המהפכות של סטיב ג'ובס

עיצוב תעשייתי

זמן לא רב בטרם הכריזה חברת אפל על האייפד הראשון שלה, נפגשה קבוצת עיתונאים עם המנכ"ל דאז, סטיב ג'ובס. כשנשאל אם אפל ערכה מחקר שוק בטרם פיתחה את האייפד, ענה שהחברה לא עושה מחקרי שוק משום ש"הצרכן לא יודע מה הוא רוצה".

סטיב ג'ובס הצליח לחזות צורך של קהל לקוחותיו עוד בטרם הקהל עצמו הבין זאת. הוא לא היה בעל סטודיו לעיצוב תעשייתי ולא למד כיצד ליצור מוצרים שייחטפו מן המדפים, אולם הצליח ליצור מהפכות צרכניות של ממש, באמצעות טכנולוגיה חדשנית ועיצוב מרהיב המעניק חוויית משתמש נפלאה.

האייפד לא היה המוצר הראשון שג'ובס המציא. קדמו לו, ואף היו אחריו, מוצרים רבים. הנה כמה דוגמאות למהפכות שחולל ג'ובס:

המקינטוש

בשנת 1984 הציג ג'ובס את המקינטוש, מחשב אישי ששילב חומרה מתקדמת עם ממשק משתמש נוח וחדשני בעת תקופה: מערכת ההפעלה הייתה גרפית והופעלה באמצעות עכבר. בניגוד למחשבים אישיים שהיו קיימים עד אז, אותם היה צריך להפעיל באמצעות הקלדה על מקשים, המקינטוש איפשר למשתמשים לבצע פעולות מורכבות בפשטות: רק להצביע ולהקליק. זאת ועוד, המקינטוש לא דרש התקנה של מערכות סבוכות, אלא כדי להפעילו היה צריך פשוט לחבר אותו לחשמל.

האייפוד

בשנת 2003, לאחר שג'ובס הספיק לעזוב את אפל ולחזור אליה, השיקה החברה את האייפוד, נגן מוסיקה מעוצב ופונקציונלי שהשתלב עם חנות התוכן iTunes, ובכך הציע לכל אדם להאזין למוסיקה החביבה עליו באופן דיגיטלי ונייד עם תוכן בלתי נדלה. עם ההצלחה של האייפוד הגיעו גם שיתופי פעולה פוריים עם חברות תוכן, והאייפוד למעשה יצר ז'אנר דיגיטלי חדש.

האייפון והאייפד

אייפון ואייפד המכשירים ששינו את שוק הסלולר מקצה לקצה הסתמכו גם הם על עיצוב ופיתוח מוצר מנצח ששילב בין חומרה מתקדמת לבין חוויית משתמש מוצלחת. הם הביאו למעשה את רשת האינטרנט אל כף ידם של הלקוחות, באמצעות מסכי מגע ומערכת הפעלה אינטואיטיבית.

השעון של אפל

לפני כשנתיים, כאשר ג'ובס כבר הלך לעולמו אולם מורשתו נשארה בין מסדרונות חברת אפל, השיקה החברה את השעון החכם, Apple Watch, ועשתה זאת שוב: בעזרת טכנולוגיה מתקדמת ועיצוב מוצר משובח, נכנסה אפל לתחום השעונים שנראה שכבר אין מה לחדש בו וחוללה בו מהפכה.

ומה הלאה?

השמועות אומרות שאפל כבר עובדת בחשאיות מוחלטת על המהפכה הבאה. טרם ידוע מה טיבה המדויק, אולם אפשר להיות בטוחים ששני דברים יהיו בה: חדשנות טכנולוגית ועיצוב מנצח.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דלתות נגד ירי – הדרך להציל חיים ולהימנע מלחצים מיותרים
מהן דלתות הגנה ומי תספק לכם הגנה? דלתות נגד ירי נועדו להגן על חייכם. דלתות כאלה הן דלתות מיוחדות...
קרא עוד »
יול 05, 2019
מה זה סקר סיכונים?
ניהול סיכונים, שבו נעשה סקר סיכונים הפך לחלק בלתי נפרד מניהול כל עסק, בעיקר בזמנים של חוסר וודאות...
קרא עוד »
פבר 18, 2016
צימרים בערבה עם ג'קוזי איפה מזמינים?
מתכננים בילוי זוגי מפנק עם בת הזוג בצימר בערבה? בכל הקשור לבחירה בצימר ספציפי עם מאפיינים שמוצאים חן...
קרא עוד »
אוק 07, 2017