מתי תצטרכו רישום סימן מסחר?

עו"ד לרישום סימן מסחר

המאמר באדיבות יוסי סיוון ושות’

כיום ניתן לזהות כל עסק או חרה בזכות הלוגו הייחודי שיש לכל עסק. ישנם עסקים הבוחרים להציג את שמם על ידי לוגו מיוחד ומושך, ולעיתים גם השם של החברה הנלווה ליד ציור הלוגו. לכל חברה ועסק יש סימן המייחד אותו, החל מחברת גוגל הענקית והעולמית ועד המאפייה השכונתית הנמצאת מתחת לביתנו, שרוב הסיכויים שרק אנו ותושבי השכונה מכירים אותה.

חשיבותו של רישום סימן מסחר

אותו לוגו של עסק או חברה נקרא גם סימן מסחרי. כדי לבדל ולייחד עסק, מוכרחים לבחור סימן או לוגו ייחודי שיהיה רק לעסק הזה, כך שלקוחות וותיקים וגם חדשים יוכלו לזהות אותו תמיד. על מנת שלא יהיו חיקויים, זיופים וגניבות של הלוגו של העסק חשוב לעשות לו רישום סימן מסחר חוקי ותקף.

רישום של סימן המסחר מעניק לעסק בלעדיות חוקית ותקפה מפני גניבת זהות, וכך פגיעה בהכנסות העסק. כאשר עסק אינו רשום מבחינה חוקית במשרד המשפטים, הוא כביכול פרוץ לחיקויים וגניבת זהות כך שכל אחד יכול לעשות שימוש באותו סימן או לוגו מבלי לקבל עליו את הדין על כך.

מתי צריך לעשות רישום של סימן מסחרי

סימן מסחרי צריך להיעשות לכל עסק או חברה, במיוחד אם מדובר בעסק כלכלי עם רווחים. לדוגמה אם יש מסעדה הנקראת "מסעדה שווה" שהאוכל שלה ידוע כטעים משובח, השירות מעולה והמחירים אטרקטיביים. הרי מסעדה שכזו היא רווחית ומשתלמת מכל הבחינות, וזוהי מסעדה שלקוחות רבים מבקרים בה בגלל כל היתרונות שיש בה.

אך כאשר "מסעדה שווה" אינה רשומה באופן חוקי ותקף במשרד המשפטים עם סימן מסחרי, השם שלה פרוץ לכל כך שכל אחד יכול לעשות שימוש באותו שם והצלחה של המסעדה הרווחית הזו. יום אחד מישהו יכול לפתוח מסעדה עם אות שם בדיוק "מסעדה שווה", וכך למשוך אליו אנשים ולקוחות שחושבים שבעצם מדובר באותה מסעדה טובה ולכן הם ילכו אליה בהמוניהם.

הפגיעה כאן היא כפולה, גם בהכנסות והצלחת המסעדה המקורית, וגם בפגיעה בשמה הטוב במקרה והמסעדה שמשתמשת בסימן המסחרי אינה מצלחה ומעניקה שירות ואוכל גרוע. לכן, כדי לשמור על העסק וההכנסה, חשוב מאוד לעשות תמיד את הרישום של הסימן המסחרי של העסק באמצעות עו"ד לרישום סימן מסחר – מקצועי ומומחה.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
5 חדרי בריחה הכי מומלצים באזור השפלה
מי שמחפש היום חדר בריחה באזור השפלה, לא יתקשה למצוא אותם. כמעט בכל עיר גדולה או בינונית, ואפילו במספר...
קרא עוד »
יונ 18, 2019
האם התקנת מערכת סולארית בבית זו בחירה נכונה?
בעידן שבו אנחנו חיים ובמיוחד במדינה שלנו אי אפשר להמשיך להתעלם מאנרגיית השמש. אומנם אנחנו באופן אישי...
קרא עוד »
אפר 30, 2017
איך לפנק את העובדים שלך לפסח עם מתנות שתורמות לקהילה
אחד החגים החשובים  והמרכזיים ביותר בתרבות הישראלית מתקרב, הלא הוא חג הפסח. כיאה לחג חגיגי של התחלות...
קרא עוד »
ספט 10, 2019