דגשים חשובים לתכנון בית פרטי למשפחה עם ילדים

תכנון בית עם ילדים

החלטתם לנצל את החסכונות שעליהם עמלתם במשך שנים ולקנות בית פרטי? יש לכם משפחה עם ילדים? נהדר, כעת מה שצריך לעשות הוא לתכנן את הבית כך שיהיה בטיחות ונעים לילדים ולהוריהם. זאת משום שיש הבדל בין בית לזוג צעיר ללא ילדים לבין בית משפחה.

תכנון בית עם ילדים

טיפים לתכנון בית פרטי

להלן כמה דגשים חשובים לתכנון בית פרטי למשפחה עם ילדים:

  • חדרי שינה –אחת השאלות המרכזניות שעולות תמיד בתכנון בית פרטי הוא היכן למקם את חדרי השינה. האם חדר השינה של ההורים צריך להיות סמוך לזה של הילדים? ובכן, העניין תלוי בגיל הילדים. אם אתם זוג צעיר לילדים קטנים, מוטב למקם את חדר השינה סמוך לזה של הילדים, כדי לאפשר להורים גישה מהירה במידת הצורך (אם הילדים מתעוררים באמצע הלילה, למשל). מנגד, אם אתם משפחה עם ילדים גדולים שרוצים קצת יותר פרטיות, מומלץ למקם את חדרי השינה של ההורים והילדים רחוק זה מזה.
  • קומה שנייה –משפחות רבות מתלבטות בשאלה אם להוסיף קומה לבית הפרטי שלהם, בשל סכנת המדרגות. מדרגות לקומה השנייה עלולות לגרום להחלקות ונפילות מגובה, בייחוד אם מדובר בילדים שעולים ויורדים. לפיכך, אם החלטתם בכל זאת להרחיב את הבית ולהוסיף קומה שנייה, וודאו כי המדרגות שעומדים לבנות לכם עומדות בכל תקני הבטיחות.
  • מיקום הסלון ועיצובו –רבים אוהבים למקם את הסלון שלהם בסמוך לחצר הפרטית. כשיש ילדים, מיקום זה נוח. כשהילדים משחקים בחצר, תוכלו להשגיח עליו מבלי לקום מהספה, וגם לגשת במהירות אם אחד מהם נפל וזקוק לעזרה. לגבי עיצוב הסלון, אם יש לכם ילדים קטנים בבית, היזכרו בהם בכל פעם כשאתם רוצים לעצב את הסלון. רוצים להציב אגרטל שביר על השולחן הקטן ליד הספות? ייתכן שאחד הילדים ייתקלו בו, ישבור אותו וייפצע. ולכן, כדאי אולי להחליף את האגרטל במפה יפה.
  • עיצוב חדרי ילדים –בבניית בית פרטי למשפחה עם ילדים עולה לא פעם השאלה כיצד לעצב את החדרים. אם הילדים גדולים מספיק, זכרו שגם להם יש מה להגיד בעניין. על "תינעלו" על עיצוב מסוים, תנו לילד לבחור את העיצוב המתאים לו. בנוסף, הילדים גדלים עם השנים וגם הטעם בעיצוב ותחומי העניין שלהם משתנים. ולכן, צפו לשינויים. ייתכן שבעוד כמה שנים תצטרכו לעצב את חדר הילדים מחדש.

 

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ד"ר קובי שגיא ד"ר טל שגיא: האם כדאי להעיר את הילד בלילה כדי לעשות שתן?
כאשר ילד מגיע לגיל שנתיים או שנתיים וחצי, ההורים מבקשים לגמול אותו מחיתול מסביר ד"ר קובי שגיא. זה...
קרא עוד »
אפר 20, 2020
התנערות המדינה מהזקנה שלנו
הזקנה יכולה להיות אחד הרגעים היפים ביותר בחיים שלנו, אנחנו יכולים לבלות עם הנכדים, לעסוק בתחביבים...
קרא עוד »
יול 13, 2017
קלנועיות משומשות – יותר משתלם?
מבוגרים רבים, עושים שימוש יומיומי בקלנועיות. חלקם חדשים וחלקם משומשים. לפני קניית קלנועית, אולי כדאי...
קרא עוד »
פבר 09, 2020