איך לבחור מצבר

האם גם אתם מצאתם את עצמכם יותר מפעם אחת תקועים במקומות שלא חשבתם שתתקעו בהם, רק כי לא החלפתם מצבר בזמן הנכון? אתם לא לבד. ישראלים רבים דוחים את עת החלפת המצבר עד לרגע  האחרון, בין השאר משום שאינם יודעים מתי יש להחליף את המצבר. התרבות הישראלית אינה מנחה את הנהגים לעבוד "לפי הספר" וכך ישראלים רבים פשוט נוהגים ונוהגים ברכב עד שבשלב מסוים המצבר נגמר. או אז, הטיפול ברכב הוא אקוטי ויש צורך באיתור מצבר בתוך זמן קצר ביותר, גם אם על חשבון זמן העבודה.

המצבר הוא בין הרכיבים המהותיים ביותר לתפקוד שוטף של הרכב וללא המצבר, הרכב לא יוכל להניע. מערכות החשמל השונות המצויות ברכב תלויות בפעילותו התקינה של המצבר וכך, מצבר חלש או מצבר מתוצרת לא איכותית יכול לפגוע בתפקוד השוטף של הרכב ואף להאיץ את הבלאי שלו. כיצד ניתן להימנע מכך?

תחזוקה נכונה

תחזוקה נכונה של רכב מצריכה היכרות עם המערכות השונות שלו וכן מעקב אחר תפקודן. כל רכב חייב להגיע למוסך אחת למספר שנים, בהתאם להגדרת יצרן הרכב. לעתים מציין יצרן הרכב את מספר הקילומטרים שהרכב יכול לנסוע בין בדיקה אחת לאחרת אולם יחד עם זאת, גם המכונאי המקומי יוכל לתת המלצה על תאריך הטיפול הבא בהתבסס על מצבו של הרכב, השנה שלו, מספר הקילומטרים שעשה, מצב המערכות השונות הפועלות בו ועוד.

תחזוקה נכונה של מצבר פחות מוכרת וידועה לנהגים ישראליים רבים. זאת, משום שרבים מכירים את המושגים "טיפול גדול" ו"טיפול קטן", אבל אינם יודעים מה לעשות בנוגע לשאר המערכות ברכב. מערכות שונות ומגוונות של הרכב מצריכות כל אחת טיפול אחר – וכך גם המצבר, יש לבדוק אותו אחת לתקופה בהתאם להגדרות היצרן.

בשנים האחרונות מיוצרים מצברים איכותיים וחדשניים המותאמים למערכות משוכללות יותר של רכבים מתוצרות שונות. מסיבה זו, חשוב לבחון היטב את סוג המצבר הנרכש טרם קנייה והתקנה שלו על מנת להימנע ממצב של גרימת נזק לרכב באופן מתמשך. האינטרנט מספק לא מעט מידע על סוגי המצברים השונים המתאימים לרכבים שונים וכך ניתן לבחור מצבר בחכמה.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כיצד מחושבת המשכורת הצבאית ?
משכורת של חייל בסדיר היא לא משכורת גבוהה, אי אפשר להתקיים ממנה בצורה רגילה, מצד שני, ההנחה היא, שרוב...
קרא עוד »
מאי 10, 2020
חימום הבית- אילו פתרונות חימום ניתן למצוא ומה הכי מומלץ?
שוק פתרונות החימום רותח. מחימום תת רצפתי ועד מפזרי חום, ניתן למצוא מגוון רחב של פתרונות חימום שלכל אחד...
קרא עוד »
ינו 03, 2018
מיקסום העסק המקוון שלך: חשיפת היתרונות החיוניים של אנימציה
בנוף הדינמי של שיווק עסקי מקוון, לעיתים קרובות מזלזלים בתפקיד האנימציה. כסמכות ידועה בתחום זה, המטרה...
קרא עוד »
פבר 02, 2024