טיפים לבחירת עורך דין גירושין

הסכם ממון

בחירת עורך דין גירושין היא משימה לא פשוטה בכלל. אין להקל ראש בבחירת עורך הדין עמו אתם עובדים, שכן עורך דין טוב יכול להיות ההבדל בין ניצחון והפסד במשפט. כבכול שירות אחר, רמת השירות היא שונה, הליך גירושין אחד שונה מאחר וכן אופן הטיפול בו הוא שונה.

על מנת לעזור לכם לבחון את עורך הדין עמו אתם מדברים ולהגיע לבחירה הנכונה, הכנו עבורכם מספר טיפים חשובים:

  • בקשו לדעת מהי האסטרטגיה לפיה עורך הדין עומד להוציא אתכם עם היד על העליונה בהליך המשפטי. במידה ואתם נתקלים בתשובה לטווח הקצר, בלי ראייה קדימה, ייתכן ותהיו כבר בעמדת נחיתות מול הצד השני. בנוסף יהיה עליכם להבין בצורה ברורה ככל האפשר ובשפה פשוטה – מה אתם הולכים לעשות בכל שלב בתהליך.
  • אל תקשיבו רק להמלצות – אנשים רבים ממליצים לחבריהם על עורכי דין שלרוב אינם עוסקים בתחום המקצועי והספציפי המבוקשים. כך למשל עורך דין פלילי הוא אינו עורך דין גירושין. ייתכן שההמלצה תגיע מכיוון שאלה קיבלו מאותו עורך דין שירות, אך לא בהכרח בנושא גירושין.
  • ניסיון וותק – ניסיון הוא תמיד מדד טוב שצריך להתחשב בו, אך אין מדובר בפרמטר הקריטי להצלחה שלכם. כלומר שעורך דין עם ניסיון רב שנים, הוא לאו דווקא עורך דין עם ניסיון של מספר שנים עם התמחות בדיני גירושין. בנוסף עורכי דין צעירים יותר לעתים בקיאים יותר בעידן הדיגיטלי ובשימוש בטכנולוגיה.
  • מחיר – המחיר אינו מדד לשירות שתקבלו. עורך דין יקר יותר, לאו דווקא ייתן לכם שירות טוב יותר או יכול להבטיח לכם ניצחון בהליך. בדרך כלל עורך דין וותיק ומנוסה יותר גם יעלה יותר מאשר עורך דין צעיר ופחות מנוסה.
  • אל תתפתו להבטחות שווא – עורך דין אינו יכול להבטיח לכם דברים שאינם תלויים בו, כמו למשל מה תשיגו בהליך המשפטי בוודאות, כמה מזונות תקבלו וכו'. אנשים הנמצאים בהליך גירושין לרוב הם אנשים פגיעים ולכן עורכי דין רבים מנסים לנצל זאת לטובתם על מנת לזכות בלקוח, שהוא כאמור ברגעי חולשה "יקנה" את אותן הבטחות יפות. לעתים הבטחות אלה מסתיימות בתירוצים של עורכי הדין, מדוע העניינים לא הסתיימו כפי שהם הבטיחו.

לסיכומו של דבר, יהיה עליכם לקבל בחירה מושכלת בבחירת עורך דין גירושין לטיפול בתיק שלכם. הצעות המחיר שתקבלו מעורכי דין יהיו שונים וכן השירות שתקבלו. אל תתפתו להבטחות שווא והקשיבו לבטן ולרושם שנוצר לכם מאותו איש מקצוע העומד מולכם.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רעיונות תעסוקה בפנסיה
יצאתם לפנסיה ובמקום שגרת הבוקר היומית שהתרגלתם אליה, אתם מוצאים את עצמכם עם די הרבה זמן פנוי. ובכן, יש...
קרא עוד »
אוק 21, 2018
מה זה סקר שביעות רצון?
סקר שביעות רצון הינו נדבך חשוב לכל חברה עסק וארגון. סקר מסוג זה עוזר להבין טוב יותר את הצרכנים, והוא...
קרא עוד »
דצמ 25, 2016
איך מוכרים תכולת דירה ומקבלים מקסימום כסף במינימום טירחה
כאשר אנו מעוניינים למכור את תכולת הדירה, בין אם זו דירה שקיבלנו בירושה ובין אם זוהי תכולת הדירה בה אנו...
קרא עוד »
יונ 21, 2016