פינוי בינוי – בקרוב אצלכם!

השקעות נדל"ן

כמעט כל מי שמתעניין בנדל"ן, ואפילו רוב אלו שלא מתעניינים בתחום כלל שמעו כבר את צמד המילים המסתוריות והמרגשות "פינוי בינוי". צמד חמד אלו מציעים פוטנציאל אדיר לרווחיות בפרויקט בו אין מפסידים, וכולם יוצאים נשכרים בסופו של דבר.

אין זה פלא אם כך שהפרויקטים הללו זוכים לשם ותהילה, ולמרות הקשיים, העיכובים, ולעיתים אף האכזבות, הגל של פרויקטים מסוג זה ממשיך לשטוף את המדינה, ובעיקר, כמובן, את הערים הגדולות, תל-אביב (וגוש דן כולו) חיפה וירושלים.

אם אתם גרים בפרויקט מבנה-רכבת, בבניין ישן ובשכונה שבה כבר יש פרויקט שכזה, הרי שרוב הסיכויים הם שבקרוב מישהו יתדפק על דלתכם, ויזמין אתכם לעסקת חייכם.

פינוי בינוי – איך זה עובד?

כמו כל פרויקט נדל"ן, לא מדובר בתהליך שניתן להסביר על רגל אחת, וכאשר פרויקט מסוג זה מתעתד להתרחש, לרוב חברת היזמות מזמינה את כל השכנים להגיע למפגש רשמי בו יענו התשובות לכל השאלות שלהם.

ובכל זאת, ננסה לתת מספר דגשים שיעזרו לכם להבין את התהליך בכללותו, ואת המסגרת שלו. החוק המאפשר פינוי בינוי נותן את האפשרות לשנות את הסטאטוס של מבנה מסוים לצורך בניה מחודשת של מבני מגורים, וזאת תחת צו שתוקפו שש שנים (מטעם משרד הבינוי) וזאת באופן רשמי החל משנת 1998.

היזם אחראי לכל השלבים – מהיוזמה ועד לביצוע והגשת הדירות, וזאת בהתאם להסכם שנחתם.

מה זה אומר מבחינת בעלי הדירות?

ההסכם המחייב את היזם אומר לרוב כי עליו לספק לבעלי הדירות הקיימות דירות חדשות בגודל המקורי ולרוב אף גדול יותר מהדירה הנוכחית שלהם שהולכת להיחרב ביחד עם הבניין כולו, וזאת בתוך פרק זמן של עד 3 שנים מתחילת תהליך הבנייה.

מעבר לכך, בעלי הדירות יקבלו התראה של פרק זמן מסוים בו יצטרכו למצוא פיתרון מגורים חילופי, בערך השכירות של הדירה הנוכחית שלהם, כאשר שכר הדירה שלהם ישולם על-ידי הקבלן היזם, וזאת לכל תקופת הבנייה, שמשלם גם את הארנונה לפי שטחה של הדירה הישנה. היזם בונה בניין עם יותר דירות, ונהנה מהרווח של מכירת הדירות הנוספות הללו.

 

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דברים שכדאי לדעת על מהירות הגלישה באינטרנט
אין דבר שחשוב יותר בימינו למשרד, בין אם זה משרד גדול ובין אם זה משרד קטן, מאשר אינטרנט מהיר. זו הסיבה...
קרא עוד »
ינו 13, 2016
קורס חשמלאי מתח גבוה
זהו קורס חשמלאי מתח גבוה בן כמה ימים, שנועד לספק את המידע, הידע וללמד את הכישורים הנדרשים כדי לאפשר...
קרא עוד »
מאי 12, 2020
תיק שטח לכיבוי אש ע"פ הוראות מכ"ר 503
הכנת תיק שטח לכיבוי אש ע"פ הוראות מכ"ר 503 הינו נוהל חירום חיוני וחשוב, אשר יכול לאפשר להציל חיים בעת...
קרא עוד »
דצמ 17, 2020