שעון נוכחות ביומטרי – לעשות את זה בצורה פשוטה

שעון נוכחות ביומטרי

אנחנו יכולים לראות את ההתפתחות בכל מה שקשור להיבטים של שעון נוכחות בבתי עסק, לאורך השנים. אם בתחילה היה זה שעון סטנדרטי, הרי שעם הזמן הם התפתחו והחלו להיכנס לשוק שעונים מורכבים וייחודים יותר, כולל כאלה שאילצו את העובדים להעביר כרטיס או שבב מיוחד בשביל שהשעון יקלוט שהם אכן הגיעו אל מקום העבודה. 

היום אנחנו כבר נמצאים במקום אחר, שכן השעונים בימינו כוללים, בין היתר, אפשרות ייחודית לפיה עובדים יכולים להיכנס אל מקום העבודה רק אחרי שהם מציגים טביעת אצבע או אחרי שהמכשיר סורק את פניהם. מן הסתם, זה הרבה יותר משוכלל, הרבה יותר משמעותי, והמטרה היא גם למנוע רמאויות, מצבים בהם עובדים נכנסים על כרטיס של עובד אחר ובכך מאפשרים לו לרמות את המערכת, וכן מצבים בהם אנשים לא מורשים נכנסים אל המערכת באמצעות כרטיס לא שלהם. 

לפני שנסביר כיצד זה עובד, חשוב להדגיש כאן, השימוש במוצר כמו שעון נוכחות ביומטרי הוא מאוד מקובל בבתי עסק מסוימים, אך לא הכרחי לכל בית עסק. מן הסתם, עסקים קטנים מאוד ימשיכו להשתמש במכשירים פחות משוכללים.

כיצד זה עובד בפועל

על מנת להשתמש במכשיר מסוג זה, הרי שיש לשאיר טביעת אצבע או סריקת עין של העובד במערכת, וכך בכל פעם כשהוא ייכנס, המערכת תדע לסרוק את האצבע או את העין שלו ולזהות אותם. 

צריך לומר, מערכת נוכחות איזיטיים למשל, יכולה לא רק לסרוק, אלא גם להעביר נתונים שונים אודות כל עובד ועובד, לייצר דוחות ובכך לספק למעסיקים הרבה מאוד תוכן שימושי שיאפשר להם לנתח, להשוות ולדעת כמה זמן כל עובד מבלה בבית העסק, ולבחון זאת מול התפוקה ומול הנתונים שלהם. 

 

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הקמת עסקים – כיצד הם הופכים להיות גדולים?
בישראל ישנם עסקים קטנים רבים שפועלים בכל יום על מנת להצליח לגדול. בעלי אותם עסקים מנסים להגדיל את...
קרא עוד »
יול 17, 2017
חשיפת היתרונות הפחות מוכרים של פוליטיקאים
קשת המאפיינים של פוליטיקאים טובים כמו אלון אלרואי מרחפת לעתים קרובות סביב תכונות מצוינות היטב כמו...
קרא עוד »
ספט 20, 2023
מאוורים לחממות קנאביס
היום ניתן לשמוע יותר ויותר קולות בעד הלגליזציה של הקנאביס. מדובר על צמח שנחשב לצמח מרפא בלא מעט...
קרא עוד »
אפר 08, 2020