החזרי מס בלי לשבור את הראש

חיסכון אנרגטי

רוב האנשים בישראל משלמים כדין לרשויות מס הכנסה ולמעשה "תורמים" מהמשכורת שלהם בכל חודש, אך למרות שידוע להם כי חלק גדול מהכסף שהם מפרישים נשאר כעודף ולאחר קופה של 6 שנים הופך להיות הכסף של המדינה, אין הם עושים דבר בנידון מפאת חשש להתעסקות מול רשויות המס.

כיום, בדיקת החזרי מס זו אופציה קלה ואפשרית עבור כל אחד, מאחר שניתן לבצע זאת באמצעות "שליחים" שהם למעשה חברות פיננסיות שיעשו עבורכם את כל התהליך ובסופו של דבר יפקידו את החזר המס שלכם בחשבון הבנק. ייתכן שתקבלו כמה מאות שקלים, אך ייתכן גם שתקבלו כמה אלפים, אך בכל מקרה הטרחה שלכם היא אפסית ואין לכם בעצם מה להפסיד. הכלל החשוב של החברה הפיננסית הוא שאם אתם לא מקבלים החזרי מס, אתם לא משלמים שקל, אלא אם כן יימצא כי אתם אכן זכאים להחזר מס ואז ייגבה מכם אחוז מסוים שנקבע מראש.

לקבל כסף מהמדינה

אז מי זכאי לקבל החזרי מס?

במידה ואתם משלמים מס הכנסה כל חודש ואתם שולחים בקשה לפני שמסתיימות 6 שנות ההתיישנות, כל אחד מכם יכול להיות זכאי. חלק מהסיבות שיזכו אתכם בהחזר מס הן: חופשת לידה, מילואים, מעבר בין עבודות, עבודה בחו"ל, משכנתא, קרנות השתלמות, חד הורי, תשלום מזונות, תרומות, השקעה בשוק ההון, ביטוחי חיים, תואר אקדמאי, אבטלה, עולה חדש, חייל משוחרר, בן משפחה חולה ועוד. כל אחת מהסיבות הנ"ל אמורה לזכות אתכם בנקודות זכות וכיוצא בכך, במידה ולא מסרתם את כל המידע שלכם למעסיק, ייתכן כי פספסתם מספר נקודות שהיו אמורות להעניק לכם הקלות מס.

אז איך מקבלים החזרי מס?

לפני הכול כל מה שיש לעשות הוא למלות פרטים ולשלוח לחברה פיננסית מקצועית שתעשה בדיקה יסודית באמצעות רואי חשבון, יועצי מס וכן יוצאי רשות המיסים שיעברו היטב על כל הפרטים, בכדי לוודא אם אכן אתם זכאים להחזר. לעיתים, נוצרים מקרים בהם מעוררים את רשויות המס שלא לצורך, במידה ויש לכם חוב חבוי עליו לא ידעתם. לכן, החברה הפיננסית צריכה להיות מספיק מקצועית, כך שיהיה לה את הידע לבדוק היטב את הפרטים וכן את המידע שיש לרשויות המס. ברגע שהכול תקין, החברה תשלח טפסים ומסמכים כגון טפסים מביטוח לאומי וטופסי 106. לאחר מכן יהיה מעקב אחרי הדוח וייצוג מלא מול רשות מס הכנסה. בסופו של דבר, תקבלו את הכסף שלכם בחשבון הבנק.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תובנות על עולם דלתות היוקרה
דלתות יוקרה עומדות כעדות לאומנות, עיצוב ופונקציונליות, ובכל זאת יש שפע של ידע לגביהן שנותר ברובו לא...
קרא עוד »
מרץ 18, 2024
הלוואות פרטיות לעסקים
עד לפני זמן לא רב, האשראי בארצנו, היה נחלת הבנקים בלבד והם תפסו את התחום של האשראי העסקי והצרכני באופן...
קרא עוד »
יונ 19, 2017
3 סיבות למה ביטוח שכירות דירה יגן על ההשקעה שלך
לא מעט אנשים רוכשים דירות לצורך השקעה. מדובר על דירה שאיננה אמורה לשמש אותם לצורכי מגורים, כפי שנהוג...
קרא עוד »
יונ 07, 2021