רכש מדיה – לפעמים זה כל מה שאתה צריך

רכש מדיה

רכש מדיה הוא אחד השלבים החשובים ביותר בכל פעילות פרסומית או שיווקית שאנו עושים.

היא מתמקדת בהתאמת המסר לקהל היעד שלה, המטרות העסקיות, והחשיפה לערוצי התקשורת השונים אשר נותנים לנו את מקסימום החשיפה על מנת להגיע לקהל היעד עם המוצר.

אז מהו תהליך רכש מדיה?

תהליך רכש מדיה הוא תהליך בו נדרשים שלושה דברים: היכרות מעמיקה עם תחום המדיה וערוצי התקשורת השונים בארץ והן בחו"ל כמו: שלטי חוצות, עיתונות מודפסת, רדיו ועוד, בנוסף לערוצי המדיה הדיגיטלים כמו רשתות חברתיות וניו מדיה. הדבר השני הוא קהל היעד אליו פונים עם המוצר, והדבר השלישי הוא היכולת ליצור קמפיין מנצח על מנת לשווק את המוצר שאנו רוצים למכור.

תהליך רכש מדיה מתבצע כך: בשלב הראשון אנו מנתחים את קהל היעד והרגלי הצריכה שלו, בשלב השני מתאימים את המדיה למסר בין אם דרך מדיה דיגיטלית או רגילה. המסרים צריכים להיות חדים, קצרים וקולעים על מנת להגיע ללקוח, במיוחד שמדובר במדיה חברתית.

בשלב האחרון יש צורך בהתאמת המדיה לתקציב הפרסום, לכן יש צורך בהיכרות מעמקיה עם כל ערוצי המדיה ביניהם הדיגטלים על מנת לנהל את תמהיל המדיה האפקטיבי ביותר.

מה היתרונות של רכש מדיה?

היתרון הבולט של רכש מדיה מעבר לתכנון הפרסום, הוא היכולת לחסוך בעלויות הפרסום. עם רכש מדיה ניתן לרכוש שטחי פרסום במחירים מוזלים יותר, מאשר ערוצי המדיה השונים, דבר העוזר לחסכון בתקציב הפרסום של הלקוח אשר מפרסם. כמו כן עם מיקוד מדויק ניתן להשיג את המטרה שלשמה נוצר הפרסום. מעבר לכך השימוש ברשתות החברתיות הוא לרוב בחינם.

האם רכש מדיה באינטרנט אפקטיבי?

פרסום באינטרנט הפך בשנים האחרונות לחלק נכבד מתמהיל השיווק של חברות שונות.  המדיה הדיגיטלית משתנה במהירות ומתאימה עצמה ללקוחות שלה, היא זמינה מכל מקום, וההשקעה בה שווה כל שקל. לכן חייבים להיות כל הזמן עם האצבע על הדופק. פייסבוק, לינקדין, אינסטגרם, טוויטר, גוגל אדוונס ועוד הם חלק קטן מהרשתות החברתיות שמציעות פרסום בחינם. כך שכל מה שאתה צריך לעשות זה קמפיין משכנע באחת הרשתות החברתיות שניתן להתחבר אליהם מכל מקום שאתה בו. לכן בגלל יתרונות אלה הפכו הרשתות החברתיות לאחד הכלים החשובים ביותר שניתן להגיע לקהל היעד, ללא עלויות כספיות גבוהות. הנגישות, והשליטה על בניית הקמפיין והתקציב עוזרים לבנות את הפרסום שאתה חפץ בו.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך מבצעים רישום משותף בטאבו?
בעלי דירות בבניין משותף צריכים לתת את הדעת לרישום הנכס שלהם על שמם. וזאת בגין העובדה כי מדובר על רכוש...
קרא עוד »
מרץ 25, 2019
איך למצוא עבודה בהייטק מאת אופיר קנדלר
מציאת עבודה בתחום ההייטק זה לא תמיד דבר פשוט. במקביל, גיוס עובדים לחברות הייטק גדולות או קטנות זהו לא...
קרא עוד »
פבר 13, 2018
לוח סילוקין משכנתא בריבית פריים
משכנתא הינה סוג של הלוואה אשר אנשים שמעוניינים לרכוש דירה ראשונה או שנייה, יכולים להיעזר בה. לרוב,...
קרא עוד »
יונ 07, 2017