דגשים לתכנון מטבח חיצוני

גנץ מטבחי חוץ

 מטבח חיצוני הוא חלום של רבים, זוהי חווית האירוח המושלמת. בעבר מטבח חיצוני היה פריבילגיה של גני אירועים אבל היום גם בתים פרטיים מגלים עניין רב במטבח חיצוני.

למי שיש חצר ואוהב לארח בה חברים, מטבח חיצוני יכול לשדרג את החוויה בעשרות מונים וגם להגדיל את הנוחות של המארח. זה הופך את כל האירוח לקל ופשוט. אל תחשבו שמטבח חיצוני הוא רק לבתים צמודי קרקע. ניתן לשלב מטבח חיצוני גם בדירות גג ודירות עם מרפסות גדולות. המטבח החיצוני משדרג את רמת החיים בסביבה האורבנית ומביא לכם מה שחשבתם שמתאים אך ורק לפרברים.

על מנת ליהנות מכל היתרונות של מטבח חיצוני יש לחשוב ולתכנן היטב את המטבח בהתאם לצרכים, לתקציב ולמקום העומד לרשותכם. יש לבדוק את האפשרויות. לפעמים מוטב לבחור במטבח חיצוני מוכן ולפעמים מטבח בהתאמה אישית. אם אתם שוקלים התקנת מטבח חיצוני, להלן כמה דגשים שיש לקחת בחשבון:

  • קחו בחשבון את סדר גודל האירוח שאתם יכולים לקיים בחצר או במרפסת. אין צורך להיסחף עם מטבחים גדולים ומאובזרים בכל טוב אם בסופו של דבר יכולות האירוח שלכם מוגבלות. במקרים כאלו אולי עדיף לרדת בגודל המטבח ולאפשר יותר מקום לאורחים.
  • כאשר מתכננים מטבח חיצוני, יש לקחת בחשבון גם את התשתיות הדרושות. בדרך כלל מדובר בחשמל, מים, ביוב וגז. יש לדאוג לתשתיות הדרושות עוד בטרם התקנת המטבח על מנת שהכול יהיה אסתטי ובטיחותי.
  • אם מדברים על מטבח חיצוני חובה לקחת בחשבון את נושא העמידות למזג האוויר המשתנה. הרי בסופו של דבר המטבח עומד בחוץ תחת השמש הקופחת בקיץ והגשם בחורף ולכן חייבים להשתמש בחומרים עמידים. העמידות נוגעת גם לאביזרים השונים שבמטבח ובמיוחד לנקודות החשמל. יש להשתמש בשקעים חשמליים מוגנים בפני מים אשר מיועדים לשימוש חיצוני.
  • נושא האחריות הוא חובה. מטבח חיצוני הוא השקעה גדולה ולכן חשוב להתקין מטבח אך ורק אצל ספק אשר נותן אחריות מלאה על מוצרים. כאשר הספק נותן אחריות מלאה על מוצרים אתם יודעים שמדובר בספק שמאמין בסחורה שלו ויודע מה היא שווה, אין לו חשש להעניק אחריות כי הוא יודע שמדובר איכות.
  • התאמה לעיצוב הבית והגינה – כאשר מתכננים מטבח חיצוני יש לקחת בחשבון לא רק את מאפייניו הפיזיים של המטבח החיצוני, אלא חשוב גם לתת תשומת לב לעיצוב הסביבה. בדרך כלל אין בעיה עם זה, מכיוון שהוא נמצא בחוץ אך בכל זאת מוטב להקדיש לכך תשומת לב, במיוחד אם אתם אוהבים שהכול בהרמוניה.

 

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לוקחים הלוואה בתנאים טובים?
מגיע שלב בחיים שרוצים לעשות שינויים, לשדרג את מראה הבית, לקנות רכב חדש מחברת ניו דרייב או פשוט לפצוח...
קרא עוד »
אפר 18, 2017
כיצד מסייע ישראל טאייב לעסקים קטנים בתחילת דרכם?
לא הרבה בעלי עסקים יודעים, אך התקופה המשמעותית ביותר עבור עסק מתחיל הוא החודשים והשנים הראשונות בהן...
קרא עוד »
נוב 26, 2015
סקירת מוצר: iPhone XR
האייפון XR - הדגם העממי שהשיקה חברת אפל בספטמבר 2018 הפך לאחד המדוברים ביותר בשנה האחרונה. הוא מגיע בשלל...
קרא עוד »
יול 22, 2019