איך להתמודד נכון עם רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית

תביעות בגין רשלנות רפואית הן מורכבת עבור האזרח הקטן, שמולו עומד מוסד רפואי בעל כוח עז ועליו להוכיח כי אכן נגרם לו נזק כתוצאה מהטיפול הניתן לו מהרופא או מהצוות הרפואי. רשלנות רפואית כהגדרה היא – מתן שירותים רפואיים מסוימים עבור מטופל, תוך סטייה ברמת הזהירות הסבירה שלה. במידה וסטייה זאת גרמה נזק למטופל שלא היה נגרם אלמלא סטייה זאת, למטופל לא היה נגרם נזק. רשלנות רפואית יכולה להיות  על ידי כל גורם רפואי באשר הוא ולא רק עלי ידי רופאים, אלה על ידי אחיות, טכנאים, צוות המעבדה, מנתחים, רופאים או קוסמטיקאית המציעים טיפולים קוסמטיים וכו'.

בגין אלו מקרים ניתן לתבוע רשלנות רפואית?

ישנם מקרים מגוונים המאפשרים הגיש תביעה בגין רשלנות רפואית, אולם מדובר בתביעה מורכבת כיוון שעל המטופל להוכיח בכל דרך אפשרית כי ישנו קשר נסיבתי בין הטיפול שעבר בפועל לבין הנזק שנגרם לו. מסיבה זאת, הדרך הטובה ביותר להתמודד על רשלנות רפואית היא – לפנות לעו"ד דוד פייל המתמחה בתחום רשלנות רפואית ולהגיש תביעה מסודרת עם כל הניירת האפשרית והטיעונים, מה שיגביר את הסיכוי לזכות בתביעה ולקבל פיצויים בגין המקרה. רשלנות רפואית ניתן לתבוע בחלק מהמקרים הבאים:

  • אבחון שגוי של מחלה – מקרה זה יכול להוות סבל של ממש למטופל, הרי במידה וחלילה מדובר במחלה קשה, המטופל מכין את עצמו נפשית לתהליך ואף מקבל טיפול שלא לצורך. מקרה נוסף הוא – כאשר הרופא או הצוות הרפואי לא אבחן את המחלה למרות שהייתה לו את האפשרות.
  • טיפול שלא לצורך – במידה והרופא העניק טיפול למטופל שלא לצורך כמו למשל – תרופה או טיפול רפואי שגרמו לו לנזק וכו'. כמו כן, גם מינוי לא נכון של תרופות יכול להוות נזק למטופל ולהחמיר את מצבו הרפואי.
  • טיפול ללא הסכמת המטופל – ישנם טיפולים הכרוכים בסיכונים מסוימים, לכן על הרופא והצוות הרפואי להחתים את המטופל כאשר הוא במיטבו ולא תחת השפעת וטשטוש של משככי כאבים.
  • ניתוחים וטיפולים רשלניים – מקרים אלו יכולים להיות רבים כמו – שכחה של כלי ניתוח בגופו של המטופל, הוצאה של חלק מגידול ולא את כולו, טיפול לקוי, תפירה לא מוצלחת של המקום וכו'.

כמו כן, אלו רק מעט מן המקרים שבהם ניתן לתבוע בגין רשלנות רפואית, אולם יש צורך להוכיח את המקרה בבית משפט, ולכן רק עורך דין מומחה יוכל ללוות אתכם בצורה מקצועית במהלך התביעה לקבלת פיצוי הוגן.

 

 

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מחזור משכנתא
אם אתם סבורים שהצעד הבא לצמצם את ההוצאות שלכם יהיה מחזור משכנתא שהיא למעשה פעולה של קבלת משכנתא חדשה...
קרא עוד »
מרץ 18, 2018
הסימפוניה השקטה של ניתוק: חשיפת השכבות הבלתי נאמרות של הגירושין
גירושין הם לא רק ניתוק משפטי, זה מבוך רגשי ולוגיסטי מורכב הדורש ניווט יסודי וניואנסים. בעוד מאמרים...
קרא עוד »
אוק 17, 2023
מחפשים חברת ניקיון שלא תשבור לכם את הכיס? הגעתם למקום הנכון
אין ספק כי אנשים רבים וניתן לומר כל האנשים אם חושבים על כך לעומק רוצים לחיות במקום נקי. נקיון מתקשר...
קרא עוד »
אוק 20, 2018