להיות מדריכים בסאמר קאמפ

סאמר קאמפ

"סאמר קאמפ" הוא צירוף מילים שמעלה לא מעט התרגשות אצל אינספור הורים ובני נוער, וזאת כי מדובר בסוג של חוויה שהיא הרבה יותר מחופשה ומלימוד של שפה חדשה, אלא מדובר בהזדמנות להגיע לאזורים מדהימים שמוקפים טבע ושמציעים שפע של אטרקציות שוות. מדובר בהזדמנות חד פעמית בה הילדים יכירו את עצמם אל מול סיטואציות חדשות, יקשרו קשרים חברתיים עם ילדים מכל העולם, יחוו ציוניות ובאופן כללי מדובר בחוויה של פעם בחיים!

סאמר קאמפ

חושבים לקחת חלק?

על מנת להבטיח שהחוויה תהיה שלמה, אין זה רק מספיק להגיע לעיר קטנה מוקפת יערות ירוקים וללון בבקתות ציוריות, אלא בראש ובראשונה יש צורך במדריכים עוצמתיים, רגישים, חדים, יצירתיים, אחראיים, בעלי ראש גדול ואנושיים, כך שאם גם אתם חושבים להיות מדריכים בסאמר קאמפ – אם גם אתם חושבים לקחת חלק משמעותי בחוויה של בני נוער רבים, מוטב שתקבלו פרטים נוספים אודות תנאי הקבלה של סאמר קאמפ ארצות הברית, כך שבין היתר תזכו לחוות בעצמכם חוויה שאין שנייה לה.

חלק אינטגראלי מכל מחנה קיץ

כל מחנה קיץ סטייל "סאמר קאמפ" מצריך עשרות מדריכים, כאשר באופן כללי ניתן לקבוע שיש בין 100 ל 500 אנשי צוות – תלוי בגודל המחנה. אנשי הצוות כוללים מגוון נותני שירות, וביניהם כמובן שגם נכללים מדריכים, כאשר ראוי להפריד בין מדריכים מקצועיים לבין מדריכים חברתיים.

מתפקידי המדריך

באופן כללי המדריך מלווה את קבוצת הישראלים באופן צמוד, כולל מהמפגש הראשוני בארץ. תפקיד המדריך מגוון, אך ראשית כל עליו להוות כתובת מידית. מכאן שאם צפה בעיה או פשוט הילד מבקש לחלוק עם אדם קרוב חוויה, המדריך עומד לרשותו בכול שעה ביממה. בנוסף, המדריך נמצא בקשר רציף עם ההורים ומעדכן מהנעשה באמצעות תמונות. כמו כן, גם לאחר החזרה ארצה המדריך ממשיך להיות משמעותי, משתדל להיות נוכח במפגשים המגבשים.

שלבי מיון

נשמע כמו תפקיד מעניין? בחנו האם מתאימים. כיצד בודקים? ראשית וודאו שעומדים בדרישות. פה נציין שלרוב הדרישות כוללות שירות צבאי (או שירות לאומי), תעודת בגרות, ניסיון בחינוך הבלתי פורמלי, שליטה טובה באנגלית וכמובן יחסי אנוש ברמה מעולה, כולל יכולת להפגין אמפטיה. לאחר שעוברים על הרשימה ומסמנים וי על כל דגש, ולאחר שמביטים פנימה ומבינים שמדובר בחוויה שמבקשים לעבור, יש לצלוח את שלבי המיון. שלבי המיון כוללים ראיון (טלפוני ופרונטלי), סדנת מיון והשתתפות בסמינר מדריכים.

ערך מוסף

לצד העובדה שמדובר בעבודה במתגמלת (כלכלית ורגשית), יש לקחת בחשבון שהיא גם מכילה ערך מוסף – שהיא יודעת להציע למדריכים הרבה יותר. במה מדובר? ובכן גם המדריכים זוכים להכיר מרכיבי אישיות נוספים, ליהנות ממקום חדש ומרהיב, להכיר מדריכים מהארץ ומכל העולם, ליצור קשרים חדשים, לחזק את שפת האנגלית ולהוות תפקיד חשוב בחייהם של נערים רבים.

רואים עולם

הרבה פעמים מדריכים שמבקשים לעבור את החוויה נמצאים לפני צומת חשובה. הם בדיוק לאחר צבא ומתלבטים מה ללמוד ובמה לעסוק בעתיד. מכאן מי שבוחר להיות מדריך זוכה במגוון יתרונות, כיוון שחוויה שכזו מסייעת לרקום קשרים, להתנסות בתחום ההדרכה והחינוך, לפתוח את הראש, להתנסות בשלל אתגרים ובאופן כללי החוויה מסייעת להבין שכל הרצוי אפשרי, צריך רק להעז. משמע גם אם מתכוונים להיות מדריכים רק במשך מחזור אחד או שניים, עדיין תצאו מהחוויה הרבה יותר עוצמתיים – בעלי הרבה יותר ביטחון עצמי וידיעה פנימית לגבי מה עומדים לעשות בהמשך, כיוון שהרבה פעמים על מנת להתמקד ראשית יש להתרחק, ממש כפי שהדרכה בסאמר קאמפ מאפשרת – בהצלחה!

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הדברה טרמיטים
אם הבחנתם בקור קטן אך מורגש במשקוף של דלת חדרכם, יש אפשרות כי מדובר בטרמיטים שהגיעו לביתכם – ובמיוחד...
קרא עוד »
דצמ 06, 2020
מבחני תשושי גוף, למה חייבים אותם?
הסיבה העיקרית שבגינה חשוב לעבור מבחני תשושי גוף היא בכדי לאבחן כיצד אתם יכולים להסתדר בבית אבות...
קרא עוד »
נוב 13, 2019
מהו מדד ה- אס אנד פי 500 ומדוע הוא חשוב כל כך?
אין כמעט משקיע בשוקי ההון בעולם שלא מכיר את מדד ה- אס אנד פי 500 (S&P 500) האמריקאי. זהו אחד המדדים החשובים...
קרא עוד »
יונ 30, 2015