מהי גריטת רכבים

גריטת רכבים

גריטה היא שיטה למחזור מתכות של חלקי אוניות, רכבות וכמובן מכוניות. במדינת ישראל קיימת תכנית מסודרת לגריטת רכבים ישנים עם אלה החדשים לצורך מיחזור. מטרתה של התוכנית היא להמריץ את תעשיית הרכב בארץ כמו גם להוריד כלי רכב ישנים ומסוכנים מהכביש. שכן, לא זו בלבד שהרכבים הישנים מסוכנים לנהגים האחרים בכביש, אלא שהם פולטים גזים רעילים וגורמים לזיהום הסביבה.

גריטת רכבים

דברים שכדאי לדעת על גריטת רכבים ועל מסירתם

הרכב שלכם ישן ולא מתפקד כמו פעם? מעוניינים למסור אותו לגריטה ולפירוק אך אינכם יודעים במה מדובר? אלה כמה עניינים שכדאי להביא בחשבון:

  • מי יכול להעביר את הרכב לגריטה – ניתן להעביר את הרכב לגריטה בכמה מצבים: רכב במצב שלם אשר היה במצב נסיעה, עבר טסט וגילו כ-20 שנה; מכונית השייכת לבעלות פרטית בבעלות M1; רק נהג הרכב יכול לסייע אותו אל מוסך הגריטה; בעל מכונית יכול להחליט למסור את הרכב לגריטה.
  • מבטלים את הרישיון – כאשר מוסרים את הרכב לגריטה, יש צורך לבטל את הרישיון במשרד הרישוי. כך נוכלים לא יוכלו לתקן את הרכב שלכם, לנסוע בו ו"לזכות" אתכם בקנס.
  • להביא את הרכב תוך 48 שעות – משרד הרישוי ישלול מכם את הרישיון, אך יהיה עליכם להביא את הרכב למוסך גריטה תוך 48 שעות בלבד.
  • מה עם הכסף – בעת הפקדת הרכב תקבלו תמורתו סכום מסוים (בדרך כלל, הסכום מסתכם ב-3,000 שקלים). כמו כן, ניתן לשלוח את הרכב לגריטה ללא עלות כספית.

ומה קורה כאשר הרכב אינו עומד בסטנדרטים לגריטה?

ישנם רכבים אשר אינם עומדים בכל הסטנדרטים הדרושים לצורך גריטה (לדוגמה, הרכב לא עבר את שנתו העשרים), ועדיין בעלי הרכבים מעוניינים למסור אותם. במקרה זה אפשר למסור רכב לאחד ממוסכי הגריטה בשוק החופשי. חשוב, כמובן, לבדוק את הרישיון של המוסך ולוודא שמדובר במוסך מוכר. ישנם מומחים גדולים בתחום פירוק רכבים אשר מחפשים את הרכבים שלכם לצורך פירוק וגריטה. ניתן גם להיעזר בשירותי גרר עד הבית, אם אינכם יכולים להביא את הרכב למוסך באופן עצמאי, או שהרכב שלכם אינו מתפקד ולא ניתן לנסוע בו.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תיקי עור מעוצבים לנשות עסקים
ניתן לומר שאם אשת עסקים רוצה לשפר את הסיכויים שלה לבצע עסקאות מוצלחות, אחד הדברים החשובים ביותר שהיא...
קרא עוד »
מאי 30, 2018
עיצוב מבנים משותפים
עיצוב מבנים משותפים הוא תחום תוכן עצום. זה כולל כל כך הרבה היבטים כמו חומרי בניין ומבנים, עיצוב...
קרא עוד »
אוק 12, 2022
ביטוח נזקי איטום – איפה אתם יכולים ליפול עם חברת הביטוח
כל מי שכבר רכש דירה מכיר את ההרגשה הנפלאה הזאת: אנחנו חוזרים מפגישה עם חברת הביטוח שלנו, אחרי שחתמנו...
קרא עוד »
אוק 28, 2019