אז כמה תעלה לכם מערכת סולארית?

מערכת סולארית

אולי לא צריך להרחיב מדי על המערכת הסולארית, אך בהחלט ישנו מקום להרחיב על העלות המשוערת של המערכת שתותקן אצלכם. לטובת אלו שלא יודעים, אנרגיה סולארית מבוססת על הרעיון כי נעשה שימוש בקרני השמש לטובת הפקתו של החשמל הסולארי. למרות שכיום הטכנולוגיה המתקדמת היא זו המאפשרת את השימוש באנרגיה זו, ישנן עדויות נוספות מההיסטוריה הלא כל כך רחוקה, לפיהן ניסו אחרים לעשות שימוש בשמש כמקור לאנרגיה. רגע לפני ההתקנה אצלכם, מה משפיע על מחיר מערכת סולארית?מערכת סולארית

המערכת הסולארית: על מה באמת מדובר?

התקנה של מערכת סולארית מאפשרת לכם בסופו של דבר לעשות שימוש באנרגיית השמש. כידוע, השמש הינה משאב עולמי – כאשר כל אדם על פני כדור הארץ יכול ליהנות מכל התועלות שלה. קרני השמש המגיעות אל כדור הארץ בסופו של דבר מפיצות גם אור וגם חום, כאשר כל אחד מהם מסתמן כאנרגיה. היתרון הגדול באמת של המערכת הסולארית הוא העובדה כי אלו שעושים בה שימוש הופכים ירוקים – זאת מאחר והשימוש באנרגיה הינו שימוש באנרגיה קיימת. ישראל בעלת שם בינלאומי בקידמה והתפתחות, וגם בהיבט זה נרשם הישג יפה למדינה שכן היא מסתמנת כאחת המדינות המתקדמות ביותר בכל הקשור בהתקנה ושימוש במערכות סלואריות. נתון זה אינו מפתיע בהתחשב בעובדה כי השמש נוכחת בשמי ישראל רוב ימות השנה, אך בהחלט מדובר על נתון מחמיא מאד שכן ישנם אלו שעושים במערכת שימוש וזונחים את האפשרויות האחרות.

המערכת הסולארית הביתית: גם בבית שלכם

אם כן, באפשרותכם לצרוך חשמל או דרך חברת החשמל, או שתוכלו לצרוך את החשמל באמצעות האנרגיה הסולארית. היתרונות? אתם תורמים לכדור הארץ עצם השימוש באנרגיה קיימת ועד חשבונות חשמל נמוכים משמעותית. במערכת כיום עושים שימוש גם בתי עסק, אך כאמור גם אנשים פרטיים הצורכים את החשמל לטובת צריכה פרטית. חשוב לציין כי התקנה של המערכת, גם במקרים בהם מדובר על מערכת ביתית, חייבת להתבצע על ידי מתקין מורשה ומוסמך שדואג עבורכם לכל האישורים הנדרשים.

ממה המערכת מורכבת?

ישנם כמה חלקים שונים המרכיבים את המערכת, כאשר המרכיב החשוב ביותר הוא הפאנלים הסולארים. אותם פאנלים קולטים לתוכם תאים פוטו-ואלטים שהתכלית שלהם היא להמיר את קרינת השמש לחשמל. אותם תאים מבוססים על סיליקון, מה שמבטיח מפגש איכותי במיוחד ביניהם ובין קרינת השמש: נוצרת תנועה של אלקטרונים שהם אלו היוצרים את הזרם החשמלי.

בנוסף, ישנו גם הממיר הסולארי שנחשב לאלמנט מרכזי במערכת שתותקן אצלכם. התפקיד של הממיר הוא לעשות שימוש בזרם המתקבל, ה-DC, ולהפוך אותו לזרם המוכר בשם AC. מדוע צריך להמיר את הזרמים? מהסיבה הפשוטה כי שרתי החשמל פועלים על פי זרמים אלו.

אז על פי אילו פרמטרים נקבע המחיר?

אז על פי מה נקבע המחיר של המערכת? ישנם כמה פרמטרים מובילים שחשוב לקחת בחשבון בעת שמחשבים את העלות המשוערת: ראשית גודל המערכת – ככל שהיא תהיה גדולה יותר, כך המחיר נוסק. בנוסף, ניתן דגש לסוג הפאנלים המותקנים – כאשר ישנו הבדל במחיר שבין פאנלים אמריקאים ובין אלו הסינים לדוגמא. כמו כן, סוג הממיר משפיע על העלות הסופית של המערכת והתקנתה, כמו גם סוג הגג: כידוע, ישנם גגות שטוחים וגגות רעפים – ככל שההתקנה תהיה ידידותית יותר וסבוכה פחות, כך המחיר גם בהתאם. כן יש לקחת בחשבון תוספות שונות שיכולות לייקר את ההתקנה כמו הגבהת הקונסטרוקציה, הגנות מפני יונים וכדומה. לסיכום, בכדי להעניק לכם את המחיר המדויק, יש לבחון כל משתנה הרלוונטי להתקנה הספציפית אצלכם.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מודאג משיקים חוזרים? זה מה שניתן לעשות
שיקים חוזרים זוהי תופעה שכבר הפכה מזמן למכת מדינה. השיקים החוזרים מסתכמים במיליוני ומילארדי שקלים...
קרא עוד »
אפר 14, 2019
פרקטיקה מקצועית עבור פינוי דירה
תהליך של פינוי דירה הינו מורכב ותובעני. לא פעם אנשים מוצאים את עצמם עומדים בשלב זה מבלי שתהיה להם...
קרא עוד »
יונ 23, 2019
חנוכה, חנוכה חג יפה כל כך! איזה מתנות תכננתם להביא לעובדים?
חנוכה הוא חג יהודי הנחגג בכ"ה בכסלו. זה הזמן לתת מתנות לעובדים ובכלל לאנשים אהובים, וזה גם זמן לחלוק עם...
קרא עוד »
ספט 06, 2022