הפחתה בתשלומי הארנונה לעסקים קטנים, בינוניים וגדולים

ארנונה, הינה המס העיקרי אשר גובות העיריות והמועצות לכיסוי הוצאותיהן המקור העיקרי להכנסות ממיסי הארנונה, נועד לממן את השירותים העירוניים לתושבי הרשות המקומית. הארנונה היא בעצם תשלום שמשלם הנישום בסוג של "כפייה" לרשות הציבורית, מבלי לקבל תמורה ישירה בעד כספו.

בכל שנה, עיריות ומועצות שונות, מעלים את תשלום הארנונה, למרות שמדובר על אותו שטח מבנה, ישנם אנשים בעלי עסקים אשר מתקשים לשלם תשלומים גבוהים על מיסי עירייה- ארנונה, ולכן הם מגיעים לעורכי דין, אשר מתמחים בנושא. סיווג הנכס לצורכי חיוב הארנונה, נעשה בהתאם לשימוש הנעשה בו, כמו למשל אם שימוש נעשה במפעל וכך יגבה הסכום שתחשב העירייה  לגבי גובה התשלום הדו חודשי של מיסי העירייה של אותו מפעל.

על מוטל תשלום הארנונה?

יש לציין כי בעל העסק הוא זה שחייב יהיה לשלם את מיסי הארנונה, אך אם מדובר בנכס שמושכר, השוכר יהיה חייב לשלם את מיסי העירייה. קביעת תעריפי הארנונה באמצעות הרשות המקומית, מוגבלת ע"י הוראות הדין, מה שנקרא על פי חוק "דיני הקפאה". חוק זה נחקק באמצע שנות השמונים של המאה הקודמת, כאשר המשק בארץ היה נתון באינפלציה גבוהה וחוסר יציבות כלכלית. דיני ההקפאה בעצם, נועדו להגביל את סמכויותיהן של הרשויות המקומיות, להעלות את תעריפי הארנונה, אך יחד עם זאת, במגבלות דיני ההקפאה, מתחם שיקול הדעת של הרשות המקומית בקביעת שיעורי הארנונה הינו רחב ובית המשפט ממעט להתערב בו.coins-948603__3403

אחת ההוצאות הגבוהות של כל בית העסק היא ללא ספק מיסי הארנונה. אנשים רבים שואלים מה עסק יכול לעשות כדי להרוויח? חיסכון בארנונה בהחלט יכול לסלול את הדרך להצלחה. הדרישה היום של הרבה בעלי עסקים להפחית בתשלומי הארנונה, נובעת מהמחירים הגבוהים ושטחים שמחשבת העירייה, כאשר היא לא חישבה אותם בשנים הקודמות, למרות שלא התבצעה תוספת בניה בנכס , מהשנה שעברה לשנת המיסים הנוכחית .

כיצד נקבעת לך הארנונה?

זו גם שאלה שלבטח לא אחת שאלתם את עצמכם, או שראיתם כי בכל פעם המיסים עולים ואתם מעוניינים לדעת, כיצד מחשבים את מיסי הארנונה. למשל אם אתם בעלי בית מלון והעסק שלכם נחשב תחת הסיווג של "מלונאות ונופש"  התעריף יהיה אחר, או אם אתם בעלי חברת תוכנה, התעריף על מיסי העירייה יהיה שונה ולכן, כדאי תמיד להתייעץ לגבי התעריף ולברר, אם אכן אתם משלמים את הסכום הנכון על מיסי העירייה. במידה ורואה החשבון שלכם או עוה"ד שמתמחה עם הפחתת ארנונה לעסקים, אכן קבע כי על פי התעריף אתם משלמים יותר, הוא יכול להגיש תביעה על הפחתת סכום הארנונה על פי חוק.

הפחתת חוב הארנונה באופן רטרואקטיבי, עשויה להתבצע ע"י עורך דין הפחתת ארנונה לעסקים, אשר בקיא בתחום ויוכל לדעת מה הסיווג של בית העסק וכמה שנים הוא שילם ארנונה גבוהה מדי בהתאם לסיווג בית העסק שברשותו. לפעמים ניתן אף להוריד כ- 65% מגובה התשלום ולקבל את ההחזר רטרואקטיבית

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם אפשרי לשלוח לוטו דרך האינטרנט?
בכול הנוגע לשאלה האם אפשר לוטו באינטרנט, התשובה היא כן, ניתן להשתתף בהגרלות מקוונות באמצעות...
קרא עוד »
אוג 11, 2023
איך להוציא רישיון יצרן לעסק?
מפעלים ועסקים העוסקים בתהליכים הקשורים לייצור מזון, חומרי גלם לתעשיית המזון ותהליכים הקשורים לאריזת...
קרא עוד »
דצמ 03, 2019
תאורה סולארית – גם חכמה גם חסכונית
אם אתם חושבים איזו תאורה חדשה תוכל להתאים לגינה שלכם או לאזורים אחרים בבית, בהחלט אפשר להבין אתכם. יש...
קרא עוד »
אוג 19, 2017