איך לבחור עו"ד תמ"א 38?

עורך דין תמ"א 38

כל מי שגר בבניין ישן ומתפורר, רק מחכה לרגע שבו יוכרז על פרויקט תמ"א 38 בבניין. מדובר על הזדמנות פז להחליף את הדירה הישנה והמתפרקת, בדירה איכותית ומשתלמת יותר. אך על מנת לקבל את המיטב מהעסקה, יש צורך לבחור עורך דין איכותי המתמחה בתחום. חשוב לדעת כי שכר הטרחה של עורך הדין אמור להיות משולם על ידי היזם, ולכן אין שום סיבה שלא לקחת עורך דין שייצג את הצד של הדיירים. לרוב היזם יבטיח לדיירים ייעוץ משפטי על ידי עורך הדין שמייצג אותו, אך עדיף לוותר על התענוג ולבחור להיות מיוצגים על ידי עורך דין שמייצג אך ורק את הדיירים.

עורך דין תמ"א 38

מה כדאי לדעת בטרם בוחרים עורך דין תמ"א 38?

קודם כל, חשוב להבין כי מדובר על עסקה מורכבת בעלת סיכונים רבים. לכן החוזה המשפטי שעוסק בפרויקט תמ"א 38 יהיה ארוך יותר ויכלול תנאים שונים לתוקף ההסכם, פירוט מפורט יותר, ערבויות וכל רשת ביטחון נוספת שתגן על זכויות הדיירים. לכן אין זה מין הנמנע, לעבוד עם עורך דין המתמחה בתחום הנדל"ן, ובתחום של תמ"א 38 בפרט. עורך דין מסוג זה יכיר את כל הנהלים והתקנות השונים, ידע כיצד להתנהל מול היזם והכי חשוב – יוכל לספק את הייעוץ המשפטי הרלוונטי והעדכני ביותר לדיירים. חשוב לעבוד עם עורך דין בעל זמינות גבוהה, על מנת להבטיח לעצמכם את הייצוג הטוב ביותר. חשוב לוודא מראש כי עורך הדין יגיע למפגשים השונים בין היזם לדיירים, ילווה את התהליך מתחילתו ועד סופו וכמובן יפקח על היזם בכל הקשור לדיווחים לרשויות המס השונות.

לסיכום, בטרם מתחילים בעבודות התמ"א 38, חשוב להיות מיוצגים על ידי עורך דין מנוסה ומיומן, המתמחה בתחום. חשוב לוודא כי מדובר על עורך דין שיש לו ניסיון ממשי מפרויקטים קודמים, על מנת להבטיח התנהלות תקינה לכל אורך התהליך. מעבר לכך, חשוב לוודא כי מדובר על עורך דין בעל זמינות מספקת, שיוכל לספק לדיירים את כל הייעוץ המשפטי הדרוש להם וכמובן לנהל עבורם את המו"מ מול היזם.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה ההבדל בין קידום עסקים קטנים לגדולים באינטרנט
לכל בית עסק ולכל חברה יש היום אתר באינטרנט. לצורך הקמת האתר מקובל להיעזר באנשי מקצוע שמכירים טוב את...
קרא עוד »
פבר 16, 2017
מהם מוצרי קדם ולמה זה חשוב למיתוג?
בעולם שבו התחרות העסקית רק הולכת ונעשית קשה יותר, בעלי עסקים מחפשים אחר דרכים יעילות יותר להתבלט –...
קרא עוד »
ספט 02, 2021
הובלה קטנה בנס ציונה
המעבר בין דירה לדירה יכול להיות מייאש ומפרך ולעיתים, אפילו מלתי נסבל. לכן, חשוב לעשות את המעבר בצורה...
קרא עוד »
יונ 28, 2021