כיצד מחשבון משכנתא יכול לסייע לכם?

משכנתאות

רבים מאיתנו לוקחים משכנתא בשלב כלשהוא בחיינו, במטרה שנוכל להנות מנכס הרשום על שמינו ושייך רק לנו. משכנתא היא הלוואה הניתנת בגין רכוש נדל״ן והנכס הוא זה המהווה את העירבון להלוואה.

הבנק רושם את הכסף המופקד בטאבו ויש איסור מוחלט למכור את הדירה או הנכס עד לסיום תשלום המשכנתא.

קיימים שני סוגי משכנתאות עיקריים: הלוואה לדיור, בה הנכס משועבד לבנק תמורת סכום מסויים החסר לאדם או לזוג המעוניינים לרכוש את הדירה. הסוג השני מותאם לאנשים שיש ברשותכם נכס שאינו ממושכן או לחלופין משכנתא קטנה ובכסף הזה הם מעוניינים לרכוש נכס נוסף.

לדוגמא, זוג צעיר שאין ברשותו את הכסף, מביא את הוריו מרצונם כמובן, להם דירה משלהם שאיננה ממושכנת. את הדירה הנוכחית ממשכנים ההורים על ידי הבנק והזוג מקבל את המשכנתא החדשה שתביא בבוא היום לדירה משלהם. לקיחת משכנתא הינו נושא מורכב המביא איתו גורמים רבים אותם עלינו לקחת בחשבון. חישוב לקוי של המשכנתא ולא מתוכנן, יכול ליצור בור כלכלי עמוק ולמצב בו לא נעמוד בתשלומי המשכנתא, מה שעלול ליצור סיבוכים נוספים.

לחישוב משכנתא, בקרו במחשבון של אתר Bankrate:

http://www.bankrate.co.il/site/mashkanta_calc.asp

מחשבון משכנתא

איך נמנעים מכך?

קיימות צורות חישוב שונות המחושבות על פי שיטת ההחזר. השיטה הראשונה נקראת שיטת שפיצר המאפשרת לנו להחזיר את החוב דרך תשלום חודשי קבוע עד לרגע בו אנו מסיימים לשלם את ההלוואה. שיטה נוספת נקראת קרן שווה וזו מאפשרת לנו להחזיר את המשכנתא בהדרגתיות ושיטת בלון בה אנו מחזירים את הריבית על המשכנתא ורק בסוף התקופה את הפירעון.

מחשבון משכנתא, עוזר לנו לחשב את ההחזר החודשי הקבוע על פי הנתונים הספציפיים המאפיינים את היכולות הכלכליות שלנו. נתונים אלו כוללים כמה כסף יש בידינו טרם לקחנו את המשכנתא, כמה כסף אנו מלווים מהבנק וכמובן חישוב הריבית. המחשבון בסופו של דבר יציג בפנינו את סכום המשכנתא הכולל, את מספר השנים שתימשך המשכנתא במידה ונעמוד בתשלומים, את גובה התשלום החודשי ואת הריבית השנתית. בעזרתו, נוכל לדעת האם אנו צפויים לעמוד בתשלומים בהתאם לגובה המשכורת וההוצאות הנוספות או שמא עלינו לחסוך עוד כמה שנים ולהמתין עם קניית הנכס. הסיבה העיקרית שמומלץ להשתמש במחשבון זה, היא משום שרוב המשכנתאות הנלקחות, לא מתבססות על פי ריבית קבועה אלא על פי ריבית הפריים ופה מתחילה הבעיה. שאנשים רבים לא מודעים לשינוי שחל בריבית. לכן השימוש במחשבון מאפשר לנו לצפות כיצד שינויים בריבית משפיעים לנו על החשבון החודשי של המשכנתא ובסופו של דבר מונע הפתעות כלכליות לא צפויות.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיפים לבחירת חברה להשקעות בנדל"ן
שוק הנדל"ן בארץ כבר מזמן הוכתר בתור מניה בטוחה, זאת כמובן במידה ואנו מעוניינים להשקיע את הכסף שלנו...
קרא עוד »
ספט 10, 2015
קורס עיצוב ריסים – בצעו השוואה בנוגע לחומר הלימודי
כאשר מחפשים אחר קורס עיצוב ריסים יהיה רצוי מצדכם לשים לב כי אתם פועלים בצורה מושכלת וזאת על ידי כך...
קרא עוד »
יונ 04, 2021
עורך דין חוזים – מתי נעזרים בו
בתקופות רבות ושונות בחיים ישנם מקרים בהם נצטרך אנשי מקצוע שיעזרו לנו לקבל מידע ספציפי בתחומים שונים....
קרא עוד »
אוק 15, 2019