ציוד לחדרים נקיים

ציוד לחדרים נקיים

 

המונח חדרים נקיים, הוא מונח מקצועי מוכר בתחום הרפואה וכן בתחומים תעשייתים שונים, בהם נדרש להשתמש בחדרים נקיים מכל רבב, כלומר, חדרים מאווררים היטב, חדרים שלא יכולים להיכנס אליהם טיפת אבק או לכלוך על מנת שיהיה ניתן להשתמש בהם בצורה סדירה מבלי שייגרם נזק לאופי העבודה שמבצעים במקום.

לכן, כשרוצים להקים חדרים נקיים צריכים לקנות ציוד מתאים שיכול לשמור על החדרים ככה. מן הסתם, ניתן לרכוש בקרב חברות שמתמחות בייצור חדרים שכאלה. לפני שנסביר מה הציוד שנדרש לכך, צריך להבין היטב את המשמעות של חדרים אלו.

ציוד לחדרים נקיים

על פי רוב, מדובר בחדרים בהם מיוצרים שבבים אלקטרוניים, מתבצעים בדיקות מעבדה, נשמרים חומרים מסוימים וכן מיוצרים מוצרים ומכשירים מסוגים שונים. במידה והחדר לא יהיה נקי וייכנסו אליו גרגרי אבק, הרי שכל תהליך הייצור, כל תהליך הבדיקה והעבודה עלול להיהרס. זה מגיע לרמה כזו שגם העובדים צריכים לשמור שמערכת הנשימה שלהם לא תפלוט חלקיקים אשר עלולים לחבל בתהליך הייצור.

ציוד לחדרים נקיים כולל בין היתר מרכיבים שונים אותם יש להתקין במקום עצמו, למשל מערכות מיזוג ששומרות על אוויר נקי, מערכות ששומרות על הלחות במקום, מערכות בקרת אקלים מיוחדות ואפילו מערכות מיוחדות למגע.

כמו כן, אנחנו יכולים למצוא במסגרת ציוד לחדרים נקיים, גם חליפות מיוחדות אותן אמורים העובדים ללבוש. מדובר על חליפות שמונעות פליטת חלקיקים מסוגים שונים, כולל כאלה שאנחנו לא יכולים לראות כלל והגוף שלנו פולט באופן רגיל. בנוסף, מדובר על חליפות שמצוידות במערכת נשימה מיוחדת, כך שהעובדים לא יוציאו אוויר אל חלל החדר אלא רק אל תוך החליפה.

יש להוסיף, כשמדברים על ציוד לחדרים נקיים, מדובר גם על מערכות ניקיון מיוחדות שכוללות חומרי ניקוי שונים מאלו שאנחנו מכירים מהבית או מהמשרד. מדובר על חומרי ניקוי שמאפשרים לנקות את החדר מבלי לפלוט חומרים, מבלי להשאיר סימנים או כל דבר אחר.

למידע נוסף על ציוד לחדרים נקיים, לחצו כאן…

כמובן שכל תהליך רכישת הציוד, התקנתו והשימוש בו, נעשה בהתאם לייעוץ מקצועי שאנחנו מקבלים מגורמים מוסמכים שמתמחים בנושא של חדרים נקיים.

 

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חדרי קירור – הדרך הנכונה לשמור חומרים שונים
כשאנחנו רוצים לשמור על טריות של מזון, פירות, ירקות וכדומה, אנחנו שמים אותו במקרר הביתי, במקרים מסוימים...
קרא עוד »
אוג 25, 2019
5 דברים שחשוב לשים לב אליהם כשקונים דירה חדשה מקבלן
עומדים לרכוש דירה חדשה מקבלן? יש כמה דברים חשובים שאתם צריכים לדעת, כדי שתערכו קניה נכונה. כי קנייה של...
קרא עוד »
נוב 28, 2021
שיווק עסקים קטנים ובינוניים
מילת המפתח עבור שיווק יעיל של כל עסק הינה חשיפה. ככל שהעסק ייחשף בצורה גבוהה יותר אל הלקוחות...
קרא עוד »
אפר 05, 2016