מחשבון שווי עסק

עסקים יד 2

לא מעט בעלי עסקים שוקלים למכור את העסק לאחר תקופה מסוימת של פעילות עסקית. יכול להיות שהתקופה הייתה ארוכה והניבה תוצאות נהדרות בצורה של שגשוג רווחי, ויכול מאוד להיות שמדובר בעסק שהצליח עד לרמה מסוימת שבה ההשקעה הכספית פשוט לא אפשרית מבחינה פיננסית עבור בעל העסק. בכל מקרה ישנה הגעה אל נקודה שבה מעוניינים להעביר את העסק לידיים של בעלים אחרים שכבר ייקחו את העסק מן הנקודה הזו אל עבר הגשמת הפוטנציאל העסקי שלו בצורה הכי יעילה שאפשר, וכאשר מדובר באקט של מכירת עסק קיים זה חשוב מאוד להבין איך לנתח את השווי הנוכחי של העסק על מנת לקבל הצעת מחיר נכונה ולא פחות מכך.

מה השווי של העסק

איך יודעים מהו השווי של העסק בכלל? מה הצורה שאיתה אומדים את השווי של העסק בנקודה ספציפית על מנת לתת לו את האפשרות להימכר בצורה הכי רווחית שיכולה להיות? לשם כך בדיוק קיים מחשבון אשר מאפשר בצורה הכי פשוטה להזין את הפרמטרים החשובים לפי כל עסק בצורה ספציפית ולאחר מכן לקבל את הניתוח הכי מדויק שאפשר אשר איתו יכולים לשים את תג המחיר עבור המכירה של העסק מבלי להבין רק בדיעבד כי המחיר שעבורו נמכר העסק היה גבוה ולכן לא הגיע לכדי מכירה במהירות, או שהיה נמוך מכדי שוויו האמיתי ונמכר ממש במחיר של הפסד לבעלים הקודם. לשם כך חשוב להשתמש במחשבון שהוא הכי יעיל, כזה שמביא את התוצאות בצורה מדויקת ולא פחות מכך.12-4-1

הערכה מדויקת ובטוחה

איך יודעים כי ההערכה שמקבלים היא מדויקת ככל הניתן? לשם כך רצוי תמיד להזין כמה שיותר פרטים שמהם המחשבון יכול להפיק את הניתוח הכי מעמיק ולהביא תוצאות מדויקות לאחר הפילוח של כל אלה יחדיו. אחת מן השיטות היותר בולטות להערכה של שווי של עסק בכל רחבי העולם היא על ידי DCF שמשמעו הוא שיטת היוון תזרימי מזומנים, ואת זה כל בוגר תואר במנהל עסקים לומד בצורה מעמיקה.ככל שהפרטים נכונים בצורה ספציפית עבור כל עסק, כך המחשבון יכול להעניק בצורה הכי נכונה את השווי הכספי לקראת המכירה של העסק לשם קבלת החלטות שקולות מבחינה כלכלית.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ניהול נכסים ירושלים – יתרונות של חברת אחזקת מבנים
  אחזקת מבנים היא תחום חשוב מאוד. כאשר אנחנו רוצים שהמבנה בו אנחנו גרים יהיה מתוחזק באופן איכותי...
קרא עוד »
יונ 19, 2017
בואו לקנות גריל או מעשנת בלחיצת כפתור 
בעידן המודרני שבו אנחנו חיים כולנו עובדים יותר מידי. אנחנו בלחץ להספיק כל מה שאפשר ולכן ברור מודע...
קרא עוד »
יול 20, 2022
ניהול מקצועי של מועדון לקוחות לעסקים
ניהול מועדון לקוחות לעסקים זה לא תמיד דבר פשוט. קודם כל אנו צריכים להיות מאוד זהירים כשאנחנו מנהלים...
קרא עוד »
אוק 28, 2018