מאוורר תעשייתי

אחת השיטות לקירור חללים בתוך מבנים הוא קירור באמצעות מאווררים. יחד עם זאת ובמקרים רבים, משתמשים בהם גם לאוורור שטחים חיצוניים. מבואות, חצרות, פינות ישיבה חיצוניות ועוד. דקים של מסעדות, פינות ומדשאות מוצלות אחרות הן דוגמאות למקומות כאלו. מבחינים במאווררים ביתיים שהינם בעלי עצמה נמוכה ובתעשייתיים שהינם בעלי עצמה גדולה ובעלי מוטת כנפיים גדולה. מאוורר תעשייתי יכול להיות תלוי מהתקרה או כזה שהוא ניצב על הרצפה. יש הבדלים  בין שני הסוגים.

מאווררי תקרה

מאווררי ענק תלויים מגיעים בגדלים שונים כאשר הענקיים בהם הם בעלי כנפיים באורך הנע בין כ 4 ל 7 מטר. הם מודרניים ומיוצרים בשיטות מתקדמות. הכנפיים וחלקים אחרים בהם מיוצרים מחומרים קלים אך קשיחים שאינם מעלים חלודה או קורוזיה. חלקים רבים בהם מיוצרים ביציקה אחת כדי למנוע סדקים ושברים. מותקנים בהם מנגנוני בטיחות מיוחדים וכפולים. ניתן להוסיף להם תאורה, רמקולים, גלאי עשן ומצלמות. הכנפיים שלהם מצליחות לקרר שטח נרחב ורמת הרעש שהם מפיקים נמוכה מאוד. מתאימים מאוד להאנגרים, אולמות ייצור, מוסכים, מרכזים לוגיסטיים ועוד.

מאווררים ניצבים

מאוורר תעשייתי שניצב על הרצפה נועד לחללים חיצוניים לאולמות אירועים ולמקומות בהם אין אפשרות של תלייה מהתקרה. רוכשים אותו בעלי לולים, אולמות עיבוד לירקות, מסעדות שמעדיפות מאווררים על מזגני קירור בגלל הרגישות לסוגי מזון חמים ועוד. קיימים מאווררים כאלו שיש בתוכם מיכלי מים מובנים והם נועדו להפעלה בימים חמים במיוחד. המאוורר מפזר את המים ואלו מצננים את הנוכחים בסביבה. מאווררים אחרים מיועדים לייבוש ומשתמשים בהם ליבש שטיחים ופריטים אחרים לאחר הצפות.

מאוורר לעומת מזגן

במאווררים משתמשים במקומות בהם אין אפשרות או רצון לקירור בעזרת מזגנים. עלויות התקנת והפעלת מזגנים גבוהה, יחסית, למאווררים והם צורכים אנרגיה גדולה יותר שמשפיעה לרעה על איכות הסביבה. הטיפול והתחזוקה של מזגנים מורכב ויקר יותר מאשר של מאווררים. מומלץ לרכוש מאוורר תעשייתי של יצרנים בעלי מוניטין. יש צורך בהתקנה מקצועית של מאווררי תקרה ענקיים, ומשווקם הוא זה שדואג לכך. מאווררים אלו ניתן להפעיל באמצעות לוחות בקרה מיוחדים וניתן להפעיל אחד או יותר שמותקנים זה ליד זה באותו אולם.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיול לשבת בדרום
לכל שבוע יש סוף שבוע, שבו בדרך כלל אנו רוצים לפרוק את היצרים ולהשתחרר מעט. דרך שבה רבים בוחרים בכדי...
קרא עוד »
אוג 28, 2017
הסבה לתכנות
למה בעצם הסבה לתכנות? אפשר לענות על כך בדרכים רבות: מעבר לזה שתכנות זה קרש קפיצה למשכורת מתגמלת (מאוד),...
קרא עוד »
אוג 30, 2021
מדיח אינטגרלי
בלא מעט מקרים ישנה נטייה לכל אחד מאיתנו לחפש אחר דרכים אפקטיביות לחיסכון משמעותי בזמן יקר. אם אתם...
קרא עוד »
אוק 19, 2016