ההבדל בין אדניות עץ לאדניות חמר

אדניות עץ

עיצוב טבעי המשלב שימושיות ויופי. ניתן לשתול את כל סוגי הצמחים כמו כל אדנית אחרת. מעבר ליופי של האדנית משקלה הכבד תורם ליציבותה וגם מונע גניבות!  אדנית עץ איכותית עשויה מעץ שעבר תהליכי עיבוד מתאימים – עץ פיני מחוטא ועץ איפאה איכותי. איטום פי וי סי בחלל האדנית הנו גורם משמעותי לחיי הצמח ומונע את חדירת השורשים לעץ. כמו כן האיטום שומר על עץ האדנית מפני מגע עם האדמה והרטיבות.

אדניות חמר

חימר הינו חומר הגלם העיקרי לעציצים ולאדניות. תהליך העיבוד כולל שריפת החימר המגיע כאבקה ויצירת התבנית הרצויה. יש להקפיד על חורים בתחתית לניקוז המים. חסרון עיקרי שביר. ודהייה של הצבע המקורי כבר אחרי תקופה קצרה.

יתרונות של אדניות עץ

המראה הטבעי של עץ לא מעובד המוסיף גוונים טבעיים לגינה. עמיד לאורך זמן patio-1008131_1280ולפגעי מזג האוויר. ניתן לשלב אותן במרפסות, גינות גג ו/או בבית פנימה וכמובן בגינה חיצונית. חיטוי העץ מגן עליו מפני מזיקים, גשם ולחות. עץ איכותי שממנו עשויים תורם לחיים ארוכים של האדנית, מעל 20 שנה!

יתרון נוסף הוא המודולריות. ניתן לבנותן בגדלים שונים ליצירת פינות גינון יחודיות בבית, במרפסת או בגינה בחוץ. ניתן לשלב אדנית בתוך אדנית ועל ידי כך מנצלים את אותה מערכת השקיה.

תחזוקה וטיפול באדניות עץ

יש לבדוק באופן מסודר שהינן נקיות ממזיקים. לשם כך יש לטפל נכון בצמחים ולבצע הדברה מתאימה. כמו כן לבדוק שהחורים בתחתית האדנית פתוחים והניקוז מתבצע כהלכה. במידה והאדניות חשופות לשמש וגשם יש לבצע צביעה מתאימה – לכה שקופה מומלצת. לנקות מידי פעם את האדנית מצמחים מתים.

השקיה הינה חשובה מאד לחיי הצמחים. ניתן להשקות באמצעות משפך – מאד לא מומלץ מכיוון ששוכחים לפעמים והמים צריכים להגיע לשורשים ולא לעלים. מערכת השקיה מסודרת המאפשרת גם דישון תשמור על הצמחים והם ילבלבו.

איך לבחור אדנית עץ?

תהליך הבחירה צריך להיות מושכל. יש לבדוק היכן אתם רוצים למקם את האדניות ולתכנן את הגדלים הרצויים. יש להחליט על סוג העץ – איפיאה, עץ פיני וכד'. לאחר מכן לבחון ספק התמחה בייצור אדניות עץ, בעל מוצרים איכותיים והמלצות מלקוחות.

לסיכום

הבחירה בין אדנית חמר ואדנית עץ תלויה במה אתם מחפשים. אם הפרקטיות בלבד מספיקה ניתן להסתפק באדנית חמר. אולם אם הנכם רוצים להוסיף יופי וחן לביתכם הבחירה באדניות עץ מתבקשת. ואל תשכחו לבחור נכון!

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך מבצעים חקירה לנוער
קודם כל, חשוב להגדיר כי על פי החוק, כל קטין מתחת לגיל 18 זוכה להליך שונה מזה של אדם מבוגר. קטין מתחת לגיל...
קרא עוד »
פבר 29, 2020
איך לבחור כסא לגיימרים?
עיצוב ארגונומי ונוחות: בעת בחירת כיסא לגיימרים, חיוני לתת עדיפות לעיצוב ארגונומי ונוחות. חפש כיסאות...
קרא עוד »
יול 23, 2023
פירוק חברה מרצון – מה זה אומר
כאשר אנחנו מקימים חברה עסקית, סביר להניח שלא עוברת אצלנו בראש המחשבה שיום אחד נפרק אותה. בין אם זה...
קרא עוד »
פבר 19, 2020