הוצאת דרכון פורטוגלי: כל המידע הדרוש

דרכון פורטוגלי

לא מעט ישראלים שמחו לשמוע כי פורטוגל וספרד פותחות את שעריה בפני צאצאיהם של מגורשי ספרד ופורטוגל, ומעניקות להם דרכון אירופאי המקנה הטבות ויתרונות רבים. אם במשך שנים סיפור הגירוש עבר בין בני המשפחה, ואתם יודעים שמשפחתם הייתה חלק מהקהילה היהודית שגורשה, סביר להניח שאתם זכאים להוצאת הדרכון המיוחל. קיבצנו את כל המידע החיוני והחשוב.

דרכון פורטוגלי

ערכו בירור מקדים

לפני שתפצחו בתהליכים להוצאת הדרכון, כדאי לבצע בירור מקדים ולוודא שאתם אכן עומדים בתנאי הסף לקבלת הדרכון. פה נעצור לציין כי חשוב להתייעץ עם עורך דין בתחום, על מנת שיוכל לסייע לכם באופן המיטבי. תוכלו להיכנס לאתר portugal passport, לקרוא בעיון את המאמרים המקצועיים, וליצור קשר על מנת לבדוק את זכאותכם. עוד חשוב לציין כי ישנה רשימת שמות משפחה שפורסמה על ידי הקהילה היהודית בפורטוגל, המונה מספר רב של שמות משפחה שזכאים לקבלת הדרכון הפורטוגלי. גם אם שם משפחתכם אינו מופיע, מוטב לפנות אל עו"ד משום שיש לא מעט שמות ששונו או עוברתו ועל כן אין זה מחייב ששמכם יופיע ברשימה זו (מחקר גנאלוגי מקיף יוכל לשפוך אור על הנושא ולהוכיח את הקשר המשפחתי למגורשי ספרד ופורטוגל).

אספו מסמכים חיוניים

כדי להגיש בקשה מסודרת לקהילה היהודית בפורטוגל, עליכם לאסוף את כל המסמכים הרלוונטיים על מנת שיוכלו לטפל בבקשתכם באופן המיטבי. כמו כן, המסמכים הללו חייבים להיות מתורגמים לפורטוגזית וחתומים על ידי נוטריון. אם תפנו לעורך דין בתחום, הוא יסייע לכם ויעשה זאת בעבורכם, כך תוכלו להימנע מטרטור ותהליכים בירוקרטיים שונים.

המסמכים שתצטרכו לאסוף הם בין היתר: תעודת לידה דו לשונית, צילום של הדרכון הישראלי (אותו יש לאמת בשגרירות פורטוגל), תעודת יושר מהמשטרה (מגישי הבקשה חייבים להיות ללא רישום פלילי), מילוי טפסי יציאה וכניסה מהארץ ועוד. כמו כן, יש לצרף לבקשה גם מחקר גנאלוגי (מעין אילן יוחסין). חשוב לציין כי לעיתים ישנם קשיים באיסוף המסמכים הללו, ולכן לא מומלץ לבצע את התהליך באופן עצמאי אלא להיעזר בליווי של עורך דין, שמכיר את כל מאגרי המידע החיוניים ויכול לסייע לכם באופן משמעותי.

לאחר שאספתם את מלוא המסמכים החיוניים, יש להעביר אותם לקהילה היהודית בפורטוגל ולהמתין לאישור הבקשה. חשוב לציין שהתהליך עלול להימשך לא מעט זמן, לכן חשוב להיאזר בסבלנות.

מדוע מומלץ להוציא דרכון פורטוגלי?

אם שאלתם את עצמכם מדוע מדובר בתהליך כל כך משתלם, מוטב שתדעו כי הדרכון הפורטוגלי מעניק לכם למעשה אזרחות אירופאית. בעלי אזרחות אירופאית רשאים לנוע בכל מדינות האיחוד באופן חופשי, הם אף יכולים לעבוד, לרכוש השכלה גבוהה במוסדות לימוד אירופאיים ואפילו להקים עסקים או לרכוש נדל"ן. גם אם אתם לא מתכננים לעשות זאת, חשבו על ילדיכם: אם אתם בעלי אזרחות אירופאית, סביר להניח גם שהילדים יקבלו אזרחות זו ועל כן הם יהיו זכאים למגוון רחב של יתרונות שיסייעו להם בתחומי התעסוקה והלימודים ויעניקו להם הזדמנויות עתידיות נהדרות.

אגב, בעלי אזרחות אירופאית אינם מחויבים בהוצאת וויזה לארצות הברית, וזה ללא ספק יתרון משמעותי עבור ישראלים רבים.

 

לסיכום, דרכון פורטוגלי יעניק לכם מגוון רחב של יתרונות ועל כן מומלץ לפצוח בתהליך. יחד עם זה, משום שמדובר בתהליך לא קצר וכזה שטומן בחובו ביורוקרטיה, מוטב להתייעץ עם עורך דין ולהיכנס אל התהליך בליווי מלא. בהצלחה!

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך בוחרים מרצים מעולים
אם אתם מעוניינים לקיים אירע שבמרכזו הרצאה ייחודית ומרתקת - חשוב שתדעו כי כיום ישנן חברות שמספקות...
קרא עוד »
נוב 10, 2017
עורך דין פשיטת רגל
הליך פשיטת רגל הוא מצב שבו אדם או בעל עסק לא יכולים לעמוד יותר בסך ההתחייבויות שלהם ומהווים נטל כלכלי...
קרא עוד »
מרץ 27, 2022
הימורים – הריגושים והסיכונים
הימורים יכולים להיות דרך מרגשת ומרגשת להעביר את הזמן ואולי לזכות בקצת כסף. עם זאת, חשוב לזכור שזו גם...
קרא עוד »
ינו 07, 2023