דגשים לקניית דירה

קניית דירה

כידוע מחירי הדירות בישראל עולים כל הזמן. גם אם יש ירידות לפעמים, עדיין כמגמה המחירים בעלייה תמידית. כל הזמן יש שיחות על הורדת מחירי הדירות, בקשות להורדת מחירי הדירות, תלונות של זוגות צעירים על הקושי לקניית דירה חדשה, ופולטיקאים עם הבטחות להורדת מחירי הדירות שלא מתממשות.

קניית דירה

רק כשעושים בדיקה של החזר חישוב משכנתא, רואים שאין תוצאות בשטח עדיין. אז בשביל להקל ולעזור בכל זאת לרכוש דירה, להלן כמה נקודות חשובות לקניית הדירה:

  • שכירת שמאי לביצוע רכישת הדירה אותה אתם מעוניינים לרכוש.

שמאי יכול להצביע על הבעיות הקטנות ולשכלל את השיקולים של חישוב דירה שבן אדם ממוצע לא שם לב עליהם, בטח באותו דיוק של שמאי. השמאי יכול להסתכל גם על האם הבניה חוקית, חריגות וכו'. לפעמים מדובר בנזק כספי גדול שיכול להיווצר במידה ולא היינו מודעים מראש למשמעות של כל דבר.

 

  • שכירת עו"ד המתמחה בנדל"ן. עו"ד הוא זה שיסגור את החוזה עבורכם ויוודא שהכול תקין עבורכם וגם ידע להגן אליכם במקרה של דברים בלתי צפויים שאנחנו לא יכלנו לחזות מראש. ובמקרה של צורך בבית משפט אותו עורך דין יוכל להגינו עלינו. אם יש אפשרות לקחת עו"ד משותף לשני הצדדים, כך שידאג לאינטרסים בצורה הוגנת ושווה לכולם הרי זה מומלץ ביותר.

 

  • בעל מקצוע המתמחה בביקורת מבנים – בעל מקצוע כזה יכול לתת לכם מידע על מצב התשתיות בבית כמו הקירות, הצנרת, החשמל, האמבטיה וכו'. שינויים כאלה יכולים לעלות לפעמים סכומי כסף ענקיים.

 

  • הוצאות נלוות – הריכוז המלא הוא תמיד בעלות המשכנתא, בצדק כמובן כי המשכנתא היא המרכיב בעל הסכום המשמעותי באמת, רק עדיין יש לבדוק עלויות נוספות כגון: יועץ משכנתא (עדיף יועץ משכנתא מנוסה), יועץ נדל"ן, עו"ד, שמאי, עלות שיפוץ במידה ויש צורך, עלויות הובלה במקרה של דירה חדשה, מיסים, מאמץ כמו זמן ואנרגיה.
אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לבחור חברה אמינה להתקנת בריכות שחייה ביתיות
הבחירה של בריכה עבור הבית היא כבר דבר אשר מתרחש בבתים רבים, גם כאלה שנמצאים בקומת קרקע וגם עבור אלה...
קרא עוד »
אוג 28, 2018
מה חשוב לדעת על קבלת החלטות פיננסיות
רוב האנשים מאמינים כי הם מקבלים החלטות הגיוניות ולוגיות בחיי היום – יום שלהם. אך למעשה, המצב בשטח...
קרא עוד »
דצמ 30, 2017
שלבים להקמת מיזם
לקחת רעיון ולהפוך אותו לעסק שמייצר הכנסות, זה תהליך לא פשוט אבל בהחלט אפשרי. ישנם כמה שלבים לעבור לפני...
קרא עוד »
ספט 25, 2018