הנגשת אתרי אינטרנט

הנגשת אתרי אינטרנט

רוב האנשים בעולם יודעים להשתמש ברשת האינטרנט, ורובם יודעים לגשת בקלות לכל נושא ותוכן באינטרנט. בתוך כל דפדפן שעל המחשב יש עולם ומלואו של תוכן, אך התוכן הזה לרוב הוא תוכן ויזואלי. ישנם המון גולשים פוטנציאליים באתרים, שהגישה שלהם לאתרים נחסמת, בגלל המגבלה שלהם, בעיקר בראייה, בין אם אלה אנשים שרואים בצבעים שונים, או אנשים אשר אינם יכולים לקרוא כתב שחור על גבי לבן. לאנשים אלה מוצע פתרון, והוא הנגשת אתרי אינטרנט.

מדוע טוב לכלול באתר שלכם הנגשות אלה?

דבר ראשון, כדאי לדעת שזהו חוק לכל אתר אינטרנט,  גם חוק של גוגל למען קידום האתר שלכם, וגם חוק של המדינה. שנית, הנגשת אתר האינטרנט יוצרת פוטנציאל ללקוחות רבים חדשים שיכולים להיות חלק מהאתר שלכם, ולקבל את המידע ממה שאתם מגישים עבורם. כך שברגע שאתם מנגישים את האתר לכולם, אתם מגדילים את מאגר הלקוחות.

הנגשת אתרי אינטרנט

האם קהל היעד של האתר שלנו הוא גם נכים?

גם כאשר אתם חושבים שאין זה כך, כל לקוח עבורכם הוא פוטנציאלי, והוא יכול לספק עבורכם את הפרנסה שלכם, או את הצפייה האיכותית שלכם באתר. על פי רוב, המגבלה של אנשים שונים בארץ ובעולם היא זו שמקשה עליהם להשתלב, ועל מנת לאפשר להם זאת, מחובתנו היא לאפשר להם את הנגישות לאתר.

כיצד מבצעים הנגשת אתרי אינטרנט?

על מנת ליישם את הנגישות, יצרו אנשים רבים בתוכנות הוורדפרס, בקוד תוכנה, את האפליקציה המתאימה עבור כל אתר. את האפליקציה יש להתקין על האתר, ואם זהו איננו אתר וורדפרס, חשוב שמתכנת מקצועי יעשה זאת, כדי שהאפליקציה אכן תעבוד כראוי. לאחר התקנת האפליקציה, בין אם היא בעזרת תכנות, או בעזרת וורדפרס, בדקו את האתר שלכם מנקודת מבט של גולש רגיל.

מדוע זה רלוונטי אלינו דווקא בימים אלה?

הסיבה לכך היא שעל פי חוק קידום האתרים, החל מהתאריך 25.10.17, החובה להנגשת אתרי אינטרנט לנכים, יהפוך כחלק מתהליך הקידום. כל אתר חדש שעולה לאחר התאריך הנ"ל, מחויב בהתקנת הנגשה לנכים. בצעו את העדכון לכלל האתרים שלכם, בדקו כיצד לעשות זאת במדריכים מקצועיים.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חשבונית דיגיטלית לכל עסק ב2018
המאה ה-19 ראתה את המהפכה התעשייתית אשר שינתה את העולם מן הקצה אל הקצה. לפני זה ראינו את מהפכות האבן,...
קרא עוד »
דצמ 02, 2018
עובד כפרילנסר? לפעמים פחות זה יותר…
כשאתה אוכל את הארוחה האהובה עליך, אתה לא בהכרח רוצה לאכול כל מה שעל הצלחת. נגיד ואתה הולך למסעדה בשביל...
קרא עוד »
אוג 20, 2015
כסאות משרדיים
כסא משרדי הוא פריט חובה בעידן המודרני. בית או משרד שאין בהם כסא משרדי הופכים להיות נטל וכאב ראש – אך...
קרא עוד »
אפר 17, 2018