוסך בהוצאות החשמל שלו הוא יכול להגיע לחיסכון של אלפי שקלים (ואפילו יותר) מדי שנת מס. חיסכון זה יכול להיות ההבדל בין מפעל מצליח ולמפעל כושל.

תעשייה

למידע נוסף בקרו באתר של חברת אנרגטיקה – הנדסה כללית ומערכות חום.

כיצד ניתן לחסוך אנרגיה במפעלים באמצעות שימוש באנרגיה חלופית?

יש הרבה דרכים בהן מפעלים יכולים לחסוך באנרגיה. מפעלים רבים יכולים למשל לחסוך באנרגיה באמצעות שימוש באנרגיה חלופית או אנרגיה ירוקה. שימוש באנרגיה סולארית למשל (אנרגיה המופקת מקרני השמש) יכולה להוזיל מאוד את עלויות החשמל של כל מפעל. באמצעות התקנה של פאנלים סולאריים על גג המפעל שלנו אנחנו יכולים להקטין מאוד את הוצאות החשמל שלנו. האנרגיה הסולארית יכולה לייצר חשמל חלופי למפעל שלנו – וכך הוצאות החשמל שנצטרך לשלם לחברת החשמל יהיו נמוכות יותר. השקעה באנרגיה סולארית היא השקעה כדאית מאוד ומשתלמת במיוחד לטווח הארוך לעתיד הכלכלי של המפעל שלנו.

למה חשוב לחסוך בצריכת האנרגיה של מפעלי תעשייה?

למה בעצם חשוב שנחסוך בצריכת האנרגיה של המפעל שלנו? כאשר אנחנו מנהלים מפעל תעשייתי מכל סוג שהוא יש לנו הרבה מאוד הוצאות. ההוצאות כוללות בין השאר משכורות לעובדים, ארנונה, מיסים, הוצאות ביטוח, הוצאות ייצור ועוד… . אחת ההוצאות הכי יקרות של כל מפעל מכל סוג שהוא היא ההוצאה על אנרגיה וחשמל. הדרך לחסוך בהוצאות החשמל של המפעל שלנו יכולה לבוא לידי ביטוי בצריכה חסכונית יותר של החשמל בזמן העבודה או במציאת דרכים חלופיות לייצור של חשמל. ניתן לייצר חשמל בעזרת אנרגיה סולארית וכך להוזיל משמעותית את הוצאות החשמל של המפעל שלנו. פעמים רבות חברת החשמל גם משלמת למפעלים עבור החשמל שהם מייצרים.

 

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בחירת סוכן הביטוח הנכון: מדריך לכל פרט
בחירת סוכן ביטוח כמו סוכן ביטוח אנדריי אודלר היא צעד משמעותי בניהול הרווחה הכלכלית שלכם, כזה שדורש...
קרא עוד »
אפר 06, 2024
ממ״ד מזיק לבריאות – מיתוס או אמת?
בבתים רבים בישראל יש חדר ממ"ד שמהווה חדר מוגן שמטרתו היא לשמש כחדר שבו בני המשפחה יכולים להתכנס במקרה...
קרא עוד »
מאי 21, 2020
קורסי סייבר – איפה מומלץ ללמוד?
התחלתם להתעניין בעולם הסייבר אבל אתם לא מרגישים שאתם יודעים בוודאות איפה הכי כדאי ללמוד. זה לגיטימי...
קרא עוד »
אפר 27, 2020