בועת הנדל"ן לא קיימת באירופה

בועת הנדל"ן לא קיימת באירופה

ההגדרה של בועת נדל"ן הינה עליית מחירים ספקולטיבית של מחירי הנכסים בצורה קיצונית אשר לא שווה לגידול בהכנסת התושבים הממוצעת. רבים מגדירים את שוק הנדל"ן הישראלי כיום כשוק בועתי כאשר הדבר נגרמם מכמה פרמטרים שונים. העיקרי שביניהם הינו עלייה בביקוש לנכסי נדל"ן. ישנן כמה סיבות לכך שהביקוש לנדל"ן אצל חג'ג' רומניה חווה עלייה כה משמעותית בשנים האחרונות בישראל וחלקן לא מתקיימות באירופה ולמעשה, ראינו מגמה שונה לחלוטין.

מחירי הנדל"ן עלו בישראל וחוו קריסה באירופה

בזמן שהיינו עדים לעליית מחירי נדל"ן בצורה משמעותית בישראל, דווקא באירופה היה ניתן לראות ירידה משמעותית על לכדי קפאון והפסד של יזמים. הסיבה לכך הייתה שמדינות באירופה סבלו מאוד מהמשבר העולמי שהתרחש בשנת 2008. למעשה, רבים ממי שהשקיעו באותם השנים באירופה, "נתקעו" עם הנכסים כאשר לא היה משתלם למכור או במקרים הגרועים יותר הם נאלצו למכור בהפסד. יחד עם זאת, נראה שבשנים האחרונות אנחנו עדים להתאוששות מוגברת בשוק הנדל"ן האירופאי ולא רק במדינות בעלות מסורת התאוששות ממושכת. למעשה, ישנן השקעות נדל"ן בבוקרשט ומדינות אשר היקף ההשקעה שמתקיים בהן כיום בשוק הנדל"ן נמצא באותו ההיקף שהיה טרם המשבר ועל פי המומחים עדיין לא הגענו אל השיא.

שוק הנדל"ן האירופאי, במגמת צמיחה

מקומות רבים באירופה, גם עריי בירה, מאפשרות כיום למשקיעים ישראלים לרכוש דירות בשליש ממחיר דירה מקבילה בתל אביב. חלקן של ההשקעות צפויות להחזיר את עצמן באמצעות שכירות בלבד מוקדם יותר מהשקעה דומה בדירה בישראל ומכיוון שהשווקים מתאוששים השקעות שיעשו בחוכמה צפויות להוביל לרווחים יפים למשקיעים. מעבר לכך, אזורים רבים באירופה נמצאים תחת פיתוח אזורי מאסיבי, חלקם כחלק מאפליה מתקנת וחלקם פשוט עקב הזרמת כספים גדולה שמגיעה דרך משקיעים. ברומניה למשל, אחד מהגורמים לעלייה המתמדת בשוק הדירות הינו שינויים בשוק המשכנתאות שבמדינה שמעודד רכישת נכסים. באנגליה, ניתן לראות פיתוח מתקן של האזור הצפוני. מדינות אירופה אינן קורצות כיום למשקיע הישראלי רק בזכות התשואה המובטחת והקרבה הגאוגרפית אלא גם בזכות תנאים נוחים לעשיית עסקים בעבור אזרחים זרים ותרבות קרובה.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מדוע חשוב לעשות ביקורת פנים ארגונית?
ניהול של ארגון גדול הם הרבה סניפים בארץ ומחוצה לה זה לא מסוג הדברים שקל להתמודד איתם. יש הרבה מאוד...
קרא עוד »
מרץ 28, 2017
חברת ניקיון לעסקים ולמוסדות שונים
חברת ניקיון– לבתי משפט מוסדות ציבור מהווים חללים בהם הציבור מקבל שירות. כל מוסד ציבורי חייב להיות...
קרא עוד »
ינו 25, 2017
מהם סרטי תדמית
סרטי תדמית נועדו כדי להכיר לצופים את החברה, את המסר השיווקי שלה וכמובן את ה"אני מאמין" שבו היא דוגלת....
קרא עוד »
אוק 30, 2019