בדק בית – באיזה שלב של הבניה להזמין מהנדס לבדיקה?

מאחורי כל מבנה עומדים מומחים – מהנדסים, קבלנים, יועצים וגם הפועלים אשר עמלים תחת השמש הקופחת. כן, בסופו של דבר, שילוב של כמה אנשי מקצוע יוצר מבנה מרשים ומפואר. אך האם הוא מפואר באמת כמו שהוא נראה מבחוץ? אם אנשי המקצוע עשו עבודה טובה, אז אכן כך הדבר. אבל אם התעוררו ליקויים במהלך הבנייה – כדוגמת העברת בלתי מקצועית של מערכת החשמל – יש צורך לפנות למומחים אשר יאתרו את הבעיה.

בודקים את הבית

בדק בית הפך למונח נפוץ בשנים האחרונות בשל הצורך לבדוק כל בניין לפני ביצוע עסקה. בדק בית מבצעים מהנדסים מומחים שיש להם הכשרה בתחום הנדסת בניין. הצוות המקצועי יבטיח שאין ליקויים אשר עשויים לגרום לעוגמת נפש לדיירים, ואף לסכן חיים.

מתי עורכים בדק בית?

בדק בית מתבצע בכמה מקרים. אלה כמה מהנפוצים שבהם:

  • כשמקבלים דירה מקבלן – אנשים רבים נוטים לסמוך על הקבלן בעת רכישת דירה חדשה, כאשר למעשה יש צורך בביצוע בדיקה נוספת. על הקבלנים לעמוד בפני תקנים וחוקים רבים, ולפעמים הם עלולים להחמיץ תקן חשוב או לבצע פעולה בלתי חוקית. אם אתם מעוניינים להיכנס לדירה בראש שקט, כדאי לבצע בדק בית.
  • מונעים את הליקויים מראש – ניתן לבצע בדק בית כבר במהלך הבנייה. פעולה זו יכולה להקדים תרופה למכה: היא מאפשרת לחשוף ליקויים ולתקן אותם עוד בשלב הבנייה.
  • בדיקת דירה יד שנייה – כן, גם כאשר אתם נכנסים לדירה שבה גרו לפניכם, חשוב לבדוק אם אין ליקויים. במקרה זה, אין זה משנה אם מדובר בדירה שכורה או קנויה. כאשר אתם נמצאים בתוך הדירה, אתם מעוניינים להיות סמוכים ובטוחים שלא תסבלו מנזילות בחורף או מהפסקות חשמל תכופות.
  • משפצים ובודקים – השיפוצים הם הזדמנות טובה לשדרג את מראה הבית ואולי להרחיב מעט את החדרים. אבל השיפוצים יכולים להיות גם פתח לתקלות, בייחוד אם מדובר בשיפוצניקים שלא עושים את העבודה כמו שצריך או פוגעים בתשתיות. משום כך, במהלך השיפוצים או ישר אחריהם, כדאי לבצע בדק בית.business-2717427__3401

בוחרים את המקצוענים

בדק בית אינו עניין של מה בכך, ועליו להתבצע על ידי חברה מנוסה ומקצועית. כאשר אתם פונים לחברה, חשוב לוודא כי הפעולה נערכת על ידי מהנדסים. במידת הצורך, ניתן לבקש גם תעודות הכשרה כהוכחה. כמו כן, מומלץ לפנות לחברה שיש לה ניסיון רב בתחום בדיקת הבתים. כך תוכלו להיות סמוכים ובטוחים שיאותרו כל התקלות האפשריות.

 

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פורץ דלתות בבאר שבע
האם אי פעם נתקעת עם דלת ותוהה איך לפתוח אותה? לפעמים, התשובה מורכבת יותר ממה שהיא נראית. עם זאת, פורץ...
קרא עוד »
ספט 19, 2022
מוצרי פרסום לקידום מכירות
שיווק ופרסום העסק נחשבים לנקודות החשובות ביותר, שכל בעל עסק חייב לתת עליהם את הדעת. אם בעבר היה מדובר...
קרא עוד »
יונ 21, 2019
הפקת סרטון תדמית – מה חשוב שיהיה בו?
ישנו טרנד חדש שרק הולך ומתגבר בעולם העסקים, יותר ויותר חברות מבינות כי הן צריכות להפיק סרטוני תדמית...
קרא עוד »
אוק 26, 2017