מאוורר תעשייתי

אחת השיטות לקירור חללים בתוך מבנים הוא קירור באמצעות מאווררים. יחד עם זאת ובמקרים רבים, משתמשים בהם גם לאוורור שטחים חיצוניים. מבואות, חצרות, פינות ישיבה חיצוניות ועוד. דקים של מסעדות, פינות ומדשאות מוצלות אחרות הן דוגמאות למקומות כאלו. מבחינים במאווררים ביתיים שהינם בעלי עצמה נמוכה ובתעשייתיים שהינם בעלי עצמה גדולה ובעלי מוטת כנפיים גדולה. מאוורר תעשייתי יכול להיות תלוי מהתקרה או כזה שהוא ניצב על הרצפה. יש הבדלים  בין שני הסוגים.

מאווררי תקרה

מאווררי ענק תלויים מגיעים בגדלים שונים כאשר הענקיים בהם הם בעלי כנפיים באורך הנע בין כ 4 ל 7 מטר. הם מודרניים ומיוצרים בשיטות מתקדמות. הכנפיים וחלקים אחרים בהם מיוצרים מחומרים קלים אך קשיחים שאינם מעלים חלודה או קורוזיה. חלקים רבים בהם מיוצרים ביציקה אחת כדי למנוע סדקים ושברים. מותקנים בהם מנגנוני בטיחות מיוחדים וכפולים. ניתן להוסיף להם תאורה, רמקולים, גלאי עשן ומצלמות. הכנפיים שלהם מצליחות לקרר שטח נרחב ורמת הרעש שהם מפיקים נמוכה מאוד. מתאימים מאוד להאנגרים, אולמות ייצור, מוסכים, מרכזים לוגיסטיים ועוד.

מאווררים ניצבים

מאוורר תעשייתי שניצב על הרצפה נועד לחללים חיצוניים לאולמות אירועים ולמקומות בהם אין אפשרות של תלייה מהתקרה. רוכשים אותו בעלי לולים, אולמות עיבוד לירקות, מסעדות שמעדיפות מאווררים על מזגני קירור בגלל הרגישות לסוגי מזון חמים ועוד. קיימים מאווררים כאלו שיש בתוכם מיכלי מים מובנים והם נועדו להפעלה בימים חמים במיוחד. המאוורר מפזר את המים ואלו מצננים את הנוכחים בסביבה. מאווררים אחרים מיועדים לייבוש ומשתמשים בהם ליבש שטיחים ופריטים אחרים לאחר הצפות.

מאוורר לעומת מזגן

במאווררים משתמשים במקומות בהם אין אפשרות או רצון לקירור בעזרת מזגנים. עלויות התקנת והפעלת מזגנים גבוהה, יחסית, למאווררים והם צורכים אנרגיה גדולה יותר שמשפיעה לרעה על איכות הסביבה. הטיפול והתחזוקה של מזגנים מורכב ויקר יותר מאשר של מאווררים. מומלץ לרכוש מאוורר תעשייתי של יצרנים בעלי מוניטין. יש צורך בהתקנה מקצועית של מאווררי תקרה ענקיים, ומשווקם הוא זה שדואג לכך. מאווררים אלו ניתן להפעיל באמצעות לוחות בקרה מיוחדים וניתן להפעיל אחד או יותר שמותקנים זה ליד זה באותו אולם.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לכתוב קורות חיים
קורות חיים, הם כלי חשוב לחיפוש עבודה מדובר בדף או שניים, שבהם תוכלו להציג את הכישורים והאיכויות...
קרא עוד »
ינו 10, 2021
שירות תרגום מסמכים מומלץ מעברית לסינית
שירות תרגום מסמכים מומלץ מעברית לסינית הינו שירות חשוב, שהופך לפופולארי במיוחד בתקופה האחרונה. סין...
קרא עוד »
מאי 23, 2018
מחירי חומצה היאלרונית
שיטות חדשה בענף האסתטיקה מאפשרות שמירה על מראה צעיר ומטופח גם בגיל מבוגר. הזרקת חומצה היאלרונית...
קרא עוד »
אוק 27, 2021