האם אתם זכאים למשכנתא?

רבים מתבלבלים בין זכאות למשכנתא מוזלת מטעם משרד השיכון לבין זכאות לקבלת אישור משכנתא. במאמר זה נסביר את ההבדלים בין 2 המושגים וגם נציין מי זכאי להם והדרך למימושן.

זכאות למשכנתא מטעם משרד השיכון

זכאות זו מיודעת למחוסרי דיור, אזרחים ישראלים, לרוב זוגות צעירים שלא הייתה להם דירה מעולם בישראל. הזכאות תקבעת על פי קריטריונים של משרד השיכון בשיטה של ניקוד, ככל שהניקוד גבוה יותר כך סכום הזכאות גבוה יותר. על מנת לקבל את כספי הזכאות הנכם נדרשים לניקוד מינימאלי של 600 נקודות המהווים משכנתא מסובסת ש כ-70,000 ש"ח, ככל שהניקוד גבוה יותר כך סכום הזכאות שלכם יהיה גבוה יותר.

הקריטריונים לקבלת ניקוד הנם: משך שנות הנישואין, מספר ילדים, מספר אחים ואחיות ושירות צבאי או לאומי.

זכאות לקבל אישור משכנתא

כספי הזכאות של משרד השיכון ניתנים על ידי הבנקים למשכנתאות ובאחריותם ועל מנת לקבל את כספי הזכאות וגם כספי משכנתא נוספים מהבנק, עליכם לעמוד בקריטריונים לקבלת משכנתא. בהחלט יתכן מצב בו הנכם זכאים לכספי זכאות במשכנתא מטעם משרד השיכון אך אינכם עומדים בקריטריונים לקבלת אישור משכנתא וכך גם אם הנכם זכאים לא תוכלו לממש את כספי המשכנתא והזכאות של משרד השיכון. הקריטריונים הבסיסיים לקבלת אישור משכנתא הנם הון עצמי ראשוני מינימאלי של 25% מערך הנכס (כספי הזכאות ניתנים מתוך סך כספי המשכנתא ואינם נחשבים כהון עצמי), הכנסה חודשית קבועה ממשכורת שלא תעלה על 40% מגובה ההחזר החודשי הצפוי של המשכנתא והיסטוריית אשראי תקינה (כלומר שאין ולא היה לכם חובות בבנקים או במקומות אחרים שהגיעו לטיפול משפטי כלשהו).

כיצד מקבלים אישור זכאות ואישור משכנתא?

גם זכאות ממשרד השיכון וגם את המשכנתא עצמה מקבלים ישירות מהבנקים למשכנתאות. על מנת לקבל זכאות ממשרד השיכון יש להמציא לבנק: תעודת נישואין, תעודת זהות וספח מעודכן עם הילדים, מספרי זהות של אחים ואחיות ואישור קצין העיר של משך שירות צבאי או אישור שירות לאומי. לצורך קבלת אישור משכנתא יש להמציא תעודת זהות, 3 תלושי שכר אחרונים, דפי חשבון בנק 3 חודשים אחרונים ופירוט הלוואות בחשבון אם קיימות.dira

אז איפה חותמים?

לפני שאתם רצים לחתום על המשכנתא בבנק, חשוב לבדוק קודם בחברת ייעוץ משכנתאות. לא מספיק רק לקבל את המשכנתא אלא כדאי גם לתכנן אותה ולהתאים אותה לצרכים האישיים שלכם. מכיוון שהנכם לוקחים משכנתא רק פעם או פעמיים בחיים שלכם וזה לא המקצוע שלכם, כדאי להיעזר בחברת ייעוץ משכנתאות. כאשר אתם פונים באופן ישיר לבנקים אתם צריכים לזכור כי הנציג בבנק מייצג את האינטרסים של הבנק ולא שלכם. באמצעות חברת ייעוץ משכנתאות תוכלו לקבל ייעוץ וליווי אישי הדואג לכם בלבד ומייצג את האינטרסים שלכם בלבד לצורך מציאת המשכנתא המתאימה והאופטימאלית ביותר עבורכם. יועץ המשכנתאות הפרטי מקבל את שכרו ממכם ולא מהבנק ואינו מושפע מהרווחיות של הבנק ולכן האינטרס שלו הוא להתאים לכם את המשכנתא הטובה והזולה ביותר עבורכם. בחברת ייעוץ משכנתאות תוכלו לקבל גם סימולציה לגובה כספי הזכאות של משרד השיכון המגיע לכם וגם סימולציה לבדיקת עמידה בקריטריונים לקבל אישור משכנתא. כמובן שכר הטרחה שתשלמו ליועץ המשכנתאות יהיה נמוך משמעותית ביחס לחסכון שיווצר לכם בעלויות המשכנתא לאורך השנים. זכרו, משכנתא זו העסקה הפיננסית הגדולה בחייכם ולכן אסור להתפשר וללכת לבנק באופן עצמאי כדי "לחסוך" את התשלום ליועץ.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סיבות להעזר בשירות של ויזה לויאטנם
כל מי שמעוניין לטוס אל מדינה אחרת ולהיכנס אל שטחה יודע, שיש מדינות מסוימות שמבקשות ממנו להוציא ויזה...
קרא עוד »
נוב 22, 2017
איך למנוע אצות בבריכה?
אצות עלולות להוות מטרד לבעלי בריכות, שכן הן עלולות לגרום למים ירוקים שקשה לפנות. ישנם כמה צעדים שתוכל...
קרא עוד »
נוב 23, 2022
ציוד ספורט איכותי – השקעה חכמה
אם אתם באים להשקיע את הכסף שלכם ברכישה של ציוד ספורט, אז יהיה כדאי לכם לדעת שאחד הדברים הטובים ביותר...
קרא עוד »
מרץ 14, 2018