עלות ייעוץ משכנתא – איך לבחור נכון

עלות ייעוץ משכנתא

תמהיל העלויות בייעוץ המשכנתא שלכם מורכב מגורמים רבים. קהל רוכשי המשכנתאות ניצב מול לא מעט בחירות: בנקים שונים, חוזים שונים, לוחות זמנים, ביטוחים, הוצאות משפטיות, וכל זה עוד לפני המשכנתא עצמה. ייעוץ משכנתא מצמצם את העלויות של הפרויקט החשוב, רכישת הנכס שלכם, לכדי המינימום ההכרחי להוציא מן הכוח אל הפועל את העסקה בלי לבזבז כספים לשווא.

מה שרבים אינם מודעים אליו הוא כי המחירים השונים, שנעים בטווח די רחב, לא בהכרח משקפים את איכות השירות שתקבלו. כמו בכל מוצר, התמחור השונה נשען על גורמים שמעבר למה שהלקוח מכיר.

עלות ייעוץ משכנתא

מה משפיע על עלות ייעוץ משכנתא?

דוגמא אחת, קלאסית ונפוצה, היא המחירים הנמוכים של החברות הגדולות. נדמה כי החברה גדולה "חזקה" יותר, ותיתן בהכרח שירות טוב יותר. ובכן, לעיתים קרובות המצב הוא שהחברות הגדולות בוחרות לעבוד על מאסות, ולתת שירות להמונים, כך שהרווחים שלהם נשענים על כמות, ולא בהכרח על איכות.

לעיתים בחירה בחברה קטנה יותר ויקרה יותר יכולה לחסוך לכם אלפים, ואפילו עשרות אלפים, מהסיבה הפשוטה – יועץ המשכנתאות שלכם לא עסוק באינספור תיקים. הוא איתכם, לאורך כל הדרך, עובד בשביל התשלום שלו כדי לבנות את השם שלו כיועץ עצמאי בשוק.

לכן כשאתם ניגשים לשאלה שמרבית הישראלים יפגשו בשלב זה או אחר, כיצד לבחור יועץ משכנתאות, זכרו כי המחיר הוא פונקציה חלקית בלבד, שכן מה שתשלמו כעת, יחסוך לכם הון תועפות בקרוב, ובמשכנתא כל שקל קובע.

אז מה המספרים אומרים?

המחיר הממוצע בשוק עומד על 4,500 ₪, כאשר טווח המחירים נע בין שלושת אלפים שקלים ומטפס עד שבעת אלפים בקצה העליון. שימו לב שניתן לעיתים לקבל את השירות היקר יותר במחיר מוזל עוד יותר, כאשר אתם לוקחים על עצמכם הרבה מעבודת הניירת ההתחלתית, אך קחו בחשבון שמה שייקח לכם ימים, יכול לקחת ליועץ שלכם שעות, ולפעמים דקות, ואולי יש משהו יותר נבון כלכלית לעשות עם הזמן שלכם.

המספרים מספרים לא רק על מחירים משתנים, אלא גם על מגוון רחב של אפשרויות, ויותר מזה: הסטטיסטיקות מגלות לנו כי קרוב למחצית מלוקחי המשכנתאות משתמשים בשירות של יועץ, משיחה חד פעמית ועד ליווי מא' ועד ת'. ההמונים עשו את החישובים שלהם והגיעו למסקנה החד משמעית – עלות ייעוץ המשכנתא שלכם, בין אם בצד הגבוה או הנמוך, משתלם בהחלט.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך בוחרים גאדג'טים ממותגים לכנסים בהתאם לעסק
אין ספק כי היום התחרות על כל לקוח היא עצומה ויש הרבה מאוד חברות אשר נאלצות לסגור את החברה שלהן עקב...
קרא עוד »
יונ 17, 2019
דוד בן הרוש ונמל אשדוד
כשרבים מהאנשים שומעים את השם דוד בן הרוש יבנה, הם לא בהכרח יודעים במי מדובר, אך עבור תושבי יבנה אותם...
קרא עוד »
אפר 22, 2020
חומרי בנייה: 5 חומרי הבנייה הבסיסיים לשיפוצניק
מי שרוצה להרוויח כסף ולעבוד באופן עצמאי - יכול לבחור לעסוק בעבודות שיפוצים. עבודה כזאת מכניסה לא מעט...
קרא עוד »
מרץ 17, 2020