למה פרופילי אלומיניום הם כה פופולריים?

פרופילי אלומיניום

האלומיניום הוא יסוד מתכתי נפוץ מאוד. הוא מהווה לא פחות מ-8% מהקרום של כוכב הארץ – ה-3 בשכיחותו אחרי הסיליקון והחמצן – ובנוסף יש לו יתרונות משמעותיים שהופכים אותו לאחד מחומרי הגלם הפופולריים ביותר. בין השאר נעשה שימוש באלומיניום שהוא גם קל משקל, גם חשיל מאוד וגם עמיד לחמצון, לייצור פרופילים מסוגים שונים.

למה משמשים הפרופילים?

פרופיל הוא פריט קטן, לא בהכרח בולט, אבל משמעותי. הוא נמצא בנקודת מפגש בין רכיבים שונים כשלמשל פרופילי טיח נמצאים בתוך שכבת הטיח בפינות של קירות ותפקידם הוא להבטיח שהמראה באזור זה יהיה גם כן אחיד וחלק.

פרופיל גבס לעומת זאת יימצא בנקודת חיבור בין תקרה לבין קיר. פרופילי קרמיקה תוחמים ריצוף ותפקידם הוא לשמש כסף גם מבחינה אסתטית וגם מבחינה בטיחותית. פרופילי תקרה הם עוד סוג נפוץ של פרופילי אלומיניום ואותם תמצאו בתוך תקרות אקוסטיות.

בנוסף לפרופילי הטיח, פרופילי הקרמיקה, פרופילי גבס ופרופילי תקרה ישנם גם פרופילי פרקט שתחומים רצפות פרקט ומשלימים את המראה המרשים שלהן, ועוד שימושים נפוצים הם סף דלת וסף מדרגות – גם לפרופילי האלומיניום שמהווים סף לדלת או למדרגות תפקיד כפול, אסתטי ובטיחותי.

כל הסיבות לבחור פרופילי אלומיניום

אלומיניום הוא כמובן רק אופציה אחת עבור כל אותם סוגי פרופילים, אבל לנוכח היתרונות הרבים והמשמעותיים של פרופילי אלומיניום זוהי הבחירה המתבקשת.

באופן טבעי נובעים יתרונותיהם של הפרופילים העשויים אלומיניום מהמעלות של חומר הגלם הפופולרי. אחד הפלוסים של האלומיניום הוא חשילותו הגבוהה, כלומר נוחות העבודה איתו – בזכות אותה חשילות קל לעבד את האלומיניום לכדי פרופיל ובהתאם מדובר במוצר שמוצע במחיר משתלם.

היתרון השני של פרופילי האלומיניום השונים – כאמור ישנם סיפי דלת, פרופילי פרקט, פרופילי גבס, פרופילים לקרמיקה ועוד – הוא משקל קל. בהתאם המקומות שבהם משולבים הפרופילים הנ"ל אינם כבדים יתר על המידה.

יתרון שלישי הוא חוסן, ובנוסף פרופילי אלומיניום הינם עמידים להפליא גם ביחס לרטיבות – כך שהם אידיאליים גם לשימוש חיצוני ובמקומות שמתאפיינים בלחות גבוהה. בסך הכל מדובר במוצר שממלא את ייעודו למשך זמן רב מאוד ובצורה מושלמת.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ממה להיזהר מיועצי ביטוח בריאות?
יועצי ביטוח הם גורמים מקצועיים שיש להם הבנה וידע בתחומי הביטוח, והם מלווים את הלקוחות שהלם הם מידע,...
קרא עוד »
אוק 03, 2021
סימן אזהרה – איפה חייבים לשים אותו ולמה?
קיימים כל מיני סוגים של סימנים ומשטחי אזהרה. סימן אזהרה - איפה חייבים לשים אותו ולמה - על כך במאמר...
קרא עוד »
ספט 18, 2017
תובנות לגבי השקעות נדל"ן בגרמניה
כדמות בולטת בתחום השקעות הנדל"ן, צברתי ידע רב ערך על השוק הגרמני שכל משקיע צריך להיות מודע אליו. להלן 6...
קרא עוד »
פבר 20, 2024