מתכננים מטבח ייחודי ומרהיב – הכיצד?

מטבחים קטנים

הגיע הזמן להודות בכך שאחד החדרים הכי חשובים בבית הוא המטבח, וזאת בעיקר משום שמדובר במקום שבו אתם פותחים את היום עם קפה טרי וארוחת בוקר שתספק לכם אנרגיות, ומכאן ייצאו המטעמים שאיתם תפנקו את החברים ואת המשפחה בכל אירוח ובכל ערב שישי.

אם כן, עיצוב מטבחים הוא ככל הנראה אחד משלבי העיצוב המשמעותיים והמורכבים ביותר בתהליך העיצוב של הבית, שכן יותר מכל חדר אחר שאתם מעצבים, כאן החשיבות של אסתטיקה ופונקציונאליות היא משמעותית עוד יותר, שהרי מטבח שמתוכנן באופן נכון יאפשר לכם להציב בו כל אבזור שדרוש לכם לצורך בישול ואפיה, לצורך ארוחות קלות סביב השולחן או האי המרכזי, וגם להצבת מכונת הקפה או מתקן המים באופן שישאיר לכם מרווח נשימה.

סגנונות עיצוב למטבחים

ישנם כיום סגנונות עיצוב שונים למטבחים, שתלויים בעיקר בהעדפה האישית שלכם. מטבחים מודרניים מאופיינים בדרך כלל בקווים ישרים ובחיתוכים חדים, בצבעים נקיים ובפתרונות אחסון מקוריים, אשר ברובם מוסתרים באופן חכם, ללא ידיות בולטות. אפילו את מדיח הכלים ואת המקרר אפשר להסתיר מאחורי ארונות המטבח, כך שהעיצוב הוא אחיד, נקי ונעים לעין. לעומת זאת, מטבחים כפריים לרוב מעוצבים עם עיטורים שונים. למשל, את הגימור הישר מחליפים עיצובים ייחודיים בעץ, חריטות עדינות ואף צביעה מיוחדת שמעניקה לעץ מראה עתיק. גם הידיות מאופיינות לרוב בעיצוב יוקרתי ואפילו החלונות והווילונות מתאימים במראה שלהם לסגנון הקלאסי והכפרי שמאפיין את המטבח כולו.

בחרו את הסטייל שלכם

אם אתם מתלבטים לגבי עיצוב המטבח המתאים ביותר, התחילו בקבלת החלטה ראשונית ובסיסית יותר – מה הסגנון שלכם? אם אתם נמשכים בעיקר לסגנון העתיק וגם את יתר חדרי הבית עיצבתם בריהוט עץ כבד ובמראה כפרי יותר, כדאי שתתמקדו במטבחים כפריים יותר. אם בחרתם לעצב את מרבית הבית בקווים נקיים ומודרניים יותר, הרי שמטבחים מודרניים ככל הנראה ידברו אליכם יותר. אל תשכחו שהעיצוב הוא רק אחד משני היעדים המרכזיים שלכם, כאשר הנוחות והפונקציונאליות הם נושאים שפשוט אי אפשר לוותר עליהם, ורק השילוב ביניהם יבטיח לכם שתהיו מרוצים מהבחירה.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נוטריון
פעמים רבות אנחנו נדרשים לאישור של מסמכים שונים ברמה המשפטית. במילים אחרות, אם אנחנו רוצים להגיש בקשה...
קרא עוד »
אוג 30, 2017
האם ניתן להתגרש תוך חודש ימים?
גירושין זה נושא כאוב וטעון מאוד (קראו על אחוז הגירושין בישראל). במיוחד אם זה קורה בשלב אשר בו בני הזוג...
קרא עוד »
דצמ 01, 2020
קורסי וורדפרס: אלמנטים חיוניים לחפש בתכני הקורס
ככל שהתחום הדיגיטלי ממשיך להתפתח, וורדפרס בולטת כעמוד מונומנטלי התומך בתשתית המקוונת של אינספור...
קרא עוד »
ספט 11, 2023