הקמת בריכות נוי – זה עסק יקר?

הקמת בריכות נוי

בריכות נוי הפכתו לנחלתם של רבים, ולא בכדי: הבריכות המיוצרות בגדלים שונים, מספקות המון אווירה לכל מקום, הם משקיטות מחשבות, מאפשרות אלמנט דקורטיבי ייחודי, ומסגננות כל חצר בצורה מקורית.

כיום ישנם מגוון סוגים של בריכות נוי בעיצובים שונים, כאשר הבריכה הינה בריכה מלאכותית שנבנית בעבודת יד והיא שימושית גם לגידול דגים, גם למחזור מים, גם לעיצוב הנוף, וגם ליצירת סביבה טבעית בכל מקום.

אבל מהם סוגי בריכות הנוי שניתן לבנות בחצר הבית?  והאם זה יקר? כל התשובות בהמשך.

הקמת בריכות נוי

לפני הכל –  קצת על בריכות נוי

בריכות נוי החלו את דרכם באנגליה בה החלו אנשים להשתמש בבריכות מים ואגני מים לעיצוב חצר הבית, מוסדות שונים, בתי אצילים ועוד. בריכות הנוי שימשו בעיקר לצורך עיצוב אחוזות והקניית מראה מלכותי ומרגיע לחצר.

בריכות נוי הגיעו בשנים האחרונות גם לישראל, תוך שכיום ניתן למצוא בריכות כאלה במגוון חצרות, בין אם מדובר בבתים קטנים או גדולים: בריכות הן אלמנט קסום מרגיע ומרהיב.

אז אילו סוגים של בריכות ישנן?

  • אגן מים – אגן מים היא בריכת נוי קטנה שניתן להקים על ידי קערות גדולות עשויות מחרס שבהן משאבה קטנה, מים טבעיים וכל מה שצריך כדי לתחזק אגן מים. האגן כולל גם צמחי מים יפים ומיוחדים שמנקים אותו, כאשר אל אגן המים ניתן להכניס דגיגונים קטנים להשלמת המראה.
  • בריכת נוי עגולה – בריכה זאת הינה גדולה יותר והיא בריכת נוי עשויה מיריעת פי.וי.סי עם שפה מאבן שבתוכה ולידה חלוקי נחל, צמחיה מתאימה ובתוכה דגיגונים.
  • בריכות גדולות – בריכות נוי יכולות להגיע גם לגודל של עשרה מטרים ואף יותר, תוך שניתן ליהנות גם מבריכות אקולוגיות שהן סוג של בריכות מים שניתן לשחות בתוכן.

וכמה זה עולה?

עלות של בריכות נוי משתנה כמובן לפי גודל הבריכה והתחזוקה שהבריכה דורשת. כיום בריכות נוי יכולת לעלות בין כמה מאות שקלים עד לאלפי שקלים, כאשר המחיר, כפי שציינו תלוי בגודל הבריכה, האביזרים שמוסיפים לה, והצורך בתחזוקתה.

בנוסף, חשוב לדעת כי בריכות נוי ניתן לבנות לבד, וזאת באמצעות ההדרכה המתאימה ורכישת האביזרים הנכונים לבריכה מסוג זה.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חריטה על סכין
חריטה היא תהליך של חיתוך עיצוב לתוך פני השטח של מתכת או חומר קשיח אחר. חריטה משמשת לעתים קרובות לקישוט...
קרא עוד »
יונ 01, 2022
הצעות עבודה באילת – כדאי להכיר
אילת היא עיר אליה עוברים צעירים רבים מדי שנה, זאת במטרה לחוות את העיר המדהימה הזו, להנות מהים ומשלל...
קרא עוד »
ינו 30, 2016
תובנות על פסיכולוגיית המשקיעים: יתרונות עבור משתתפים בשוק ההון
בעולם הפיננסים מתעלמים לעתים קרובות מפסיכולוגיית המשקיעים, אך היא מהווה אבן יסוד להשגת הצלחה בשוקי...
קרא עוד »
אפר 28, 2024