ערעור לרמ"י – איך עושים זאת נכון?

החלום הישראלי - בית עם גינה

במהלך ביצוע עסקאות נדל"ן שונות, עשוי כל אחד למצוא את עצמו מול דרישת תשלום עבור רשות מקרקעי ישראל. דמי היוון, דמי הסכמה, דמי שימוש בקרקע ועוד. במקרים רבים מדובר בסכומים גבוהים ביותר, כאלו שעלולים לגרום לכך שכל העסקה לקראתה אתם עומדים, מתבררת כבלתי כדאית ואף ככושלת ממש. אך יש לדעת כי גם אם קיבלתם דרישה לתשלום אין זה אומר שאתם אכן תהיו מחויבים לשלם את הסכום במלואו. מכיוון שעומדת בפניכם האפשרות לפנות ולהגיש השגה לרמ"י. במקרים שונים יופחת המס בצורה משמעותית.

כיצד מגישים השגה?

אם בעבר יכול היה האזרח לפנות בעצמו לרמי  ולהגיש השגה, הרי כיום אין אפשרות כזו. ואם מעוניין אדם שקיבל דרישת תשלום מס, להגיש בקשה להשגה, הוא חייב לפנות באמצעות שמאי מקרקעין. רק חוות דעת מקצועית של מומחה תיבדק ברמ"י ותילקח בחשבון. פניה של אזרח ללא ייצוג של מומחה כלל לא תיבדק. אם החלטתם לפנות ולהגיש ערעור לרמ"י חשוב לבחור בשמאי מקרקעין מיומן ומקצועי. כזה שיש לו את היכולת המקצועית לבחון את הנתונים של השטח, ולהציגם בצורה נכונה מול רמ"י. איש מקצוע מומחה יוכל אף לאתר טעויות של רשות המקרקעין ולהציג את הנתונים כפי שהם בצורה מקצועית. כמו כן חשוב כי השמאי שייצג אתכם יהיה אדם יצירתי, כזה שימצא את הדרך לבטל או להפחית במידה ניכרת את המס שהוטל עליכם. כי רק מקצועיות בתחום השמאות והבנה מעמיקה בתחום יאפשרו לבצע את ההשגה כנדרש.house-667338_1280

בחינת כדאיות

יש לדעת כי לא בכל מקרה אכן משתלם לפנות ולהגיש ערעור לרמ"י, כיוון שהייצוג באמצעות שמאי מקרקעין עולה לכם כסף, ובמקרה שהערעור לא יתקבל, ולא יופחת המס שאתם נדרשים לשלם, הרי ההוצאה אינה מצדיקה את עצמה, ולא שווה לכם לבצע אותה. לפיכך, אם קיבלתם דרישת תשלום מס בגין עסקת מקרקעין, חשוב כי תתייעצו עם שמאי אמין בעיניכם, כזה שאינו מוטה מאינטרסים אישיים, הוא יוכל לבחון את המצב ולהביע את חוות דעתו – האם אכן יש סיכוי שהמס יופחת בצורה משמעותית? האם בהתאם לנתונים יש סיכוי לבטל את המס? אם כן – הרי כדאי לכם לשכור את שירותיו. ואם לא – אין לכם סיבה להוציא בגן שירות זה כסף.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כתיבת עבודות אקדמאיות בתשלום
סטודנטים רבים, במיוחד כאלו שנמצאים בתחילת התואר שלהם, אינם מבינים לחלוטין את המשמעות של כתיבת עבודה...
קרא עוד »
פבר 13, 2018
כלכלה שיתופית – לא מה שחשבת !
רבים נוטים לחשוב בטעות שכלכלה שיתופית זה משהו סוציאליסטי. יש כאלה שיחשבו בטעות, למשל, שקיבוץ זה כלכלה...
קרא עוד »
ספט 03, 2019
תובנות לקוראים עתירי זמן: אימוץ סיכומי ספרים
בעולמנו המהיר, המותרות של קריאה נינוחה של ספרים מכסה לכריכה היא לרוב בלתי מושגת. עם זאת, את החיפוש אחר...
קרא עוד »
פבר 05, 2024