נוטריון – תחומי אחריות ומחויבות

נטוריון

נוטריון הנו עורך דין אשר עסק בתחום לפחות כעשר שנים ובנוסף עבר הכשרה ייעודית ועמד בהצלחה בכלל המבחנים. עם זאת, לצד העובדה שאנשים רבים מכירים את תפקיד עורך הדין ואף מוצאים שהם נזקקים לו עבור מגוון מקרים, אנשים רבים עשויים לעבור חיים שלמים מבלי להיתקל במנוח "נוטריון", למרות שמדובר בבעל מקצוע שאין לו תחליף והוא אחראי על לא מעט תפקידים חשובים, אותם רק הוא יכול לבצע.

מתפקידי הנוטריון

אם כן מהם תפקידי הנוטריון ומתי הוא עשוי להיכנס לתמונה? ובכן בין היתר נוטריון רשאי לאמת חתימות על גבי מסמכים, לאשר העתקים של מסמכים, לאשר שהאדם אשר חתום על מהמסמך אכן מי שהוא טוען להיות, מאמת נכונות של תרגומי מסמכים, רשאי לקחת הצהרות ,רשאי לאמת שאדם מסוים חי, רשאי לערוך העדה של מסמך סחיר, רשאי לערוך צוואה גם מבלי שיהיו עדים, רשאי לאמת הסכמי ממון, לאשר נכונות של רשימת מצאי ועוד.

נטוריון

בדיקת התאמה

אי לכך ניתן לראות כיצד נוטריון עשוי להוות דמות מפתח עבור מגוון מצבים – בין אם הם אישיים, משפחתיים או עסקיים, ועל כן יש לציין שלצד העובדה שכל הנוטריונים מחויבים לקחת את אותו תעריף מדויק עבור אותו שירות, הרי שגם יש לקחת בחשבון שלא כל נוטריון מתאים עבור כל משימה, וזאת כי יש נוטריונים אשר יותר בקיאים בתחום מסוים, לא כל נוטריון בקיא ברמת שפת אם על מנת לבצע בעצמו תרגום של מסמך משפה אחת לשנייה ואף לא כל נוטריון זמין על מנת לספק את השירות הרצוי בזמן הרצוי, ועל כן יש לבחון נכונה לפני שמבצעים פנייה.

ועדה מפקחת

כיוון שהנוטריון מחזיק בכוח רב ולחתימה שלו יש משקל מהותי ואף יכולת להוות עדות קבילה בבית המשפט, הרי שטוב לדעת שהוא אינו יכול לעשות ככול העולה על רוחו, אלא יש מעליו ועדה מפקחת אשר מוודאת שהוא שומר על כבוד המקצוע ונאמן ללקוחותיו. כמו כן גם ראוי לציין שהנוטריון מחויב לשמור על סודיות ובו בבד לנהל ארכיון עבור שמירת מסמכים, וזאת על מנת שיהיו עדויות זמינות בעת הצורך. עוד נציין שנוטריון אינו יכול לעבוד בצמוד לבעל מקצוע שאינו גם כן נוטריון, וכן נהוג שמגוון נוטריונים משתפים פעולה, במיוחד כאשר מבקשים להגדיל את סל השפות בהם מתמקצעים.

נראות מסמך נוטריוני

לצד שלל ההחמרות שחלות על נוטריון, ולו על מנת לשמור על טובת הלקוחות, יש להכיר שגם המסמך עצמו כפוף למתווה מדויק, ועל כן ניתן לזהות מסמך נוטריוני בקלות יתרה, וזאת כי הוא עונה על שלל הפרמטרים הבאים: מסמך של נוטריון מישראל ייחתם בחותמת לחץ אשר מכילה את המילה נוטריון בשלוש שפות (עברית אנגלית וצרפתית או ערבית) ואם מדובר במספר מסמכים, הם יאוגדו יחדיו באמצעות סרט אדום בעל תו אדום שמכיל את החתימה.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהי כתיבה יוצרת?
כתיבה יוצרת היא אומנות השימוש במילים ליצירת רעיונות, תמונות וצלילים חדשים. כתיבה יוצרת יכולה להתבצע...
קרא עוד »
פבר 14, 2023
עיצוב פנים לעסקים – החשיבות של מציאת מעצב הפנים המתאים לעסק שלכם
עיצוב פנים לעסקים ממלא תפקיד חיוני בעיצוב האווירה הכללית, הפונקציונליות וההצלחה של העסק. חיוני למצוא...
קרא עוד »
יול 13, 2023
מצלמות נסתרות – מדוע משתלם להשקיע בהן
כשאנחנו חושבים על מצלמות נסתרות, עולות לנו בראש מחשבות שונות. החל מסרטי מתיחות כפי שהיה נהוג לייצר...
קרא עוד »
פבר 04, 2022