מהי הוצאה מוכרת?

הוצאה מוכרת

כל בעל עסק עצמאי יעיד כי רבים החובות על הזכויות, והנטל הוא כבד בכל הנוגע למיסוי בעסקים, אך ישנה הנחיה אחת בהקשר הזה אשר הפכה אהודה מאוד בין בעלי עסקים עצמאיים – זהו סעיף ההוצאה המוכרת.

הוצאה מוכרת

מה אומר החוק?

החוק הישראלי גורס כי הוצאה מוכרת היא הוצאה אשר בוצעה על ידי העסק על מנת לקיים פעילות העסק בין אם במישרין ובין אם בעקיפין. ישנו כלל אצבע בנוגע להוצאה מוכרת – והוא פשוט מאוד, כל הוצאה אשר בסופו של דבר מכניסה לכם כסף תוכל להיחשב כהוצאה מוכרת.

הוצאה מוכרת יורדת מן ההכנסות ברוטו של העסק ומה שמחויב במס הוא אך ורק החלק שנשאר אחרי ניכוי ההוצאות. בשורה התחתונה – ככל שהוצאות העסק יהיו גבוהות יותר כך יהיה הרווח הנקי של העסק קטן יותר, ותדרשו לשלם פחות מס. ישנם שני סוגי הוצאות מוכרות והם: הוצאות מעורבות או הוצאות המוכרות במלואן.

  • הוצאות מוכרות מעורבות הן הוצאות אשר מוכרות באופן חלקי. יהיו אלו הוצאות שקשה לרשות המס לקבוע האם יש בהן שימוש להוצאות העסק או שמדובר גם בשימוש להוצאות פרטיות, למשל: נסיעות לחו"ל, הוצאות כגון טיפולי רכב או דלק, כיבוד, אש"ל וכולי.

 

  • הוצאות מוכרות במלואן יהיו כל ההוצאות אשר קשורות באופן ישיר אל הרווחים של העסק. כמו למשל כל החומרים והציוד שאתם רוכשים עבור העסק, הוצאות משרדיות, משכורות שאתם משלמים, מוצרי נייר טלפון ודואר, כל אלו מוכרים לצרכי מס כהוצאות מלאות. משמעות הדבר היא שאפשר לנכות את כל הסכום ששילמתם עבור ההוצאות המוכרות האלו מתוך סך כל הכנסות העסק.

במידה ואתם פותחים עסק קטן מהבית, אפשר לחשב את הוצאות הבית השוטפות כגון שכר דירה, חשבונות שונים, תשלומי ארנונה, , ועד בית, טלפון ועוד, בתור הוצאות מוכרות. כך לדוגמא –  במידה ואתם מתגוררים בדירה בעלת מספר חדרים, כאשר חדר אחד משמש את צרכי העסק, ישנה אפשרות להכיר בשליש מעלות הדירה כהוצאה מוכרת.

בעת הגשת הוצאות מוכרות, יש לוודא כי אינכם מנפחים את החשבון יתר על המידה בכדי לא ליצור לעצמכם בעיות בהמשך. בהצלחה!

היכנסו לאתר של רמי ברכה בכתובת http://www.rb-taxes.co.il/ כדי ללמוד יותר על התחום או היכנסו לאתר של קפטן חיסכון לקבל מידע על החזר מס לשכירים.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דירות למכירה מודיעין
אם אתם שוקלים לרכוש דירות למכירה מודיעין אתם צריכים להיערך לרכישה בצורה חכמה. יש טיפים שונים שכדאי...
קרא עוד »
פבר 24, 2019
השכרת רכב
ענף השכרת הרכב הוא אחד משירותי התחבורה הפופולריים בעולם. זהו אחד הענפים הצומחים ביותר ונראה שהוא...
קרא עוד »
יונ 16, 2022
היתרונות בקניית דירה דרך סוכן נדל"ן
האם כדאי לקנות דירה דרך סוכן נדל"ן? לקניית דירה דרך סוכן נדל"ן, יש אמנם תוספת של אחוז עמלה, אך יש...
קרא עוד »
מרץ 04, 2019