האם אתה מתאים להיות בעל עסק

האם אתה מתאים להיות בעל עסק

כמה פעמים קרה שישבתם במסעדה ואמרתם לעצמכם, "אם אני הייתי מנהל המסעדה, בעל הבית, הייתי עושה את הדברים אחרת", כמה פעמים ישבתם עם חברים והתלוננתם בפניהם שעסק מסוים איתו אם עובדים, לא מתנהל בצורה טובה ואילו הייתם בעלי העסק הכל היה אחרת, כמה פעמים הסתכלתם על העסק בו אתם עובדים כשכירים ואמרתם לעצמכם, "אם אני הייתי בעל העסק, הוא היה מתנהל בצורה הרבה יותר מסודרת וטובה".

מרביתנו מאמינים שיש לנו את התשובות והפתרונות כיצד לנהל עסק בצורה חכמה, מרביתנו חושבים שאנחנו יודעים כיצד לנהל עסק, אנחנו גם חושבים, באופן לא מפתיע, שאנחנו מתאימים להיות בעלי עסק. הרי היינו שמחים אם לא היינו צריכים להיות שכירים ולעבוד בשביל מישהו. היינו מעדיפים שיעבדו בשבילנו.

אך האמת היא, שלא כולם מתאימים להיות בעלי עסק. זה דורש תכונות מסוימות שאין לכל אחד, לא משנה אם מדובר בעסק קטן או בחברה גדולה, לא משנה אם מדובר בעסק שעובד ממקום מסוים או בעסק נייד, זה גם לא משנה באיזה תחום מדובר, לא כל אחד מסוגל לעמוד במרכז ולנהל עובדים, לעבוד מול ספקים ולקוחות ולנהל אופרציה שלמה שנדרשת בשביל להפעיל עסק.

כיצד אנחנו יודעים אם אנחנו מתאימים לכך? כאמור, יש שורה של תכונות שנדרשות לצורך ניהול עסק. אם יש לנו אותן, ויש לנו כמובן את היכולת הכלכלית הנדרשת, הרי שאנחנו יכולים לנהל עסק, כעת נבחן מספר תכונות אשר נדרשות לשם כך. חשוב לציין, שרשימת התכונות היא סובייקטיבית, יש מי שיטען שתכונות אחרות הן נדרשות יותר. אנחנו בחרנו להתמקד בתכונות שנראות לנו כחשובות. הן לא מסודרות על פי סדר חשיבותן אלא באופן אקראי.

יכולת ניהול אנשים – ניהול עסק אומר ניהול אנשים ברמות שונות, החל מניהול עובדים ברמה זוטרה ועד ניהול מנהלי מחלקות או מנהלי משרדים. יכולת ניהול צריכה לכלול תקשורת טובה, יכולת בינאישית, יכולת ליצור היררכיה ברורה בעסק, האצלת סמכויות ועוד.

יכולת חשיבה לטווח ארוך – ניהול עסק, כל עסק, זו ריצה למרחקים ארוכים. לשם כך צריך לדעת כיצד ליצור תוכנית עבודה לטווח ארוך ולהקפיד עליה, צריך לנהוג בקור רוח, סבלנות ולהיות רגועים בניהול התהליך.

שינוי וגמישות – בעל עסק חייב לדעת להתפשר ולהתגמש על דברים מסוימים, אחרת יהיה לו מאוד קשה להגיע לתוצאות. חשוב שהוא ידע מה המטרה הסופית ולהציב אותה במרכז.

קריאת המפה העסקית – כל בעל עסק חייב לדעת לקרוא את המפה של התחום בו העסק שלו מתנהל, הן מבחינה כלכלית, שיווקית, פרסומית, טכנולוגית. רק כך הוא ידע לקדם את העסק למקומות הנכונים.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חנות פלייבקים למכירה
חנות ההשמעה היא שוק מקוון שמוכר את הזכויות לצפות, להאזין ולקרוא תוכן לפי דרישה. חנות הפלייבק היא חנות...
קרא עוד »
ספט 06, 2022
גיוס אשראי לעסק
קבלת אשראי עסקי, היא מרכיב חשוב מאוד בהתנהלות הפיננסית העסקית שלכם. בדרך כלל, אנשים נכנסים לאינטרנט...
קרא עוד »
נוב 11, 2021
קורס עזרה ראשונה מכללת קיי
הרבה אנשים למדו עזרה ראשונה. אך האם כל מי שלמד אי פעם קורס עזרה ראשונה אכן מסוגל לתת מענה ברגע האמת?...
קרא עוד »
אוק 25, 2020