מתי מביאים רכב לגריטה

רכב לגריטה

רכב לגריטה

לפני מספר שנים החליטה המשרד להגנת הסביבה, ביחד עם המשרד לתחבורה, לצאת בפרויקט של גריטת רכבים. כלומר, במקום לפרק את הרכב מחלקיו אך להשאיר את השלד שלו שלם, אז הרעיון הוא, לגרוס את הרכב באופן כזה שהוא יהיה "דק" יותר ולא יתפוס מקום.

יש לפרויקט זה יתרונות רבים. חוקרים בתחום הרכב והסביבה טוענים שזה מספק מגוון יתרונות, הן לסביבה ולחברה מבחינה כלכלית וסביבתית. שכן במקום שאנחנו נצטרך להתמודד עם כלי רכב ישנים, להתמודד עם מצב בו רכבים תופסים מקום, אנחנו מורידים אותם מהכביש ומשתמשים בחלקים שלהם לצרכים שונים. מן הסתם, זה גם מפחית את כמות הרכבים באופן כללי.

לא כל רכב יכול וצריך לעבור גריטה. ברמת העיקרון, רק רכבים שהם מעל עשרים שנה לכביש צריכים לעבור את זה, כאשר בעל הרכב יכול לקבל על כך סכום כסף נכבד. בצורה כזו המדינה מרוויחה, שכן היא מפחיתה את כמות השימוש ברכבים ישנים ולא בטיחותיים, החברה מרוויחה שכן היא נהנית מהפחתה משמעותית בזיהום הסביבה ומעלייה ברמת הבטיחות בכבישים, ובעל הרכב נהנה, מאחר ומרוויח סכום כסף מסוים. אומנם זה לא דומה לערך הרכב אך הוא עדיין יכול להרוויח מכך יותר ממה שהיה מרוויח, אם הרכב היה עומד במקום ולא זז.

איך עושים את זה? פונים אל משרד התחבורה, מבררים איפה והיכן יש מוסכים שמתעסקים ובגריטה ופונים אליהם. חשוב להדגיש, לא כל מוסך מתעסק בכך ולא כל מוסך מוסמך לבצע את התהליך. לשם כך יש צורך בציוד מסוים.

בעל הרכב עצמו צריך גם להצהיר שהוא לוקח את הרכב לגריטה, להודיע שהוא מוריד אותו מהכביש, ואם הוא שילם עליו אגרה, אז הוא יכול לבדוק אופציה לקבל החזר כספי על מה שהוא שילם.

לפני שפונים אל המוסך, צריך להדגיש, שיש לבחון תחילה אם הרכב עומדים בתנאים של התוכנית. כל תנאי השימוש נמצאים באתר משרד הרישוי. זה חשוב מאחר ורק רכבים מעל גיל עשרים יכולים להשתתף בה, ולא נניח רכבים בני 17 או 18 שנה.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
די לזריקת הכפכפים! הדברת תיקנים ירוקה (שעובדת)!
הדברה ירוקה היא הדברה המבוססת בעיקר על הרחקת מזיקים משטח לא רצוי ע"י הדברה אלקטרונית וכן חומרים...
קרא עוד »
דצמ 22, 2019
משכנתא למסורבים – כך משיגים אותה
כדי להשיג משכנתא למסורבים יהיה צריך לגשת אל גופי הלוואות חוץ בנקאיים אשר יהיו מסוגלים להציע לכם...
קרא עוד »
אפר 19, 2022
איך לייצר הכנסה פסיבית?
תמיד חלמתם לעבוד מהנוחות של הספה בבית שלכם או מבית קפה? היום נתאר בפניכם 5 דרכים מוכחות לייצר לעצמכם...
קרא עוד »
ספט 02, 2021