בדיקת תלושי שכר – איך כמעט הפסדתי מלא כסף (אם לא הייתי בודק)

בדיקת תלושי שכר

גם אני כמו כולם, לא טורח  להעיף מבט על כל האותיות הקטנות המרכיבות את תלוש השכר החודשי שלי. הנקודה הכי מעניינת בכל מה שקורה בתלוש, זהו סכום הנטו אותו אני מקבל לחשבון הבנק וזה מה שיישאר אצלי לאחר כל הניכויים השונים. אך מה הופתעתי כאשר התברר לי כי אני זכאי להחזרים שונים שלא ידעתי עליהם כלל ואם הייתי טורח לבדוק זאת מבעוד מועד הייתי נהנה בכל חודש ממשכורת מכובדת הרבה יותר…

הבה נודה כי הפרט הכמעט יחיד שמעניין אותנו בתלוש השכר, זה הסכום שהופקד בפועל בחשבון הבנק שלנו. רובנו לא ממש טורחים לעיין ולבדוק את כל השורות המרכיבות את התלוש, מתוך אימון כי כל הפרטים מחושבים כחוק. אך לא כולם יודעים כי ישנם סכומי כסף רבים שיורדים לעיתים ללא כל הצדקה בשל ניכויים כפולים וטעויות שונות ובמקרים רבים מדובר בסכומי כסף בלתי מבוטלים. מסיבה זו חשוב לבדוק את תלושי השכר ולהבין מעט מה קורה שם על מנת שנוכל להיות רגועים שאנחנו מקבלים את כל הכסף שמגיע לנו תמורת העבודה שלנו.בדיקת תלושי שכר

תיאום מס

רבים הם האנשים שעובדים ביותר ממקום עבודה אחד. כמו אזרחים טובים וישרי דרך הם משלמים מס. נכון יותר המעסיק מפריש עבורם את המס הנדרש. הבעיה היא שכאשר העובד מקבל יותר מתלוש אחד, אחוזי המס שיורדים ממשכורתו הנם גבוהים מאוד והוא לא באמת מחויב בתשלום של אותם המיסים. על פי חוק הוא רשאי לבצע תיאום מס וליהנות מתשלום מס נמוך הרבה יותר.

ביטוח כפול

אנשים רבים המבוטחים בביטוחים פרטיים שונים מפרישים דמי ביטוח על ידי המעסיק. כפל הביטוחים הינו מיותר לחלוטין וכך למעשה מושלכים בכל חודש סכומי כסף בלתי מבוטלים.

נקודות זיכוי

על פי חוק זכאים אזרחים רבים להקלה בתשלומי המס. אלו באים לידי ביטוי באמצעות נקודות זיכוי. לא כולם יודעים אך הורים לילדים, הורים לילדים נכים, עולים חדשים, חיילים משוחררים ועוד, זכאים לנקודות זיכוי.

אז שלחו גם אתם את תלושי השכר לבדיקה ותוודאו האם אתם לא מאבדים כספים בדרך…

קראו גם:

מבנה תלושי שכר לפי חוק

החזרי מס בלי לשבור את הראש

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נוטריון לאנגלית
אנגלית הינה השפה השנייה מבחינת הפופולאריות שלה בארץ, ועל כן אין זה מפליא שלא מעט משרדי נוטריונים אשר...
קרא עוד »
דצמ 26, 2017
מיכל פלסטיק גדול
יש אנשים שמצאו את הדרך המושלמת לאחסן את האוכל שלהם על ידי קניית מיכלי פלסטיק גדולים. הם טובים יותר...
קרא עוד »
נוב 27, 2022
עוברים דירה? זאת ההזדמנות לשדרג את המצעים שלכם!
מעבר דירה טומן בחובו ביצוע של משימות רבות, אם זה לארוז את כל התכול, למיין ולזרוק חפצים שאינם בשימוש...
קרא עוד »
מרץ 22, 2017